Skocz do zawartości

Atrybuty Specyficzne - nowy trend w Allego !?

Polecane posty

Witam;

 

Wystawiam przedmioty bazując na kartotece towarowej oraz przypisanych do niej szablonach aukcji.

 

Na podstawie stanu towaru oraz przynależności do grupy towarowej decyduję o jego wystawieniu lub nie.

 

Pomijam milczeniem, że dodanie szablonu aukcji z poziomu kartoteki towarowej jest nie możliwe (można tylko podpiąć już istniejący) i że z poziomu kartoteki towarowej nie można zmodyfikować już istniejącego szablonu aukcji.

 

Gdyby nie tendencja na ustawianie parametrów dodatkowych można by nadal tak pracować ale jeśli (akurat w moim przypadku) muszę tworzyć dodatkowe szablony aukcji tylko ze względu na odmienny deseń towaru to zaczyna to być męczące. SZCZEGÓLNIE W KONTEKŚCIE tego co powiedziałem wcześniej.

 

Okazuje się zatem, że muszę zacząć bazować na aukcjach już wystawionych tyle tylko, że (w moim przypadku istotne):

- tam nie ma filtru na grupę towarową

- nie ma filtru na wystawione/niewystawione

 

Zdając sobie sprawę, że może takie rozwiązanie będzie kiedyś dostępne ale nie chcąc czekać napisałem sobie procedurę która mi ten problem rozwiązuje (załączam poniżej)

 

JEDNOCZEŚNIE w tym samym wątku chciałem wspomnieć o braku możliwości (lub moich umiejętności) w odnalezieniu powiązania kategorii allegro z jej atrybutami specyficznymi. Mam wrażenie, że to jest zaszyte w aplikacji - mylę się ????

Zaznaczam, że nie chodzi mi o określenie jakie parametry zostały wybrane dla danej akucji w danej kategorii ale o określenie jakich atrybutów danej aukcji w danej kategorii nie wybrałem (a to drobna różnica zważywszy na architekturę aplikacji ;-) ).

 

Oznacza to, że nie jest się w stanie odgadnąć czy, kiedy i jakie parametry specyficzne się pojawiają dla danej kategorii, a tym samym nie jest się w stanie zarządzać ich aktualizacją w już istniejących aukcjach w Sello.

 

Więc niech to będzie w tabeli albo niech to będzie w pliku tekstowym - byle by tylko wiedzieć czy dana kategoria wymaga uzupełnienia atrybutów.

 

 

SELECT 'Aktualiacja filtra XXX-XXXXX-XXX - Wykonana'

-- Filtrowanie aukcji zakończonych dla potrzeb ich ponownego zakwalifikowania do wystawienia

 

DECLARE @it_Id int

DECLARE @au_Id int

DECLARE @au_CatId int

DECLARE @it_ExternalItemId int

DECLARE @it_Stock numeric (19,2)

DECLARE @grt_Nazwa nvarchar (50)

 

 

 

-- Wyczyszczenie ustawień obecnego filtra

UPDATE Sello.dbo.au__Auction

SET au_GroupId = NULL

WHERE au_GroupId = 1000

 

 

DECLARE Booking CURSOR -- Analizowana jest lista wszystkich towarów ktore kiedykolwiek byly wystawione. Wystawienie towaru w roznych kategoriach jest uwzgledniane

FAST_FORWARD FOR SELECT T0.it_Id, T1.au_CatId FROM Sello.dbo.it__Item T0 INNER JOIN Sello.dbo.au__Auction T1 ON T0.it_Id = T1.au_ProductId ORDER BY T0.It_Id, T1.au_CatId

OPEN Booking FETCH NEXT FROM Booking INTO @it_Id, @au_CatId

WHILE @@fetch_status=0

  BEGIN

 

  SET @au_Id = (SELECT TOP 1 T0.au_Id FROM Sello.dbo.au__Auction T0 WHERE T0.au_ProductId = @it_Id AND T0.au_CatId = @au_CatId ORDER BY T0.au_id DESC)

 

  -------------

  -- eIKEA (IKE)  - DOSTĘPNE niezależnie od stanu magazynowego

  --              - oraz NIEDOSTĘPNE i WYCOFANE ale ze stanem dodatnim

 

  -- Ustalenie DocEntry towaru w Subiekcie na podstawie towaru Sello

  SET @it_ExternalItemId = (SELECT T0.it_ExternalItemId FROM Sello.dbo.it__Item T0 WHERE T0.it_Id = @it_Id)

  SET @it_Stock = (SELECT T0.it_Stock FROM Sello.dbo.it__Item T0 WHERE T0.it_Id = @it_Id)

  SET @grt_Nazwa = (SELECT T1.grt_Nazwa FROM tw__Towar T0 INNER JOIN sl_GrupaTw T1 ON T0.tw_IdGrupa = T1.grt_Id WHERE T0.tw_Id = @it_ExternalItemId)

 

  IF  (@grt_Nazwa IN (N'IKE-DOSTĘPNY')) OR (@grt_Nazwa IN (N'IKE-NIEDOSTĘPNY', 'IKE-WYCOFANY') AND @it_Stock > 0)

  BEGIN

    UPDATE Sello.dbo.au__Auction

    SET au_GroupId = 1000

    WHERE au_Id = @au_Id

  END

 

 

  -- AVETODE(IKA) - Wybrane grupy towarowe ze stanem dodatnim

  IF  (LEFT(@grt_Nazwa,3) = N'IKA' AND @grt_Nazwa NOT IN (N'IKA-BRAKIwOPISIE') AND @it_Stock > 0)

  BEGIN

    UPDATE Sello.dbo.au__Auction

    SET au_GroupId = 1000

    WHERE au_Id = @au_Id

  END

 

 

  FETCH NEXT FROM Booking INTO @it_Id, @au_CatId

  END

CLOSE Booking

DEALLOCATE Booking

 

 

 

 

 

Link to postu

Witam

Ja niestety nie jestem tak obeznana z bazami, ale prośba bardzo dobra. Obecnie przy takiej ilości atrybutów muszę tworzyć mnóstwo szablonów a często jedna rzecz może różnić się od innej tylko 1 atrybutem a szablon muszę stworzyć nowy.Ehhh;) Może jakiś pomysł? Gdyby tak każdy towar miał cechy - takie jak w atrybutach?

Link to postu

JEDNOCZEŚNIE w tym samym wątku chciałem wspomnieć o braku możliwości (lub moich umiejętności) w odnalezieniu powiązania kategorii allegro z jej atrybutami specyficznymi. Mam wrażenie, że to jest zaszyte w aplikacji - mylę się ????

 

Mylisz się - to musi być pobierane do bazy danych, bo zmienia się na bieżąco.  Przeanalizuj zawartość tabel st_CategorySpecific i st_CategorySpecificDict.

 

Link to postu

Z towarami i atrybutami aukcji jest problem, gdyż musimy pamiętać, że Sello obsługuje również serwisy zagraniczne - nie można zatem wprost przenieść atrybutów z aukcji do towarów.

 

NO właśnie analizowałem - i owszem te dwie tabele są powiązane.

ale nie ma bezpośredniego powiązania pomiędzy tabela sl_Categories a st_CategorySpecific - i tu jest pies pogrzebany.

Link to postu

Z towarami i atrybutami aukcji jest problem, gdyż musimy pamiętać, że Sello obsługuje również serwisy zagraniczne - nie można zatem wprost przenieść atrybutów z aukcji do towarów.

 

Przepraszam poprzedni post odnosił się do wypowiedzi tadzmir-a.

 

A co do wypowiedzi Bartka: Nic takiego nie sugerowałem. Towar nie ma tu związku. Pytanie brzmi jak nazywają się kolumny klucza łączące tabele sl_Categories  oraz st_CategorySpecific

Link to postu

NO właśnie analizowałem - i owszem te dwie tabele są powiązane.

ale nie ma bezpośredniego powiązania pomiędzy tabela sl_Categories a st_CategorySpecific - i tu jest pies pogrzebany.

 

Tabela sl_Categories jest w bazie chyba dla zmylenia przeciwnika ;) - u mnie jest pusta, przypuszczam, że u Ciebie też.  Zajrzyj do st_Category.

 

Link to postu

Witam

Ja niestety nie jestem tak obeznana z bazami, ale prośba bardzo dobra. Obecnie przy takiej ilości atrybutów muszę tworzyć mnóstwo szablonów a często jedna rzecz może różnić się od innej tylko 1 atrybutem a szablon muszę stworzyć nowy.Ehhh;) Może jakiś pomysł? Gdyby tak każdy towar miał cechy - takie jak w atrybutach?

 

Tłumacząc na język użytkownika: Potrzebna jest dodatkowa zakładka w "AUKCJE" lub dodatkowy filtr na zakładce AUKCJE który pokaże tylko jedną aukcję dla danego towaru wystawioną w danej kategorii (konkretnie ostatnią wystawioną - bo oastatnia wystawiona jest najprawdopodobniej najaktualniejsza i ma zaznaczone najaktualniejsze atrybuty)

 

Plus filtr odnoszący się do grupy towarowej (fakt: odniesienie ma sens jeśli ktoś wystawia aukcje bazując na towarach - ale o to nam wlasnie chodzi).

 

Plus filtr na wystawione/niewystawione

 

Efekt: Użytkownik nie wystawia już akucji na podstawie towarów i przypiętych szablonów (a robi tak tylko dlatego, ze to jedyne miejsce gdzie ma niezdublowany towar oraz kontrolę nad tym czy jest on już wystawiony czy nie), tylko wystawia "z tej nowej zakładki" po prosu na zasadzie wystaw ponownie na akucje.

 

Taki jest zamysł. Taki efekt daje moja procedura.

 

I teraz pytanie komu jeszcze taka funkcjonalność jest potrzebna ???

... acha i zwracam uwagę, że Allegro idzie w stronę zwiększania ilości i roli parametrów ... wiec gra jest warta świeczki.

Link to postu

NO właśnie analizowałem - i owszem te dwie tabele są powiązane.

ale nie ma bezpośredniego powiązania pomiędzy tabela sl_Categories a st_CategorySpecific - i tu jest pies pogrzebany.

 

Tabela sl_Categories jest w bazie chyba dla zmylenia przeciwnika ;) - u mnie jest pusta, przypuszczam, że u Ciebie też.  Zajrzyj do st_Category.

 

 

Tak. Literówka przy pisaniu posta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...