Skocz do zawartości

Export/import asortymentu, brak składników w kompletach, niepoprawne cenniki

Polecane posty

Witam, mam problem z poprawnym importem asortymentu za pomocą pików epp.

Pierwsza rzecz to za długie symbole, jak można je poprawić, aby zachować wszystkie oryginalne dane ?

Druga rzecz to brak składników w kompletach, jak to naprawić ? 

Trzecia mniej istotna sprawa to problem z cennikami przy dodaniu pliku, w poprzednim podmiocie są 3 cenniki w nowym podmiocie tylko 1, nie wiem jak wielki ma to wpływ, ponieważ ceny są skopiowane.

 

Z góry dziękuje za pomocne sugestie.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Link to postu

Się tylko chciałem podpiąć pod rażącą utratę danych z racji na obcinanie symboli.

 

Na ten moment nie wiem nawet co jest nie tak, ale Pan Grzegorz przypomniał mi sytuacje, więc zakładam, że coś jest nie tak.

U nas w zeszłym roku coś było z tym problematyczne i skończyło się ręcznym wprowadzeniem bo importowane z EPP sobie nie radziło.

 

NEXO pozwala na całkiem długie symbole (gdzie np. GT chyba miał limit mniejszy), ale albo EPP albo skrypt importowy nawalał.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

EPP jest starszym formatem i musi działać z GT. stąd ograniczenia. Np (próba wysłania do EPP towaru o długim symbolu):

obraz.png.3e9f62e2e335850e249570f0d1cc95be.png

55 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

Druga rzecz to brak składników w kompletach, jak to naprawić ? 

Wpisać ręcznie/programistycznie (jeśli to wersja nexo PRO).

EPP nie przenosi informacji o składnikach.

56 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

Trzecia mniej istotna sprawa to problem z cennikami przy dodaniu pliku, w poprzednim podmiocie są 3 cenniki w nowym podmiocie tylko 1, nie wiem jak wielki ma to wpływ, ponieważ ceny są skopiowane.

Wpływ jest taki, że jeśli cennika o danej nazwie w nowym podmiocie nie ma to ceny z tego cennika nie zostaną przeniesione.

Co to znaczy że w starym podmiocie są 3 cennika, w nowym 1, ale ceny są przeniesione to już nie ogarniam (nie wiem jak przenieść 3 cenniki do jednego).

Link to postu
5 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

EPP jest starszym formatem i musi działać z GT. stąd ograniczenia. Np (próba wysłania do EPP towaru o długim symbolu):

obraz.png.3e9f62e2e335850e249570f0d1cc95be.png

Ok a jak to naprawić ? W sensie można te pliki epp edytować, dokleić kolumne z symbolami?

5 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Wpisać ręcznie/programistycznie (jeśli to wersja nexo PRO).

EPP nie przenosi informacji o składnikach.

Jest Nexo PRO, jak można to programistycznie ogarnąć ? Kompletów jest około 1000 więc ręcznie słabo.

 

Może można utworzyć podmiot na podstawie bazy innego podmiotu i zachować podstawowe dane do pracy w oryginale (klienci, asortyment, ustawienia itp) ? W obu przypadkach jest wersja Nexo PRO.

Link to postu
17 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

Ok a jak to naprawić ? W sensie można te pliki epp edytować, dokleić kolumne z symbolami?

Chce Pan naprawić format EPP?

Edytować plik oczywiście można, tylko stanie się bezużyteczny.

 

19 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

Jest Nexo PRO, jak można to programistycznie ogarnąć ? Kompletów jest około 1000 więc ręcznie słabo.

Treść pytania wyjaśnia jednoznacznie że sam Pan tego nie zrobi. Trzeba zlecić to komuś kto to umie albo nabyć gotowe rozwiązanie partnerskie jeśli takie jest (ja nie znam).

Link to postu
2 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Chce Pan naprawić format EPP?

Edytować plik oczywiście można, tylko stanie się bezużyteczny.

 

Treść pytania wyjaśnia jednoznacznie że sam Pan tego nie zrobi. Trzeba zlecić to komuś kto to umie albo nabyć gotowe rozwiązanie partnerskie jeśli takie jest (ja nie znam).

Świetna pomoc w rozwiązaniu problemu, jak widać ten program cały jest bezużyteczny skoro nie można nic wyeksportować poprawnie. Kogo obchodzi GT jak ma się Nexo, w GT niech klienci eksportują przez epp, a w Nexo moglibyście zastosować inne rozwiązanie.

Pana odpowiedz też wskazuje że nie ma Pan pojęcia jak to zrobić programistycznie. Program kosztuje nie małe pieniądze a zaraz po zakupie trzeba iść w rozwiązania partnerskie i kolejne koszty. Kpina !!!

Link to postu
16 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

w Nexo moglibyście zastosować inne rozwiązanie

Nie mógłbym zastosować innego rozwiązania, bo nie jestem autorem programu tylko, co widać, partnerem InsERTu.

Wyjaśniałem Panu jedynie jak wygląda sytuacja, o co sam Pan pytał.

16 minut temu, Grzegorz Domaradzki napisał:

Pana odpowiedz też wskazuje że nie ma Pan pojęcia jak to zrobić programistycznie.

Akurat w tej kwestii się Pan myli. Wiem jak to zrobić programistycznie.

Nie da się jednak ukryć że nie zachęca Pan do współpracy.

Życzę miłego dnia.

Edytowane przez Andrzej Kubik
  • Haha 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...