Skocz do zawartości

Schematy dekretacji - nie działający warunek

Polecane posty

Zgodnie z założeniami, kontekst płatności z dokumentu zawiera tylko natychmiastowe formy płatności. Brakuje natomiast, w kontekście nagłówka, informacji o formie płatności odroczonej. Gdy zgłaszałem ten brak w listopadzie 2021, to otrzymałem informację o wstępnym przydziale do wersji 40 (wiosna 2022).

Link to postu
11 minut temu, Dariusz Domagała napisał:

Co chę uzyskać? Zaksięgować rozrachunek na odpowiednie konto rozrchunkowe w sytuacji gdy faktura ma odroczoną formę płatności

Ciągle nie rozumiem - chce Pan księgować dokumenty na różne konta kontrahentów w zależności od formy płatności dokumentu ?

Link to postu
14 minut temu, Dariusz Domagała napisał:

Podział jest prosty np.

Chodzi o to, że wydaje się całkowicie zbędny, wszystkie rozrachunki z kontrahentem powinny być / można ujmować na jego koncie, jednym koncie, czyli zawsze tworzona jest należność na kontrahenta, jeśli kontrahent nie jest rozliczany w momencie wystawienia dokumentu to pozostanie na nim saldo (płatność odroczona), jeśli kontrahent jest rozliczny w momencie wystawienia dokumentu (pobranie, płatność internetowa, płatność kartą) to należy odzwierciedlić cesję, czyli rozliczenie należności kontrahenta i utworzenie należności na cesjonariusza lub zapisu na jakieś zbiorcze konto (jeśli nie są prowadzone pełne rozrachunki z dokładnością do dokumentu), można też robić "skróty" (gotówka, zapłacono przelewem) choć ja jestem zwolennikiem importu dokumentów kasowych i operacji bankowych.

 

Proszę przyjrzeć się wzorcowym schematom importu.

Link to postu

Skupmy się na pytaniu, a nie czego jesteśmy zwolennikiem. Pytanie jest proste - dlaczego nie działa warunek 'płatnośc odroczona'. 

 

Klient analitycznie chce tylko powadzić rozrachunki dla płatności terminowych. Inne formy - pobranie, gotówka chce mieć zbiorczo. Nic więcej.

 

Prosze sobie utworzyć dowolny schemat w którym będą 3 dekrety:

200-XXXX/Wn/warunek -> płatnoc odroczona (przyjmując że nie ma innej formy płatności u przedsiębiorcy) - Kwota do zapłaty

701/Ma - netto

221/Ma - vat

 

Zadziałał?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...