Skocz do zawartości

Komplety - rozbicie kompletu na składniki podczas sprzedaży na paragon

Polecane posty

Subiekt GT, rozbiecie kompletu na składniki.

Towary mają przydzielone stawki vat - 5%, 23% i 8%.

Zostały stworzone komplety. Lecz podczas sprzedaży na paragonie występuje nazwa zestawu ale bez stawki vat. 

Zgodnie z ustawą o vat powinno w miarę możliwości sprzedawać składniki - czyli rozbić zestaw na składniki opodatkowane.

 

Jak zrobić by Subiekt GT podczas sprzedaży na paragonie rozbił zestaw na składniki?

 

Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 11:47, Pasieka Piecuch napisał:

Zostały stworzone komplety. Lecz podczas sprzedaży na paragonie występuje nazwa zestawu ale bez stawki vat. 

Każdy towar posiada przypisaną stawkę - proszę pokazać tę sytuację.

 

W dniu 2.11.2021 o 11:47, Pasieka Piecuch napisał:

Zgodnie z ustawą o vat powinno w miarę możliwości sprzedawać składniki - czyli rozbić zestaw na składniki opodatkowane.

Proszę przytoczyć definicję "w miarę możliwości".

 

W dniu 2.11.2021 o 11:47, Pasieka Piecuch napisał:

Jak zrobić by Subiekt GT podczas sprzedaży na paragonie rozbił zestaw na składniki?

Program nie posiada takiej funkcjonalności i będzie to trudne do realizacji poprzez rozwiązania dodatkowe, to znaczy będzie to do zrobienia, ale nie będzie przyjazne w użytkowaniu przy sprzedaży detalicznej. Przy korzystaniu z integracji ze sklepami internetowymi/platformami sprzedażowymi takie rozbijanie kompletów jest często realizowane właśnie w integracji lub rozwiązaniu dodatkowym realizującym zamówienia od klientów.

Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 12:05, Pasieka Piecuch napisał:

Rozumiem.  Na zdjęciu przykład: jeden produkt za 35 zł brutto i zestaw za 76,41zl brutto (ustawiłem stawkę zw). Ale tak nie może być bo z zestawu nie liczy vat.

No na pewno nie może tak być - nie można sprzedawać bez naliczania podatku VAT bez podstawy jego zwolnienia/obniżenia.

 

W dniu 2.11.2021 o 12:05, Pasieka Piecuch napisał:

A jak przydzielę 23% to nie bedzie sie zgadzać z składnikami tego zestawu. 

To według mnie zagadnienie dla księgowości, krajowej informacji podatkowej czy urzędu skarbowego, nie spotkałem się z tym zagadnieniem więc nie będę próbował wprowadzać w błąd (bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się sprzedaż zestawu ze stawką 23%), w zależności od możliwości ewidencjonowania takiej sprzedaży będzie można dostosować się do możliwości programu lub poszukać innego rozwiązania. 

Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 12:05, Pasieka Piecuch napisał:

(ustawiłem stawkę zw). Ale tak nie może być bo z zestawu nie liczy vat

Liczy się dokładnie tak jak Pan ustawił. "zw" to zwolnione.

Myślę że źle Pan interpretuje pojecie komplet. W Subiekcie komplet to w uproszczeniu osobny towar, ale zmontowany z innych.

Inaczej mówiąc komplet "Stół" to coś co zostało złożone z blatu i nóg i przy sprzedaży nikogo nie obchodzi jaka była stawka VAT na blat, ani na nogi, tylko stawka na stół.

 

Jak się domyślam Pan chciałby wybrać w Subiekcie "zestaw wypoczynkowy" a na paragonie mieć "stół" w stawce 23% i "krzesła" w stawce 8%.

To tak w SGT nie działa.

Link to postu
W dniu 2.11.2021 o 12:40, Andrzej Kubik napisał:

Jak się domyślam Pan chciałby wybrać w Subiekcie "zestaw wypoczynkowy" a na paragonie mieć "stół" w stawce 23% i "krzesła" w stawce 8%.

To tak w SGT nie działa.

Dokładnie tak. Czy są jakieś opcje jak to rozwiązać? 

Edytowane przez Pasieka Piecuch
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...