Skocz do zawartości

Brak ZK po podpięciu nowej bazy subiekta GT

Polecane posty

Nie wiem czy o coś pominąłem, ale nie tworzy mi automatycznie ZK po podłączeniu nowej bazy subiekta GT

 

Sytuacja jest następująca.

Zmiana spółki firmy wymusiła konieczność stworzenia nowej bazy Subiekta GT (numeracja od 0, nowa fiskalna, itd.. ) (z poprzedniej bazy subiekta przerzucone towary i kontrahenci)

Sello chciałem zostawić ze starymi danymi, przepinając jedynie  przez zmianę parametrów bazę danych systemu sprzedaży (bez odłączania od systemu).

Transakcje allegro zaczytywane są prawidłowo, dokumenty końcowe drukują się zgodnie z założeniem od 0 na nowej bazie, ale przy pobieraniu transakcji z allegro nie tworzą się ZK mimo zaznaczenia stosownej opcji w konfiguracji (jak w załączniku) (jedynie transakcje pozostałe z podłączenia poprzedniej bazy mają ZK)

 

Może ktoś rzuci jakiś pomysł jak przywrócić automatycznie tworzenie ZK do zaczytanych transakcji.

 

Jest jeszcze drugi problem, aukcje straciły powiązania z towarami, podczas wybierania opcji powiąż z towarem, na liście dostępnych towarów wszystkie pozycje są powielone, a ponieważ nazwy są takie same i nie można rozróżnić z której bazy te towary pochodzą jest problem z podpinaniem odpowiedniego towaru do aukcji. Skąd sello zaczytuje towary i czy da się to jakoś wyczyścić żeby pokazywało jedynie towary z aktualnie podpiętej bazy ? (nie można ich usunąć, przez powiązanie z archiwalnymi transakcjami).

 

zkwbl.jpg

Edytowane przez Karol Ziętara
Link to postu
W dniu 6.12.2021 o 14:18, Karol Ziętara napisał:

Sello chciałem zostawić ze starymi danymi, przepinając jedynie  przez zmianę parametrów bazę danych systemu sprzedaży (bez odłączania od systemu).

Nie wiem czy to dobry pomysł, bo transakcje będą miały podpięcia pod nieistniejące jeszcze dokumenty. W przyszłości zrodzi to nowe problemy. Taka sama sytuacja może być z towarami i kontrahentami (nie wiem czy identyfikatory bazodanowe są zachowywane przy przeniesieniu danych).

 

Odpięcie od systemu sprzedaży czyści te powiązania dokumentów, więc to jest bardziej właściwa droga.

W dniu 6.12.2021 o 14:18, Karol Ziętara napisał:

Może ktoś rzuci jakiś pomysł jak przywrócić automatycznie tworzenie ZK do zaczytanych transakcji.

Czy w parametrach wysyłania i odbierania na zakładce System sprzedaży jest włączone tworzenie/modyfikowanie dokumentów?

W dniu 6.12.2021 o 14:18, Karol Ziętara napisał:

Skąd sello zaczytuje towary i czy da się to jakoś wyczyścić żeby pokazywało jedynie towary z aktualnie podpiętej bazy ?

Z Subiekta. Ale o ile dobrze zrozumiałem, zaimportowało z nowej bazy nowe (takie same) towary i one są już w kartotece Sello. Nie wiem czy jest na to jakieś proste rozwiązanie. Przepinanie baz to raczej nie jest wspierany scenariusz. Raczej pozostaje tylko ręczna dłubanina w bazie Sello, usuwanie i przepinanie danych - raczej trudne w realizacji. Ewentualnie te starsze towary można by jakoś oznaczyć, np prefiksem w nazwie towaru, ale tutaj również w grę wchodzi zabawa z SQL.

 

Link to postu

Dzięki za sugestię, włączenie tworzenie/modyfikowanie w systemie sprzedaży sprawiło że ZK już się tworzą, nie wiem czemu ale wcześniej było to odznaczone a mimo to ZK się tworzyły.

 

Co do odpięcia od systemu, teraz mam już kilkadziesiąt paragonów/faktur na nowej bazie, rozumiem że jeśli chciałbym to teraz zrobić, to utracę powiązania również do dokumentów z tych ostatnich transakcji ? W sumie nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem, za dużo na głowie i pewnie wymyśliłem sobie żeby zachować historię transakcji w razie W.

 

Co do towarów zaczytanych ponownie też wpadłem na ten pomysł z prefiksem żeby dało się je jakoś identyfikować (szkoda że nie ma czegoś takiego że po najechaniu na towar lub chociaż w edycji towaru, nie ma informacji z jakiej bazy pierwotnie został on zaczytany, to właściwie rozwiązało by sprawę, a tak trzeba kombinować z prefiksami).

btw czy da się usunąć towary z sello które mają powiązania z transakcjami (te z poprzedniej bazy subiekta) ? (czy to właśnie wiąże się z odpięciem od systemu) ?

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 12:23, Karol Ziętara napisał:

Co do odpięcia od systemu, teraz mam już kilkadziesiąt paragonów/faktur na nowej bazie, rozumiem że jeśli chciałbym to teraz zrobić, to utracę powiązania również do dokumentów z tych ostatnich transakcji ?

Tak.

Chyba, żeby usunąć powiązania z poziomu bazy danych, zapytaniem SQL,tylko dla tych starszych transakcji.

 

W dniu 7.12.2021 o 12:23, Karol Ziętara napisał:

szkoda że nie ma czegoś takiego że po najechaniu na towar lub chociaż w edycji towaru, nie ma informacji z jakiej bazy pierwotnie został on zaczytany, to właściwie rozwiązało by sprawę, a tak trzeba kombinować z prefiksami

To w zasadzie nie było brane pod uwagę, że towary mogą pochodzić z różnych baz, bo ta baza miała być jedna.

Tutaj również odpowiednie zapytanie SQL załatwi robotę. Kwestia tego, czy są to tematy zupełnie kosmiczne czy SQL nie jest taki straszny.

 

W dniu 7.12.2021 o 12:23, Karol Ziętara napisał:

czy da się usunąć towary z sello które mają powiązania z transakcjami (te z poprzedniej bazy subiekta) ? (czy to właśnie wiąże się z odpięciem od systemu) ?

Nie. Towary można usunąć dopiero, gdy z bazy zostaną usunięte wszystkie elementy, które ich używają (a więc najpierw trzeba by usunąć paczki, transakcje, aukcje).

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...