Skocz do zawartości

Podstawa wyliczenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy

Polecane posty

Wypłacamy wynagrodzenie na 10 następnego miesiąca.

Naliczyłam ekwiwalent za urlop wypoczynkowy na koniec listopada. 

Składniki wynagrodzeń są wyłącznie zmienne.

Do podstawy ekwiwalentu powinno zaciągnąć 3 miesiące ( wynagrodzenie wypłacone w miesiącu 10, 09, 08 za miesiące 09, 08, 07)

Wypłaty wypłaconej 10.11 nie powinno brać pod uwagę, a liczy z  3 miesięcy począwszy od tej właśnie wypłaty.

Proszę o informację czy trzeba wprowadzić jakieś ustawienia aby poprawnie liczyło ekwiwalent ?

Joanna

Link to postu

Kiedy wypłaca Pani ten ekwiwalent? Moim zdaniem powinien on zostać wypłacony w dniu rozwiązania umowy, a nie do 10 następnego miesiąca. Dobra praktyka nakazuje, aby również wynagrodzenie za pracę wypłacić w dniu zwolnienia. W takiej sytuacji obliczenia będą prawidłowe.

Taki artykuł znalazłem na ten temat: https://www.srw.com.pl/aktualnosci/97-kiedy-pracodawca-musi-wyplacic-ekwiwalent-za-urlop

  • Dziękuję 1
Link to postu

Wypłacam ekwiwalent 30.11.2021. Wynagrodzenie za listopad będzie wypłacone 10.12.2021.

Przepis mówi, że podstawą ekwiwalentu za urlop przy wynagrodzeniu zmiennym są  wynagrodzenia za 3 miesiące wypłacone bezpośrednio przed miesiącem nabycia prawa do ekwiwalentu.

Nabycie prawa do ekwiwalentu- 11.2021

Wypłacone wynagrodzenie za październik 2021 w dniu 10.11.2021 wg mnie nie powinno być w podstawie.

Mam wątpliwość dlatego, że wysokość ekwiwalentu jest korzystniejsza jak obliczam z miesięcy 07-09, niż 08-10.

Joanna 

Link to postu
W dniu 23.11.2021 o 07:53, Joanna Nizołek napisał:

Wypłacam ekwiwalent 30.11.2021.

Czyli powstaje dodatkowa lista płac na dzień 30.11.2021 i płatna 30.11.2021?

A jak ustawiony jest sposób obliczania podstawy wynagrodzenia urlopowego w parametrach "Naliczanie wynagrodzeń"?

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...