Skocz do zawartości

Problem z połączeniem do bazy na drugim stanowisku

Polecane posty

Mam bazę i Sello na systemie Win7, gdy uruchamia mi się Sello,nazwa serwera wyświetla mi się TBF1-D\INSERTGT (nazwa komputera głównego z bazą TBF1-D).

Próbuję na drugim komputerze dodać drugie stanowisko Sello, jednak coś robię źle. Na drugim kompie mam Windows Vista. Sieć udało mi się skonfigurować i oba komputery się widzą. No więc na tym drugim kompie zainstalowałem tylko lekką wersję sello i chcę się połączyć z bazą z pierwszego komputera więc wpisałem serwer: TBF1-D\INSERTGT jednak wyskakuje komunikat "nie można uzyskać połączenia z serwerem".

Co robię źle?

Komputerami łączę się przez router a więc nie wpisywałem adresów IP w protokole TCP/IP.

Proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem w tych sprawach. Czytałem inne wątki na ten temat jednak nie wiem co robię źle?

 

Kiedy Sello na drugim komputerze próbuje się uruchomić i "muli", pojawiają się kolejno komunikaty:

łączenie się z serwerem

połączenie nie udało się

sprawdzanie stanu serwera

serwer jest uruchomiony

ponowne łączenie się z serwerem

 

Zapory windows na obu komputerach wyłączne.

Link to postu

Na komputerze który będzie Klientem odszukaj plik "Sello.xml" i wyedytuj w jakimś notatniku, będzie tam sekcja:

 

<startup>

<sql_server>0.0.0.0\InsERTGT</sql_server>

<auth_mode>MIXED</auth_mode>

<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

<database></database>

<login encrypted="0"></login>

</startup>

 

Sprawdź jakie IP ma serwer i w pierwszej linii zamiast zer wpisz to IP.

 

Pozostałe parametry/linie jeśli masz domyślne to będą takie jak powyżej, ew. w czwartej linii wpisz sobie nazwę bazy Sello (<database>nazwa_bazy</database>) - będziesz miał szybsze uruchamianie Sello.

 

Upewnij się, że zapory Windowsowskie jak i z zewnętrznych programów są powyłączane - nie raz już były zapytania/problemy z pracą w sieci i na koniec okazywało się, że jednak coś nie do końca było wyłączone i blokowało...

Link to postu

Generalnie problemy z połączeniem z bazą na innym komputerze mogą wynikać z:

1. Firewall (w tym zapora Windows) blokuje serwer SQL - można chwilowo wyłączyć i sprawdzić czy pomogło. Potem warto dodać jednak reguły przepuszczające połączenia do/z serwera.

2. Przy łączeniu do serwera użyte zostało uwierzytelnianie windows, które nie jest dostępne - tu można odznaczyć tą opcję i skorzystać z domyślnego konta login: sa, hasło puste

3. Serwer ma wyłączoną obsługę TCPIP - to można zweryfikować w SQL Server Configuration Manager (menu start) sprawdzając w drzewku SQL Server Network Configuration\Protocols for INSERTGT czy TCP/IP jest w stanie włączonym (Enabled).

Link to postu

Dziękuję za podpowiedzi. Próbowałem ustosunkować się do wskazówek przesłanych przez Masur-a, jednak za cholerę nie wiedziałem skąd wziąć numer IP pierwszego komputera na którym jest baza, bo łączę się routerem i nie mam ręcznie nadanych numerów IP na sieci.

Szukałem i się doszukałem, poprzez "uruchom" w systemie windows, komendą cmd wpisałem ipconfig i wskazało mi numer IP komputera na którym mam bazę. Przy uruchomieniu Sello wpisuję go jako ścieżkę dostępu do bazy i wszystko pięknie działa.

Teraz będę próbować uruchomić na drugim stanowisku także subiekta.

Link to postu

Witam - dziękuję za szybką reakcję

system na komputerze kliencie jest windows vista

na komputerze na którym jest serwer mam windows 7

 

Przez szukanie znalazłam rożne pliki xml - jest np subiekt xml., ale sello nie wyszukało automatycznie..

 

dodam, że na komputerze kliencie mam zainstalowany subiekt i bez problemu łączy się lokalnie z serwerem

jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...