Skocz do zawartości

POMOC z Symbolami na etykiecie

Polecane posty

Witam!

 

Mam pewien problem. Sprzedaje dużo rożnych towarów i każdy z nich ma swój symbol (np.ag149, ak100, ag002 itd) podczas drukowania etykiet ustawiłem sobie że u góry na etykiecie drukuje mi symbol i ilość (screen w załączniku)

 

Ale niestety drukuje mi tylko pierwszy symbol z ilością, a w przypadku gdy klient kupi np. 5 różnych towarów to niestety na etykiecie widnieje tylko jeden symbol (pierwszy z listy zakupionych towarów)

 

Czy da się tak ustawić aby drukowało wszystkie symbole (screen w załączniku) czyli np. jak klient zamawia 5 rożnych rzeczy to drukuje się 5 rożnych symboli na etykiecie? (screen w załączniku)

etykieta.thumb.png.3f3c51af01ef4df9d0c5b722087fd847.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Standardowa grupa details tutaj nie bardzo pomoże, bo iteracja po towarach odbywa się w pionie, co przy etykietach się właśnie nie sprawdzi przez wzgląd na stały ich rozmiar.

 

Z tego co pamiętam, kiedyś robiłem taki wydruk (albo usiłowałem), który w sekcji details nic nie wyświetlał (przez co wydruk nie był rozciągany) ale wykonywał w jednym ze skryptów (BeforePrint) np sumowanie (tutaj dodawanie stringów z symbolami). Na koniec te zsumowane dane były wyświetlane w  podsumowaniu. Nie wiem jednak czy takie rozwiązanie się tutaj sprawdzi.

Link to postu

Tak, niedawno nawet zacząłem korzystać z tego wydruku po drobnych modyfikacjach.  Zestawienie ilościowe towarów - pobierz sobie z działu wydruki->do pobrania i przy nawet niewielkich umiejętnościach programistycznych na tej bazie powinieneś dorobić odpowiednią funkcjonalność do etykiet.  Ew. możesz też skonfigurować połączenie do bazy danych i wyjąć symbole ręcznie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...