Skocz do zawartości

Subiekt GT i wyliczanie na fakturze dodatkowej wartości - czy możliwe

Polecane posty

Klient używa Subiekta GT w branży medycznej gdzie jest coś takiego jak refundacja NFZ, ogólnie do tego używa płatności kredyt. Teraz wszystko liczy na kalkulatorze (specjalnie zrobionym w Excelu) i robi odpowiedni podział płatności na gotówka/nfz lub karta/nfz

 

Pytanie o to czy idzie to jakoś zautomatyzować, tzn np. wprowadzam albo w polu własnym albo jakimkolwiek polu wartość refundacji dla danego produktu i wrzucając go na fakturę 

subiekt sam automatycznie ustawi płatność na kredyt (wartość z pola refundacja x ilość)

czy da się to zrobić za pomocą skryptu/ triggera lub innego wynalazku ? 

 

Link to postu
W dniu 9.12.2021 o 11:35, Paulina Królik napisał:

Pytanie o to czy idzie to jakoś zautomatyzować, tzn np. wprowadzam albo w polu własnym albo jakimkolwiek polu wartość refundacji dla danego produktu i wrzucając go na fakturę 

Oczywiście.

 

W dniu 9.12.2021 o 11:35, Paulina Królik napisał:

subiekt sam automatycznie ustawi płatność na kredyt (wartość z pola refundacja x ilość)

No nie, przecież program nie posiada takiej funkcjonalności.

 

W dniu 9.12.2021 o 11:35, Paulina Królik napisał:

czy da się to zrobić za pomocą skryptu/ triggera lub innego wynalazku ? 

Tak, ale będzie to problematyczne rozwiązanie w realizacji i utrzymaniu (rozrachunki). Do takich potrzeb polecałbym Navireo. Inne podejście to blokada obligująca użytkownika do ustawienia poprawnej formy płatności.

Link to postu

Panie Dariuszu ja sobie zdaję sprawę że Naviero ogarnie ale nie wchodzi w grę ze względu na koszty na ten moment bo firma dość spora i koszty poszłyby w górę dość mocno. Pytanie jak można to ogarnąć triggerem/skryptami w bazie , jak by pan to sobie wyobraził ?. My nie raz już korzystaliśmy z Pana usług.

 

potrzebujemy albo żeby pracownik dostawał informację jaką kwotę ma wpisać w kredyt (refundację)

albo sam nie wiem gdzie żeby coś się pokazywało : )

 

Link to postu
W dniu 9.12.2021 o 12:08, Paulina Królik napisał:

Panie Dariuszu

Danielu.

 

W dniu 9.12.2021 o 12:08, Paulina Królik napisał:

ja sobie zdaję sprawę że Naviero ogarnie ale nie wchodzi w grę ze względu na koszty na ten moment bo firma dość spora i koszty poszłyby w górę dość mocno.

Ja tylko proponuję, to czy dany wydatek ktoś traktuje jak inwestycję czy zbędny koszt nie zależy ode mnie.

 

W dniu 9.12.2021 o 12:08, Paulina Królik napisał:

Pytanie jak można to ogarnąć triggerem/skryptami w bazie , jak by pan to sobie wyobraził ? My nie raz już korzystaliśmy z Pana usług.

Nie rozumiem pytania, to nie kwestia wyobraźni tylko implementacji rozwiązania. Przy czym jak pisałem to problematyczne rozwiązanie mogące wymagać utrzymania, a tego się nie podejmuję  / nie dałbym gwarancji, takie rozwiązanie raczej utrzymuję się przy stałem współpracy z klientem / opieką nad programami (umowa serwisowa) - decyzja należy do Państwa.

 

W dniu 9.12.2021 o 12:08, Paulina Królik napisał:

potrzebujemy albo żeby pracownik dostawał informację jaką kwotę ma wpisać w kredyt (refundację)

albo sam nie wiem gdzie żeby coś się pokazywało : )

To jeden z opisanych pomysłów:

 

W dniu 9.12.2021 o 11:45, Daniel Kozłowski napisał:

Inne podejście to blokada obligująca użytkownika do ustawienia poprawnej formy płatności.

Informacja pojawiłaby się w dymku komunikatu błędu.

 

--

 

Jeszcze jeden pomysł - rozwiązanie w postaci dodatkowej aplikacji, w której użytkownik wskaże wystawiony wcześniej dokument i rozwiązanie (sferycznie) zmieni formę płatności dokumentu.

 

--

 

No i jeszcze jedno - jest grudzień, więc nowe tematy będziemy podejmować w przyszłym roku, ciężko jeszcze określić miesiąc (nowy ład).

Link to postu

Dziękuje i przepraszam za pomylenie Imienia,

 

tak szefowi było przedstawione że Subiekt GT to system dla małych i średnich firm nie wymagających dużych zmian

a Navireo jest dla niego ale koszty koszty koszty itd : ) 

 

blokada i dymek nie zdadzą egzaminu bo niestety nie każda faktura jest refundacyjna i nie możemy tego w ten sposób załatwić 

Zewnętrzny program też nie bo sprzedawca już w momencie zapisu faktury a najlepiej przed musi wiedzieć jaka jest refundacja żeby dobrze ją wypisać w systemie NFZtu

 

tak czy inaczej dziękuję za podpowiedzi i to mnie tylko utwierdza że mieliśmy rację że Subiekt GT tego nie zrobi i że NAVIREO

bo powtarzamy to szefowi od 2 lat , a w navireo widziałem nawet całe studium przypadku dla takiej firmy jak nasza.

 

pozdrawiam

i dziękuję

 

Link to postu
W dniu 9.12.2021 o 13:00, Paulina Królik napisał:

blokada i dymek nie zdadzą egzaminu bo niestety nie każda faktura jest refundacyjna i nie możemy tego w ten sposób załatwić 

Nie rozumiem.

 

W dniu 9.12.2021 o 13:00, Paulina Królik napisał:

Zewnętrzny program też nie bo sprzedawca już w momencie zapisu faktury a najlepiej przed musi wiedzieć jaka jest refundacja żeby dobrze ją wypisać w systemie NFZtu

Też nie rozumiem problemu.

 

W dniu 9.12.2021 o 13:00, Paulina Królik napisał:

tak czy inaczej dziękuję za podpowiedzi i to mnie tylko utwierdza że mieliśmy rację że Subiekt GT tego nie zrobi i że NAVIREO

No nie, nie zrobi tego ani GT ani Navireo, w obu przypadkach potrzebne są rozwiązania dodatkowe.

 

W dniu 9.12.2021 o 13:00, Paulina Królik napisał:

bo powtarzamy to szefowi od 2 lat , a w navireo widziałem nawet całe studium przypadku dla takiej firmy jak nasza.

Jeszcze raz - to nie było Navireo, tylko Navireo + wdrożenie z wykorzystaniem rozwiązań dodatkowych.

Link to postu

wydaje mi się, że wejście w rozwiązania z natury rzeczy posiadające rozliczenia nfz (np. Kamsoft) to koszty analogiczne do Navireo, a pozostała funkcjonalność słaba (nie licząc typowych integracji medycznych z ewuś, systemem dostepności leków itd)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...