Skocz do zawartości

Zestawienie produktów, którym w przedziale czasowym zmieniły się ceny detaliczne

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim na forum (pierwszy post)

 

Nie znalazłem takiego tematu, nie znalazłem też takiego zestawienia w Subiekcie.  Chodzi mi o usprawnienie zmian cen na cenówkach w sklepie stacjonarnym. Przyjmujemy towar i ostatnio coraz częściej się ceny zmieniają , co pociąga za sobą konieczność zmiany cenówek w sklepie stacjonarnym.  Teraz osoba, która przyjmuje dostawy notuje SKU produktów, których ceny się zmieniają i na tej podstawie osoba w sklepie stacjonarnym poprawia cenówki na półkach.  Ale nie jest to optymalne rozwiązanie, bo zdarza się , że jakieś produkty umykają.  Czy jest jakiś sposób na odfiltrowanie produktów którym w danym przedziale czasowym zmieniła się cena detaliczna ?

 

Uprzedzając: ze względów estetycznych nie drukujemy etykiet na drukarce z faktur - cenówki wypisujemy ręcznie

Edytowane przez Adrian Ponikiewicz
Link to postu
1 godzinę temu, Adrian Ponikiewicz napisał:

Czy jest jakiś sposób na odfiltrowanie produktów którym w danym przedziale czasowym zmieniła się cena detaliczna ?

Tak, istnieje, na początek należy przygotować rozwiązanie dodatkowe, które będzie zapisywało informacje o zmianie cen sprzedaży (przecież program nie posiada takiej funkcjonalności), kiedy już będziemy mieli taką informacją to można ją wyłuskać zestawieniem SQL, za pomocą zestawienia SQL przypisać do wybranej cechy, po której można będzie odfiltrować listę towarów i usług, itp.

 

Ja bym jednak rozważył "notaki" w programie, czyli aby osoba przyjmująca towar przypisywała do określonej cechy, flagowała, czy generowała zadanie (Gestor GT).

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.08.2021 o 17:01, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 19.08.2021 o 15:07, Adrian Ponikiewicz napisał:

Czy jest jakiś sposób na odfiltrowanie produktów którym w danym przedziale czasowym zmieniła się cena detaliczna ?

Tak, istnieje, na początek należy przygotować rozwiązanie dodatkowe, które będzie zapisywało informacje o zmianie cen sprzedaży (przecież program nie posiada takiej funkcjonalności), kiedy już będziemy mieli taką informacją to można ją wyłuskać zestawieniem SQL, za pomocą zestawienia SQL przypisać do wybranej cechy, po której można będzie odfiltrować listę towarów i usług, itp.

 

Ja bym jednak rozważył "notaki" w programie, czyli aby osoba przyjmująca towar przypisywała do określonej cechy, flagowała, czy generowała zadanie (Gestor GT).

Dziękuję za odpowiedź!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...