Skocz do zawartości

Paczkomaty - problem

Polecane posty

Witam, przy próbie "testowania"  - dodania paczkomatu dostałem komunikat:

Tworzenie paczki ??: [16] Przepraszamy, Paczkomat Podstawowy Odbiorcy jest czasowo nieaktywny - odbiorca nie zdefiniował Paczkomatu Alternatywnego dlatego utowrzenie Paczki nie jest możliwe. Spróbuj Ponownie Później.

 

Sprawdziłem w serwisie paczkomaty.pl i faktycznie użytkownik ma podany jedynie paczkomat główny(w jego mieście nie ma innego - aleternatywnego), takiego klienta mogę dodać z poziomu strony www. I co z tym fantem zrobić?

Czekam na odpowiedzi...

P.S. Ciekaw jestem co się stanie jeśli użytkownik nie posiada konta w serwisie paczkomaty.pl?

 

Link to postu

Myślę, że to pytanie powinno być do InPostu skierowane, bo problem leży w niedziałającej maszynie.

 

Jeśli użytkownik nie posiada konta w serwisie paczkomaty.pl to tworzone jest jednorazowe konto na dany e-mail. We wcześniejszych wersjach paczkomatów konto było wymagane, potem to ograniczenie zostało usunięte.

Link to postu

Nie wiem, czy pomogę, ale wiem, że InPost wyłącza z listy paczkomatów te, które podległy awarii. Pewnego dnia nie mogłem nadać paczek (ale jeszcze przez managera), bo mój PNadawczy był zepsuty, musiałem jechać do biura (na szczęście ok. 1 km dalej) nadać paczki. Na drugi dzień naprawili i pojawił się na liście. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że w momencie druku etykiety system rezerwuje konkretną skrytkę, a jeśli P nie działa, to nie ma jak zarezerwować.

Link to postu

W Sello również można wpisać inny paczkomat (nazwę) edytując adres wysyłkowy w transakcji/paczce.

 

Co do 2 pytania to czy sello poradzi sobie z takim tworzeniem użytkownika "tymczasowego" czy po prostu wyświetli błąd?

Jest to normalna funkcjonalność obsługi paczkomatów więc nie widzę powodu dla którego miało by coś nie zadziałać.

 

 

Link to postu

Inna sprawa: jak znaleźć nazwę paczkomatu (poza oczywiście zalogowaniem się do managera inpostu) jeśli klient z allegro podaje tylko zarejestrowany e-mail w paczkomatach. Sello w takim wypadku nie wyszukuje paczkomatu (przynajmniej nie znam na chwilę obecną takiej funkcji w sello). Warto by to zmienić.

Link to postu

Po wpisaniu a oknie adresu e-maila użytkownika jest on sprawdzany i jeśli taki użytkownik jest zarejestrowany to pobierany jest jego domyślny paczkomat. Sprawdzenie odbywa się w momencie zamykania okna poprzez OK jak i po wciśnięciu linku Sprawdź dane.

 

A rzeczywiście :)

 

Jeszcze by się przydało bardziej widoczne oznaczanie/przydzielanie gabartu. Najlepiej w momencie tworzenia paczki, bo w tej chwili po utworzeniu paczki trzeba do niej zajrzeć i ew. zmienić (ale koniecznie przed synchronizacją z inpostem). A potem na liście paczek warto by ten gabaryt wyświetlić.

 

PS chyba, że znów jakiejś opcji nie dojrzałem.

Link to postu

W jaki sposób miało by odbywać się ustawianie gabarytu przy tworzeniu paczek zbiorczo? Bo przy pojedynczym tworzeniu pojawia się okno paczki i można ten gabaryt zmienić.

 

Ja inaczej tworzę paczki, może dlatego tego nie kontroluję (zakładka 'do paczek' służy mi do przechowywania tych, które są do wysłania po dostawie towaru, lub z jakichś powodów później). Więc z "Oczekujące na płatność" robię dok. końcowy, potem "Ctrl+W" i tak, utwórz paczkę. Więc nie widzę tego momentu. Może dlatego czasami paczkomat się nie wczytuje, muszę skasować paczkę, wrócić do "do paczek" odświeżyć paczkomat i znów utworzyć paczkę.

 

Czyli wychodzi na to, że paczkomat najlepiej najpierw opłacony dać 'do paczek' i potem zatwierdzać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...