Skocz do zawartości

Przeniesienie funkcji szefa na innego użytkownika, modyfikacje danych personelu a istniejące dane.

Polecane posty

Aktualnie konto Szefa jest używane jako "konto użytkowe" - tzn. nie jest tylko dla admina, ale ma nazwę "Jan Kowalski" i normalnie wystawia dokumenty, a co ważniejsze tworzy/modyfikuje sprawy księgowe przez ostatnie X lat.

 

Czy teraz zmiana takiego "Jan Kowalski" na po prostu "Admin", a następnie utworzenie nowego użytkownika "Jan Kowalski" wpłynie na integralność istniejących danych?

 

Docelowo Admin ma być Adminem, a Jan Kowalski zwykłym kontem personelu z nadanymi uprawnieniami.

 

Dodatkowe pytanie o identyfikator i jego istotność dla Rachmistrza GT - czy można swobodnie go zmieniać bez konsekwencji?

 

Dodam, że z pakietu GT chodzi wyłącznie o zakres Subiekta, Rachmistrza, mikroG i ew. Kasiarza.

 

Dziękuję!

Link to postu
3 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

Aktualnie konto Szefa jest używane jako "konto użytkowe" - tzn. nie jest tylko dla admina, ale ma nazwę "Jan Kowalski" i normalnie wystawia dokumenty, a co ważniejsze tworzy/modyfikuje sprawy księgowe przez ostatnie X lat.

 

Czy teraz zmiana takiego "Jan Kowalski" na po prostu "Admin", a następnie utworzenie nowego użytkownika "Jan Kowalski" wpłynie na integralność istniejących danych?

Oczywiście, że nie.

 

4 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

Dodatkowe pytanie o identyfikator i jego istotność dla Rachmistrza GT - czy można swobodnie go zmieniać bez konsekwencji?

Jeśli program na to pozwoli to tak.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziękuję za szybką odp. :)

4 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście, że nie.

Dla Pana oczywiste, a dla mnie, jako że jestem adminem NEXO, gdzie loginy a osoby to różne rzeczy - dopiero na 90% pewny byłem i testowałem czy coś nie wybucha właśnie. Ponownie dziękuję!

 

6 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli program na to pozwoli to tak.

Co do identyfikatora - ponownie, pytanie wyszło z perspektywy NEXO, gdzie takie inicjały są wyświetlane na niektórych widokach.

To, że program pozwoli nie znaczy, że tak się powinno robić, ale chyba faktycznie polecę w ciemno.

Link to postu
8 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Dla Pana oczywiste, a dla mnie,

Niby dlaczego zmiana imienia i nazwiska użytkownika (która ma też odzwierciedlenie w rzeczywistości - zmiana nazwiska po ślubie) i zaprzestanie wystawiania dokumentów ma mieć jakieś negatywne konsekwencje ?

 

10 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

jako że jestem adminem NEXO, gdzie loginy a osoby to różne rzeczy

Nie rozumiem o czym Pan pisze, nie kojarzę w nexo powiązania między użytkownikiem programu, a kontrahentem o typie osoba, użytkownik może być co najwyżej powiązany z pracownikiem lub wspólnikiem, ale nie musi ? W GT użytkownicy i pracownicy to też dwie różne rzeczy.

 

21 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Co do identyfikatora - ponownie, pytanie wyszło z perspektywy NEXO, gdzie takie inicjały są wyświetlane na niektórych widokach.

W GT również identyfikator jest wykorzystywany w niektórych miejscach programu, stąd moja odpowiedź - jeśli program pozwoli - jeśli identyfikator został użyty to program nie powili go zmienić.

 

22 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

To, że program pozwoli nie znaczy, że tak się powinno robić, ale chyba faktycznie polecę w ciemno.

Ja wyżej - nie widzę zagrożeń związanych z edycją danych użytkownika.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...