Skocz do zawartości

dokumenty eDD dla przemieszczenia do odbiorców zwolnionych dla wyrobow akcyzowych

Polecane posty

W związku z tym, że na właścicielach składów opału spoczywa obowiązek sprawdzania i wprowadzania prawidłowych danych np. odbiorców finalnych, a dokładniej chodzi o nr. PESEL, to wręcz idealnym rozwiązaniem było by rozszerzenie funkcji sprawdzania prawidłowości nr PESEL o możliwość blokady zapisu.

Chodzi o to żeby można było w parametrach np. Kontrahenta wprowadzić funkcję odpowiedzialną za włączenie lub wyłączenia blokady zapisu błędnego nr PESEL.

Samo sprawdzanie nr. PESEL już działa w systemach GT w formie "dymka" więc może nie będzie większego problemu żeby powyższą funkcjonalność uruchomić w najnowszej wersji programu? :)

Link to postu
4 godziny temu, Damian Bochenek napisał:
5 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale tak funkcjonalność już jest od lat, tuż pod kontrolą numeru NIP ?

To jest kontrola i blokada niepowtarzalności nr NIP i PESEL lub jego obecności.

Mnie chodzi o blokadę wprowadzania nieprawidłowego nr PESEL.

Przepraszam, moje niezrozumienie.

 

5 godzin temu, Damian Bochenek napisał:

Samo sprawdzanie nr. PESEL już działa w systemach GT w formie "dymka" więc może nie będzie większego problemu żeby powyższą funkcjonalność uruchomić w najnowszej wersji programu?

Ogólnie może być problem, poza próbą nadążenia za zmieniającymi się przepisami, taki "drobnych" zmian / usprawnień / funkcjonalności są tysiące, z których to z koli część może wprowadzić tylko InsERT, a część (jak to) może być zrealizowana jako rozwiązanie dodatkowe typu blokada.

Link to postu

Jak będzie realizowana wysyłka komunikatu DD815C? Czy będzie możliwy eksport grupy dokumentów np. z okresu do CSV/Excel?

Wg. mojego klienta przy tej ilości dokumentów wysyłanie ich pojedynczo nie wchodzi w grę. Ludzie przychodzą i kupują 1 worek węgla .... codziennie.

Mają więcej paragonów niż sklep spożywczy.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Tosti napisał:

Czy będzie możliwy eksport grupy dokumentów np. z okresu...

Tak.

 

1 godzinę temu, Marek Tosti napisał:

...do CSV/Excel?

Nie, eksport będzie się odbywał do natywnego formatu komunikatu (xml w formacie DD815C).

Link to postu
40 minut temu, Marek Tosti napisał:

Więc będzie zbiorcza wysyłka, czy osobny komunikat dla każdego dokumentu?
.

Jedno i drugie, z tego co wiem to schema nie przewiduje kilku dokumentów w jednym pliku.

 

41 minut temu, Marek Tosti napisał:

Podobno Firma PentaCom przygotowała dla podmiotów węglowych system PentaTax, pozwalający importować, podpisywać i wysyłać zbiorczo wiele dokumentów.

Na wejściu chcą mieć plik CSV lub Excel.

Nie rozumiem takiego podejścia - po co konwertować pliki kiedy można wczytać je w oryginalnym formacie ?

 

42 minuty temu, Marek Tosti napisał:

Szablony takich plików magę poprosić o udostępnienie.

W jakim celu ?

Link to postu

Rozchodzi się o to, czy Subiekt pozwoli zbiorczo wysłać do EMCS PL 2 dokumenty z całego dnia przez ePUAP jedną operacją?

Czy będzie trzeba w ePUAP wyklikać tyle komunikatów ile w danym dniu będzie dokumentów sprzedaży (plików xml) a na każdym z nich trzeba będzie osobno złożyć podpis elektroniczny.

Bo tak działa Generator EMCS PL 2 i dlatego jest to narzędzie nieprzydatne dla podmiotów mających wiele transakcji.

 

Link to postu

cyt: - po co konwertować pliki kiedy można wczytać je w oryginalnym formacie ?

Właśnie dlatego, że PentaTax umozliwia zaczytanie takiego pliku gdzie każdy wiersz to osobny dokument sprzedaży. Następnie 1 operacja je wszystkie podpisuje i wysyła.

Mój klient twierdzi, że ma 10 tys. operacji rocznie.

Więc podpisywanie w ePUAP każdego dokumentu wymagało by zatrudnienie 1 osoby tylko do tej czynności.

Jeśli Subiekt będzie to potrafił, to nie będą musieli korzystać z kolejnego narzędzia 3-ciej firmy.

 

Jeśli Subiekt tego nie zrobi, to będą musieli skorzystać z ich oferty.

 

Jeśli będzie to potrafił, nie ma sprawy, to rozwiązuje problem.

 

Link to postu
1 minutę temu, Marek Tosti napisał:

cyt: - po co konwertować pliki kiedy można wczytać je w oryginalnym formacie ?

Właśnie dlatego, że PentaTax umozliwia zaczytanie takiego pliku gdzie każdy wiersz to osobny dokument sprzedaży. Następnie 1 operacja je wszystkie podpisuje i wysyła.

Nie widzę związku między pytaniem i odpowiedzią - jaki jest techniczny problem, aby wczytać do aplikacji 100 plików, zamiast jednego ze 100 dokumentami ? Jak tłumaczyłem InsERT będzie generował dokumenty w natywnym formacie.  

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, Arkadiusz Scislak napisał:

Witam,

Wgrana najnowsza wersja GT, zielony plus i konfiguracja pod e-dd zrobiona. Podpowiedzcie proszę gdzie jest ten generator e-dd żebym mógł stworzyć dokumenty, bo za nic nie mogę znaleźć. Dzięki

ok, pomogło przywrócenie modułów na domyślne. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Działa wam prawidłowo moduł eDD?

Wszystko skonfigurowałem jak opisano w pomocy, klient ma Plusa Zielonego, Gestora, założone konto email w Grestorze i przypisane w Subiekcie jako konto do komunikacji.

Zrobiłem wysyłkę za luty i nie mam po tej operacji żadnego śladu.

Wiadomość zniknęły ze skrzynki "do wysłania" ale nie pojawiły się w "wysłanych".

Błędów nie pokazało przy wysyłce.

W module eDD dokumenty mają cały czas status eDD "wysłane, bez potwierdzenia".

 

Do jutra jest termin wysyłki za luty, a w tej sytuacji nie wiadomo czy te dokumenty dotarły  bo nie ma żadnego potwierdzenia.

 

Macie jakieś sugestie?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...