Skocz do zawartości

Modele, właściwości, cechy

Polecane posty

W ramach modelu ustawiłem dwie właściwości: Kolor poduszki (Kolpod) i Kolor siedziska(Kolsiedz). Każda z tych właściwości może przyjmować dwie cechy : czerwony i czarny. Dlaczego nie daje zapisać się wszystkich kombinacji cechy.thumb.png.3c7132f4d54edd70e5b28a7a51b6a0af.pngtych cech i właściwości. Komunikat o błędzie występuje przy próbie zapisu czwartego wariantu.

Link to postu

To zaproponuję Panu inne trochę mniej eleganckie, ale działające rozwiązanie, tj.
proszę powielić te cechy, które Pan ma i we właściwości Kolpod użyć jednej pary cech, a w drugiej właściwości tj. Kolsiedz wykorzystać drugą parę cech, to powinno zadziałać.

image.png.29b9881cce41519aaf49c9caf40b8034.png

 

Prawdę mówiąc nie jestem pewien czy to zawsze tak działało czy to jakiś błąd, ale obstawiam to drugie...

 

Link to postu

Do Pana Jacka

Uproszczę problem, bo może robię  tu jakiś błąd w rozumowaniu. Model Śrubka PL posiada tylko jedną właściwość - Kolor. Pod te właściwość podpięte są cztery cechy: czerwony, czarny, niebieski i zielony.

obraz.thumb.png.38f305a7853dcc68ef3945dd52e25294.png

Błąd wyskakuje gdy chcę ponownie przydzielić użyty już w tym modelu kolor czarny. Tak działa, jakby zestaw właściwość/cecha był traktowany jako unikalny.

 

Link to postu

Konkretny model musi mieć nieunikalne cechy. Inaczej miałbyś zduplikowane takie same towary. Możesz mieć śrubkę np. 3,5x16 mm w kolorach czarny, czerwony, niebieski. Jeżeli dołożysz śrubkę 3,5x20 mm to ona również może mieć takie kolory, ale to już będzie inna śrubka.

 

Ja dość długo przypisywałem cechy w taki sposób jak pokazujesz, ale jest o niebo łatwiejszy i intuicyjny sposób na nadanie cech modelom.

  • Musisz mieć przygotowane wartości cech. W Twoim przypadku "KOLOR" (niebieski, czerwony, czarny). Warto wprowadzić więcej kolorów. Przydadzą ewentualnie do innych towarów, które będą miały Model z cechą Kolor np. zaślepki do śrubek.
  • Następnie wchodzisz na towar i w zakładce model dodajesz nowy model podając zespół cech (kolor) i ewentualnie opis, zdjęcia itd. Możesz wybrać kilka cech. W Twoim przypadku prawdopodobnie : Średnica śrubki, długość śrubki, kolor śrubki.
  • Zapisujesz ten model, a następnie wybierasz konkretną cechę.
  • Wybierasz następny produkt.
  • W zakładce model wybierasz "Kolor" w liście pojawiają Ci się dostępne wartości cech itd.
  • Jeżeli wybierzesz tą samą wartość, program nie pozwoli CI zapisać takiego towaru.
Link to postu
W dniu 3.12.2021 o 18:47, Jerzy Biesiadowski napisał:

Do Pana Jacka

Uproszczę problem, bo może robię  tu jakiś błąd w rozumowaniu. Model Śrubka PL posiada tylko jedną właściwość - Kolor. Pod te właściwość podpięte są cztery cechy: czerwony, czarny, niebieski i zielony.

Błąd wyskakuje gdy chcę ponownie przydzielić użyty już w tym modelu kolor czarny. Tak działa, jakby zestaw właściwość/cecha był traktowany jako unikalny.

Powtórzyliśmy problem, zapisaliśmy do poprawy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...