Skocz do zawartości

Allegro Kurier DPD - status synchronizacji numeru wysyłki z serwisem aukcyjnym

Polecane posty

Witam

 

Mam problem ze statusem synchronizacji numeru wysyłki z serwisem aukcyjnym w przypadku Allegro Kurier DPD. Nie wiem co robię, źle lub co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Paczki wydane już kurierowi jedna już dotarła nawet do klienta, a w statusie cały czas widnieje "Utworzona" oraz status synchronizacji numeru wysyłki z serwisem aukcyjnym ma pomarańczowy symbol i dopisek "Wymaga wysłania". W tym samym czasie realizowałem paczki dla Inpost i wszystko działa poprawnie, statusy się aktualizują i mam zielony symbol.

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to poprawnie zrobić, aby status był zielony ?

 

 

Allegro Kurier DPD .jpeg

Link to postu

Serwis WzA nie zwraca niestety statusów kurierskich dla przesyłek, tylko statusy w serwisie WzA - dlatego ostatnim statusem jest Utworzona.

Dla InPostu, który korzysta z bezpośredniej komunikacji z API InPost ShipX te statusy są zwracane. Dodatkowo też zielony znacznik informujący o przesłaniu do Allegro numeru nadania jest nadawany automatycznie, bo Sello w tym wypadku nie zajmuje się wysyłaniem tego numeru. Robi to InPost w momencie utworzenia u nich paczki pochodzącej z Allegro.

W przypadku WzA numery przesyłek z serwisu WzA również same trafiają do zamówienia Allegro, ale z dużym opóźnieniem. W związku z tym Sello przejmuje tę rolę wysyłania tego numeru i trzeba go wysyłać z Sello (dlatego jest żółta ikonka).

 

Numery można wysłać z menu Wyślij/Odbierz => serwisy aukcyjne => wyślij, lub też ustawić automatyczne wysyłanie numerów w parametrach wysyłania i odbierania danych.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...