Skocz do zawartości

Zmiana danych na Etykiecie

Polecane posty

Witam

 

Wczoraj weszła mi pierwsza sprzedaż z Allegro z wysyłką za pośrednictwem Allegro Kurier DPD, proces przeszedł całkiem sprawnie. Jednak po wydrukowaniu etykiety zauważyłem, że dane nadawcy są niepoprawne. W polu nadawca pojawiły się adres naszej firmy, jednak siedziba jest w innym miejscu i to właśnie dane siedziby mają się znajdować na etykiecie oraz trafiać do serwisu Allegro,bo jak rozumiem podjazd kurier muszę zamówić przez wysyłam z allegro. Teraz do sedna czy jeśli wprowadzę w zaznaczonym na zdjęciu miejscu dane siedziby to będzie się ona generować na etykiecie i te same dane trafią do serwisu allegro, gdy będę zamawiał podjazd kuriera ?

 

Jestem kompletnie  zielony w temacie Sello i wole zapytać zanim coś sknocę.

 

 

IMG_20211207_105241.jpg

Link to postu

W teorii tak. W tym miejscu występują tagi Sello (np [Podmiot::Miejscowosc] itp), które odwołują się do danych podmiotu zapisanych w parametrach Moja firma w Sello.

Proszę sprawdzić czy tam wpisane są takie dane jak trzeba.

W razie potrzeby można te dane zmienić albo w parametrach mojej firmy albo już tutaj na etapie samej konfiguracji WzA jesli mają być zupełnie inne.

Link to postu

W zakładce Moja firma mamy dane adresowe gdzie firma jest zarejestrowana i wole tego nie ruszać, a na etykiecie chcę dane adresowego siedziby gdzie prowadzimy sprzedaż stacjonarną. Mam obawy czy nic się nie wysypie gdy zamiast tagów wprowadzę "sztywne" dane z adresem sklepu stacjonarnego. Także wole się zapytać doświadczonych użytkowników zanim wprowadzę te zmiany.

Link to postu
W dniu 7.12.2021 o 12:31, Michał Hirsch napisał:

Mam obawy czy nic się nie wysypie gdy zamiast tagów wprowadzę "sztywne" dane z adresem sklepu stacjonarnego

Nie. Pola tagowe to są zwykłe pola tekstowe i obsługują normalnie tekst pisany ręcznie jak i tagi. Można to dowolnie mieszać.

Jeśli tych dostaw miało by być więcej to można też posłużyć się innym rozwiązaniem, tak aby nie wpisywać do każdej dostawy tych samych danych wielokrotnie.

Można dodać w słowniku Pola własne globalne (pola podmiotu) odpowiednie pola np sklep_stacjonarny_ulica, sklep_stacjonarny_firma a następnie zamiast tagów [Podmiot::...] wpisać/wybrać tam tagi [Podmiot::PW::sklep_stacjonarny_ulica], [Podmiot::PW::sklep_stacjonarny_firma] itd. (PW jak pole własne).

obraz.png.4b041dd3aa4a67d43914a5d3bce70914.png

 

Dzięki temu będą one zdefiniowane tylko w jednym miejscu a używać ich będzie można w całym programie w wielu miejscach, czy to w konfiguracji wielu dostaw WzA czy w mailach.

 

obraz.png.ec32a7d1739d257e09b5132a550763ab.png

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...