Skocz do zawartości

Kopia ustawień, widoków itp

Polecane posty

Dzień dobry,

z racji ilości zmian (filtry, kolumny wewnątrz dokumentów, kolumny list itp) chciałbym nowym użytkownikom nadać te wszystkie ustawienia widoków. Szukałem takiej opcji jak Powiel użytkownika, ale chyba nie ma.

Dotarłem do wątku na forum

Jednak moje pytanie brzmi czy od 2017 coś się może zmieniło w tej sprawie i jest to jakoś ułatwione, czy wciąż trzeba grzebać w bazie?

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

W Konfiguracja -> Definicje widoków można odgórnie zmodyfikować widoki i każdy użytkownik domyślnie będzie miał je tak ustawione. Dodatkowo, parę wersji temu pojawiła się możliwość eksportu konkretnej konfiguracji widoku do pliku i importu u innego użytkownika: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/7952.html

 

Jeśli chodzi o konfigurację list (wewnątrz dokumentów), to nie ma żadnego natywnego wsparcia.

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
  1. Co z widocznością pól w dokumentach? Czy ją również można jakoś przenieść?
  2. Odnośnie definicji widoków. Jeśli coś zmieniłem jednemu użytkownikowi ręcznie w dokumencie, a nie w konfiguracji definicji widoków, to nie będę tego widział w tych definicjach?
  3. Czym różni się w definicjach widoku Asortyment w grupie asortyment od asortymentu w grupie listy? Nie rozumiem jak działają te definicje, przecież zmieniłem jednemu użytkownikowi widoki właściwie wszędzie, a tutaj dalej jest przypisany do wszystkich razem ze wszystkimi innymi użytkownikami.
Edytowane przez Rafał Sroka
Link to postu
W dniu 30.12.2021 o 11:58, Rafał Sroka napisał:

Co z widocznością pól w dokumentach? Czy ją również można jakoś przenieść?

Można, ale tylko skryptem SQL.

W dniu 30.12.2021 o 11:58, Rafał Sroka napisał:

Odnośnie definicji widoków. Jeśli coś zmieniłem jednemu użytkownikowi ręcznie w dokumencie, a nie w konfiguracji definicji widoków, to nie będę tego widział w tych definicjach?

No nie. 

W dniu 30.12.2021 o 11:58, Rafał Sroka napisał:

Czym różni się w definicjach widoku Asortyment w grupie asortyment od asortymentu w grupie listy?

Asortyment w grupie asortymenty to po prostu widok asortymentów w module. Ten w grupie listy odpowiada za tzw. lookup, czyli listę asortymentu wywoływaną np. klawiszem F2 z pozycji dokumentu.

W dniu 30.12.2021 o 11:58, Rafał Sroka napisał:

Nie rozumiem jak działają te definicje, przecież zmieniłem jednemu użytkownikowi widoki właściwie wszędzie, a tutaj dalej jest przypisany do wszystkich razem ze wszystkimi innymi użytkownikami.

Definicja widoku przypisana do użytkownika określa jego widok domyślny. Nie ogranicza to jednak możliwości indywidualnej modyfikacji widoku przez użytkownika. Oczywiście użytkownik nie włączy widoczności kolumny, która z poziomu definicji została zdeaktywowana, ale może włączyć kolumnę, dla której tylko została wyłączona widoczność. Jeśli użytkownik przywróci sobie dla danego widoku ustawienia domyślne, to otrzyma widok wynikający z definicji.

Link to postu
  • 2 lata później...

Konfiguracja listy jest w tabeli ModelDanychContainer.StanyAplikacji gdzie jako Klucz wpisywany jest identyfikator (guid) danego grida edycyjnego, a w polu Wartosc jest XML jego konfiguracji. Żeby przenieść ustawienia konkretnego grida, trzeba znać klucz, pod którym są one zapisywane w stanach aplikacji.

 

Posiadamy również skrypt przenoszący ustawienia czy to widoku serwisowego, czy grida edycyjnego ze wzorcowego użytkownika na wszystkich pozostałych aktywnych użytkowników, przy zastosowaniu skryptu również trzeba znać identyfikator grida.

 

 

Proszę pamiętać, że wszelkie działania na bazie danych są wykonywane na własną odpowiedzialność. Należy zawsze pamiętać o wykonaniu archiwizacji danych przed wszelakimi czynnościami na bazie SQL. Więcej o archiwizacji podmiotu można przeczytać w temacie e-Pomocy technicznej InsERT nexo – Jak zarchiwizować podmiot.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Lokalnym serwisantem.

 

Kopiowanie ustawień listy.sql

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Skoro udostępniacie skrypty do pracy na bazie danych, to czy można liczyć na pojawienie się takich narzędzi w samym nexo?

Brakuje ogólnie narzędzi do zarządzania (powiedzmy - deploymentem) kont użytkowników - osobno i zbiorczo.

Przydałby się taki moduł administracyjny.

Takie funkcje jak skonfigurowanie/kopiowanie ustawień byłoby mile widziane (zamiast robić ręcznie/skryptami wszystko).

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...