Skocz do zawartości

Spis z natury / Inwentaryzacja / Remanent na początek/koniec roku obrotowego

Polecane posty

Drogie Forum,

 

zaczynamy zastanawiać się w firmie czy poprawnie wykonujemy spisy z natury. W obiegu jest kilka nazw Spis z natury / Inwentaryzacja / Remanent na początek/koniec roku obrotowego. Nexo oferuje Spis inwentaryzacyjny, Inwentryzacja i raport Remanent na dzień. Który właściwie z tych dokumentów powinien być stosowany (wydruk Inwentaryzacja czy Remanent) na początek/koniec roku? Rozumiem, że rozbicie na partie asortymentu z różnymi cenami dostawy wraz z uwzględnieniem KKD ma tylko Remanent.

 

Pozdrawiam!

Link to postu

Na koniec/początek roku robimy tak: spisy inwentaryzacyjne -> inwentaryzacja -> raport remanent na dzień

 

Sprawdziliśmy PZ i wystawiliśmy w kilku przypadkach KKD.

 

Niektóre towary mamy wprowadzane z uwzględnianiem partii / kodów dostawy z opisami dostaw. W spisach inwentaryzacyjnych podaliśmy stany z podaniem partii / kodów towarów znajdujących się faktycznie w magazynie. Czy po wprowadzeniu inwentaryzacji Nexo automatycznie skoryguje partie w magazynie, tak aby stan danych partii odpowiadał tym ze spisów? Doda lub odejmie ilości do odpowiednich partii?

 

W raporcie Remanent na dzień widać, że w magazynie Nexo jest kilka innych partii towarów, których faktycznie/ fizycznie nie ma w magazynie. Różnice wynikają prawdopodobnie z pomyłek magazynierów którzy wydawali towar o danym symbolu ale nie zwracali uwagi na partie.

Link to postu

Niestety się Pan zawiedzie w temacie partii i remanentu, ale niedoskonałości w tym zakresie Insert zna i wstępnie sklasyfikowane zostały te zagadnienia do realizacji "przed kolejnym sezonem inwentaryzacyjnym". Nam pozostaje tylko czekać....

Jeśli będzie Pan chciał poprawiać ten remanent w zakresie partii to niestety zostaje dłubanie się w RW i PW. Ewentualnie jeśli jest Pan zainteresowany to proszę do mnie napisać w wiadomości prywatnej, podam Panu namiary na osobę, która ma nieco lepsze rozwiązanie. 

 

PS. Nie mniej ja jestem dobrej myśli co do realizacji tej funkcjonalności, bo wiem kto się tym zagadnieniem zajmuje i wiem jakie mam dotychczas doświadczenia ;) 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...