Skocz do zawartości

SubiektGT + Rewizor - kopia podmiotu

Polecane posty

Witam serdecznie

Subiekt GT, jeden podmiot - do niego dopięty Rewizor.

Chciałem wykonać w programie serwisowym kopię podmiotu głównego, na oryginale odpiąć rewizora i zostawić go na kopii  i z nią działać aby księgowe mogły zamknąć zeszły rok.

Na oryginalnej bazie chciałbym dopiąć Rachmistrza.. i pracować już na nowym roku.

Czy ta procedura wymaga jakiejś specjalnej kolejności ?

 

Przy próbie wykonania jako pierwszej - kopii z dopiętym rewizorem mam błąd: 

Kopiowanie nie powiodło się, Plik jest używany przez inną bazę danych. 

 

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, co robię źle ?

Pozdrawiam.

Link to postu
W dniu 17.01.2022 o 14:10, Mariusz Łachowski napisał:

Czy ta procedura wymaga jakiejś specjalnej kolejności ?

Nie.

 

W dniu 17.01.2022 o 14:10, Mariusz Łachowski napisał:

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, co robię źle ?

Microsoft SQL Server jak nazwa wskazuje jest bazą "SQL'ową" (składa się z serwera, który wykonuje operacje na plikach bazy danych), a nie "plikową", plików bazy danych nie przenosi się przez zwykłe kopiowanie, należy to zrobić za pomocą narzędzi dostarczanych przez InsERT (program serwisowy, archiwizator) lub Microsoft (SQL Server Management Studio), polecam oczywiście te pierwsze.

Link to postu

Nie napisałem, że chcę to zrobić przez zwykłe kopiowanie plików - takiej funkcji nawet niema w programie serwisowym Insert'a.. 
Całkowicie pomijając Windowsa jeżeli o to chodziło. w powyższej odpowiedzi. 

 

Korzystam z programu serwisowego Insert i jego funkcji "kopiuj" podmiot. 

rew.JPG

Edytowane przez Mariusz Łachowski
Link to postu
W dniu 17.01.2022 o 15:38, Mariusz Łachowski napisał:

Korzystam z programu serwisowego Insert i jego funkcji "kopiuj" podmiot. 

Niestety ciągle nie wiem co się dzieje -  zrzut ekranu nie pokazuje wcześniej wykonywanych czynności, ani nazw podmiotów i nazw baz danych podłączonych pod serwer SQL. Może jakieś pomocne informacje znajdą się w logu serwera SQL.

Link to postu

Nazwy baz danych na serwerze  oraz nazwy podmiotów w subiekcie są identyczne.

Przed próbą kopiowania, wykonany był backup w MSQL SMS oraz archiwizacja w Archiwizatorze Inserta. 

Subiekt i reszta oprogramowania pobocznego ogólnie normalnie pracuje, niema żadnych błędów lub innych problemów - poza tym jednym.

 

Zawartość Log'a z Managment Studio z próby skopiowania podmiotu "programem serwisowym" z pakietu insert.

 

Cytat

Date        17.01.2022 18:04:10
Log        SQL Server (Current - 17.01.2022 17:55:00)

Source        Backup

Message
Database backed up. Database: InsertGT, creation date(time): 2022/01/09(13:54:16), pages dumped: 175370, first LSN: 301011:319:13, last LSN: 301011:326:1, number of dump devices: 1, device information: (FILE=1, TYPE=DISK: {'C:\ProgramData\InsERT\Temp\{098016BE-9C3A-47BC-BE38-9CFBEB9A22D7}\InsertGT.bak'}). This is an informational message only. No user action is required.

 

Date        17.01.2022 18:04:10
Log        SQL Server (Current - 17.01.2022 17:55:00)

Source        Backup

Message
BACKUP DATABASE successfully processed 175361 pages in 78.059 seconds (17.550 MB/sec).


 

rew.JPG

Link to postu

 

W dniu 17.01.2022 o 19:51, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety ciągle ukrywa Pan istotne informacje (wskazałem w poprzedniej wiadomości), takie problemy należy analizować, zgadywanie to strata czasu.

Tzn jakie ? Nazwy reszty podmiotów ? Jakie to ma znaczenie w całej sytuacji ?

W dniu 17.01.2022 o 20:27, Andrzej Kubik napisał:


 


Hm... Program serwisowy jest innego zdania i pokazuje że podmiotów jest sześć, więc to prawda "drugiej świeżości" emoji6.png

Jeden do skopiowania i zmiany, reszty nie dotykam. Reszta w tej sytuacji nie istnieje. 

Link to postu

Rzecz jest prosta - nazwy jakie będą użyte w operacji kopiowania muszą być "wolne".
Jak napisałem jest ich dla każdego podmiotu co najmniej 3 i mogą się różnić + mogą być pliki po odłączonych podmiotach.
Dlatego liczy się nie tylko ten podmiot, którym się zajmujemy.
To tak w skrócie.

Link to postu
W dniu 18.01.2022 o 08:55, Andrzej Kubik napisał:

Rzecz jest prosta - nazwy jakie będą użyte w operacji kopiowania muszą być "wolne".
Jak napisałem jest ich dla każdego podmiotu co najmniej 3 i mogą się różnić + mogą być pliki po odłączonych podmiotach.
Dlatego liczy się nie tylko ten podmiot, którym się zajmujemy.
To tak w skrócie.

Ok, dzięki za info.
W tym przypadku wybierana była nazwa totalnie nowa.. 

Czy odłączone podmioty, a w zasadzie ich stare nazwy można jakkolwiek "sprawdzić" ? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...