Skocz do zawartości

Kurs walut - zmiana automatyczna w Subiekt

Polecane posty

Mam problem z ustawieniem właściwego kursu walut. Pobieram zamówienia ZK z IAI Shop (sklep internetowy) i w ZK jest kurs z dnia sprzedaży, a nie z dnia poprzedzającego sprzedaż.  Czy jest możliwość wymuszenia, aby subiekt automatycznie zmieniał kurs w ZK wg swoich ustawień ? Na ten moment nie mam możliwości poprawy tego w IAI Shop. 

 

Link to postu

Ale Subiekt tak dokładnie działa, ustawia kurs na podstawie parametrów dokumentu, jeśli jednak integracja nadpsuje te dane lub nie korzysta ze Sfery (nie znamy integracji i jej technologii) to pozostaje tylko poprawa dokumentów, ręczna lub poprzez rozwiązanie dodatkowe.

Link to postu
1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

nie znamy integracji i jej technologii

Nie musimy znać, autor sam o tym pisze (https://www.idosell.com/pl/subiekt-gt-i-subiekt-nexo/):

Cytat

IdoSell Bridge współpracuje z programami Subiekt GT i Subiekt Nexo (BETA) (bez konieczności dostępu do Sfery)

To jedno z tych "oszczędnych" rozwiązań, o których było tutaj:

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
7 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale Subiekt tak dokładnie działa, ustawia kurs na podstawie parametrów dokumentu, jeśli jednak integracja nadpsuje te dane lub nie korzysta ze Sfery (nie znamy integracji i jej technologii) to pozostaje tylko poprawa dokumentów, ręczna lub poprzez rozwiązanie dodatkowe.

Dzięki za odpowiedź. No właśnie integracja ( IAI bridge) ma błąd i czekamy na rozwiązanie utrudnień. Chcemy zastąpić firmę zewnętrzną w wystawianiu automatycznie faktur i wykupiliśmy dodatek Subiektynych dodatków, ale on nie ma takiej funkcji przy wystawianiu faktur jak nadpisywanie kursu. Czyli pozostaje czekać aż poprawią błąd w IAI... 

Link to postu

Temat kursu waluty przy przenoszeniu ZK z IAI do Subiekta przerabiam cały czas, przez ponad rok walczyłem z Supportem, aż w końcu sam przeanalizowałem cały proces po stronie bazy danych Subiekta i Bridge, problem okazał się następujący: IAI Bridge (program integrujący), przenosi z IAI do Subiekta, kurs z dnia wpłynięcia zamówienia do systemu IAI, co już samo w sobie jest nie do końca dobrym rozwiązaniem, ale przy wystawianiu Subiekt przy odpowiedniej konfiguracji powinien to poprawić przy realizacji ZK na kurs odpowiedni według ustawień np. z dnia poprzedzającego wystawienie faktury. Niestety tak się nie dzieje, ponieważ ZK w bazie Subiekta Bridge tworzy niepoprawnie, między innymi nie uzupełnia w ogóle kolumn:
dok_KartaId, dok_KredytId, dok_WalutaDataKursu, dok_WalutaIdBanku, dok_CenyDataKursu, dok_CenyIdBanku, dok_KwPrzelew co skutkuje tym, że przy wystawianiu fv na podstawie ZK Subiekt rzuca błedem "Nie można pobrać kursu waluty na dany dzień. Pobrano datę i kurs z dokumentu źródłowego".

Zgłosiłem to IAI i póki co mam indywidualną poprawkę do Bridge, która uzupełnia również te kolumny, w celu testowania tego i na dzień dzisiejszy mam pojedyncze przypadki, gdzie kurs nie ustawia się poprawnie, ale to będę analizował dalej, chociaż już komunikatu "Nie można pobrać kursu waluty na dany dzień. Pobrano datę i kurs z dokumentu źródłowego" nie ma. 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...