Skocz do zawartości

Nie pobiera transakcji

Polecane posty

Witam Panowie ponownie,

 

Dzień jak co dzień, a rozpoczyna się od wyszukiwania kolejnych błędów.Tym razem SELLO nie pobiera mi wczorajszych transakcji. Jakieś sugestie może coś robię źle, ale generalnie działam tak jak zawsze. Wymusiłem pobieranie parametrów z allegro ale to nie rozwiązało problemu. Muszę również zaznaczyć iż udało mi się dzisiaj pobrać jeden formularz. I jeszcze jedno sello żadnego błędu nie wyrzuca w raporcie

Link to postu

No i chyba problem globalny. Myślałem, że chodzi o formularze, które też się nie pobierają ale teraz zauważyłem, że kilka transakcji również się nie pobrało. Jeden z klientów poinformował mnie, że nie mógł zapłacić przez PayU i wypełnić formularza, także wygląda mi to na poważniejszy problem po stronie Allegro, które w nocy miało przerwę techniczną. Chyba tylko po to aby coś nowego popsuć (zawsze tak jest po ich przerwach). Ponadto znalazłem taki o to wątek na forum webapi:

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?110259-Journal-info-nie-zwraca-informacji-o-nowo-sprzedanych-aukcjach

 

Link to postu

Czy sello team już zdiagnozował problem? Nie wiem jak pobrać dwie transakcje z 26 marca z godz. ok 23:50 Na jednej aukcji sprzedałem 3 szt. a pobrało tylko dwie transakcje no i klienta, który w kolumnie transakcje ma 0.

Wczorajsze transakcje mimo problemów Allegro pobrały się, udało się również pobrać cześć formularzy ale te dwie transakcje za cholerę nie chcą się pobrać.

Allegro chce ode mnie paczki xml zapytań do serwera i otrzymanych odpowiedzi no ale mając Sello tego im nie podam :(

 

Link to postu

Bartek działasz coś?Mam Sello powiązane z subiektem więc nie muszę Ci tłumaczyć że bez transakcji nie mogę wykonać ruchów magazynowy, fvat, etc. Odbieranie transakcji to podstawowe działanie programu więc mógłbyś chociaż napisać że pracujecie nad tym. Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy sprzedaż sięga 100 transakcji dziennie. Pobudka Panowie z Teamu SELLO :)

Link to postu

No coz - kolejna innowacja w allegro. Tym razem nie ma dostepnych transakcji przez WebAPI oraz w emailu, nie ma emaili z automatycznym zestawieniem wplat PzA, nie ma formularzy FoD, sa za to jakies pojedyncze wplaty PzA, ale po kliknieciu w aukcje nie widac, by z tego nicku cos kupiono (kupilo 10 klientow 10 sztuk, ale w ofertach kupna sa tylko 2 nick'i). Kurewski burdel, za ktory coraz wiecej trzeba placic - ot monopolista allegro!

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

No coz - kolejna innowacja w allegro. Tym razem nie ma dostepnych transakcji przez WebAPI oraz w emailu, nie ma emaili z automatycznym zestawieniem wplat PzA, nie ma formularzy FoD, sa za to jakies pojedyncze wplaty PzA, ale po kliknieciu w aukcje nie widac, by z tego nicku cos kupiono (kupilo 10 klientow 10 sztuk, ale w ofertach kupna sa tylko 2 nick'i). Kurewski burdel, za ktory coraz wiecej trzeba placic - ot monopolista allegro!

 

--

Pozdrawiam, XavieR

 

Są jeszcze inne systemy aukcyjne :) NIkt nie zmusza do korzystania z szmallegro, inna sprawa że co update to problemy

Link to postu

No coz - kolejna innowacja w allegro. Tym razem nie ma dostepnych transakcji przez WebAPI oraz w emailu, nie ma emaili z automatycznym zestawieniem wplat PzA, nie ma formularzy FoD, sa za to jakies pojedyncze wplaty PzA, ale po kliknieciu w aukcje nie widac, by z tego nicku cos kupiono (kupilo 10 klientow 10 sztuk, ale w ofertach kupna sa tylko 2 nick'i). Kurewski burdel, za ktory coraz wiecej trzeba placic - ot monopolista allegro!

 

--

Pozdrawiam, XavieR

 

Najgorsze z tego jest to, że o odświeżenie aukcji trzeba się prosić obsługi allegro, a wyłapanie takich aukcji przy 40 stronach oferty to nierealne.

 

 

Są jeszcze inne systemy aukcyjne :) NIkt nie zmusza do korzystania z szmallegro, inna sprawa że co update to problemy

 

O styl buntownika, idź i sprzedawaj na innych serwisach, powodzenia !

Tutaj niestety klienci decydują, a nie sprzedawcy. Obecnie aby zarabiać to tylko Allegro.

Link to postu

Rozumiem że wszyscy "pieniacze" zapoznali się z FAQ zamieszczonym pod adresem http://forum.sello.pl/index.php?topic=2440.0

 

1. Jeśli w raporcie pojawiają się błędy przy pobieraniu transakcji, to proszę skorzystać z wyszukiwarki na forum - rozwiązanie może już być podane. Jeśli nie ma rozwiązania, proszę cytować dokładną treść błędów zgłaszając problem.

2. Jeśli nie ma błędów, proszę pobrać transakcje odznaczając pole "na podstawie historii"

3. Proszę sprawdzić, czy sprzedaż do której brakuje transakcji jest odnotowana na Allegro w karcie sprzedane oraz czy na stronie aukcji widać kupujących - jeśli nie, należy to zgłosić do Allegro, wtedy aukcja zostanie odświeżona i transakcja w Sello się pojawi.

4. Na forum webApi inni użytkownicy twierdzą iż opóźnienia transakcji w stosunku do zakupu sięgają nawet 7h - może więc warto zaczekać trochę dłużej.

5. Jeśli problem nadal pozostaje nierozwiązany, proszę podesłać do nas logi z pobierania transakcji ze wskazaniem aukcji, do których brakuje transakcji. Instrukcję włączania logowania można otrzymać pod adresem sello@insert.com.pl

Link to postu

Dwie niepobrane transakcje są z 26.03.2012 z godz ok 23:55 czyli 5 min. przed przerwą techniczną w Allegro. Wyjaśniam zatem:

tak, sprzedaż jest odnotowana na Allegro

tak, na karcie sprzedane oraz na stronie aukcji widać kupujących

tak, klient został pobrany do Sello z ilością transakcji = 0

tak, informowałem o tym Allegro

tak, próbowałem na wszystkie sposoby bez historii i z historią pobierać transakcje

tak, pobrałem parametry i formularze z wymuszeniem

tak, na forum webapi były zgłaszane błędy i podobno zaległe transakcje powinny spływać

tak, inne transakcje z tej samej aukcji się pobrały

a teraz na nie:

nie, nie pobrałem w dalszym ciągu tych dwóch transakcji od 26 marca

nie, w raporcie nie ma żadnych błędów

nie, nie zauważyłem aby problem występował w chwili obecnej

nie, nie będę wysyłał logów do Sello, ponieważ po ostatnich dwóch ewidentnych błędach w Sello  (jakiś rok temu) i wysłaniu do nich logów nie doczekałem się żadnej odpowiedzi (błąd dotyczył błędnego wyświetlania ilości aukcji trwających)

nie, nie używam Sello od wczoraj ale od kilku lat (w zasadzie od samego początku)

 

Problem dotyczył zarówno wersji 1.8.4 jak i obecnie zainstalowanej 1.9.0

Gdyby klient nie zapłacił nie wiedziałbym, że coś sprzedałem a zapłacił przelewem tradycyjnym bo podobno nie mógł wypełnić formularza opcji dostawy.

W sello na karcie aukcji trwających mam ilość ofert 3, także jest prawidłowo ale już transakcji mam pobranych tylko 2.

Link to postu

No to rzeczywiście jest/macie jakiś problem, bo ja się tylko kilka razy z tym spotkałem, ale problem dotyczył problemu o czym kolega poniżej napisał "cytat":

 

No coz - kolejna innowacja w allegro. Tym razem nie ma dostepnych transakcji przez WebAPI oraz w emailu, nie ma emaili z automatycznym zestawieniem wplat PzA, nie ma formularzy FoD, sa za to jakies pojedyncze wplaty PzA, ale po kliknieciu w aukcje nie widac, by z tego nicku cos kupiono (kupilo 10 klientow 10 sztuk, ale w ofertach kupna sa tylko 2 nick'i). Kurewski burdel, za ktory coraz wiecej trzeba placic - ot monopolista allegro!

--

Pozdrawiam, XavieR

 

A pisanie nie prześlę logów bo nie, nic w tym wypadku nie zmieni, chyba że rzeczywiście problem jest globalny wśród użytkowników Sello.

Link to postu

Wczoraj Allegro miało w nocy przerwę techniczną, a historia pokazuje iż po takich przerwach transakcje pobierają się ze znacznym (nawet 2 dniowym) opóźnieniem. Bywa też, że trzeba napisać do Allegro aby odświeżyli aukcje.

Gdybyśmy otrzymali logi, prawdopodobnie znaleźlibyśmy tam właśnie brak informacji o sprzedaży na danej aukcji przez co Sello nie ma podstaw aby taką transakcję utworzyć - jest to w zasadzie standardowy scenariusz po każdej przerwie technicznej Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...