Skocz do zawartości

Długa droga maila z Sello do Klienta

Polecane posty

Dodałem nową transakcję ręcznie do Sello i mam ustawione wysyłanie wiadomości automatycznych po każdej operacji w Sello.

Sello wystawia maile od razu i od razu je wysyła. Zaraz po wysłaniu przechodzą do zakładki wysłane.

 

Problem w tym że klient otrzymuje tego maila po około pół godziny od wysłania z Sello.

To samo tyczy się dowolnych maili wysyłanych z Sello.

 

Konto mam chyba ustawione prawidłowo bo wiadomości docierają do klienta tylko, że trwa to długo.

Konto firmowe mam na gmail.com, a konto klienta założyłem sobie na interia.pl jeśli ma to jakieś znaczenie.

Wiadomości wysyłane z konta na konto przez dowolny program pocztowy (a nie Sello) wychodzą /  przychodzą błyskawicznie.

 

Ktoś mógłby powiedzieć że pół godziny to niewiele ale to jest mail a nie list zwykły wysłany przez Pocztę Polską ;)

Maile mają wysyłać się i odbierać natychmiast :)

 

Proszę o wyjaśnienie co jest nie tak?

Gdzie szukać przyczyny – czy to wina Sello?

Może ktoś się spotkał z takim problemem??

A może nikt nie zwrócił na to uwagi ??

Link to postu

To nie powinno tak działać.

 

Zacznij od sprawdzenia poprzez logowanie http czy wiadomość trafia na serwer interii od razu czy po tym opóźnieniu.

 

Nie jest czasem tak, że sprawdzasz to w Sello i masz ustawione odbieranie wiadomości co pół godziny?

 

Bo wysyłanie jak ustawisz na automat to wychodzą zaraz po utworzeniu a odbieranie musisz zdefiniować co jaki czas mają się odbierać.

Link to postu

Nie jest czasem tak, że sprawdzasz to w Sello i masz ustawione odbieranie wiadomości co pół godziny?

Bo wysyłanie jak ustawisz na automat to wychodzą zaraz po utworzeniu a odbieranie musisz zdefiniować co jaki czas mają się odbierać.

 

Nie mam w ogóle zdefiniowanego odbierania bo tego momentu jeszcze nie doszedłem :D

Po prostu dałem wyślij nową wiadomość i klikłem w Sello wyślij/odbierz wszystko.

Na dole pokazało się wysyłanie 1 wiadomości i potem wiadomość przeszła do zakładki Wysłane.

A na koncie klienta, które założyłem sobie na próbę pojawiła się po około pół godziny wg daty odbioru wiadomości. Korzystałem z programu pocztowego i miał ustawione na bieżąco odbieranie poczty z tego konta.

Wiem, że z kontem i programem pocztowym wszystko w porządku bo wiadomości wysyłane nie przez Sello przechodzą błyskawicznie.

 

Zacznij od sprawdzenia poprzez logowanie http czy wiadomość trafia na serwer interii od razu czy po tym opóźnieniu.

 

Dzięki za nakierowanie jak to sprawdzić.

Będę drążył temat i posprawdzam dokładnie czasy odbioru i wysyłania.

Przejrzę też wszystkie ustawienia poczty i odpiszę.

A czy firewall/antywirus mógłby opóźniać wysyłanie wiadomości z Sello?

Mam Comodo i Avast?

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...