Skocz do zawartości

KEDU – nazwa pliku wymiany do Płatnika

Polecane posty

Dzień dobry,

Czy jest możliwość sparametryzowania nazwy generowanego pliku KEDU.

Byłem przekonany, że do tego służyć będzie pole „Nazwa do komunikacji z Płatnikiem” w kartotece Wspólnika, niestety nie.

2022-02-09 11_47_13-Window.png

Swoją drogą do czego ten parametr służy???

Rachmistrz generuje plik o nazwie: NAZWA_FIRMY_ZUS_2022-01.xml

Oczywiście nazwę można manualnie edytować, lecz przy większej liczbie podmiotów praco/czaso-chłonne.

Potrzebuję zachować zgodność nazwy pliku z symbolem podmiotu w Płatniku.

Dziękuję / Pozdrawiam

Edytowane przez Artur Myśliborski
Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

a ja mam jeszcze pytanie,czy istnieje mozliwość zapisania utworzonych dokumentów w formie zestawów, a nie osobnych plików KEDU?.

Miałam zamiar  uprościć sobie życie i wczytać do programu Płatnik  zestawy dokumentów zbiorczo - w programie Płatnik są one rozdzielane na poszczególnych płatników zgodnie z NIP- to jest OK, ale w programie Płatnik zapisują się one w Dokumentach, a nie w Zestawach- tym samym muszę znowu przejść przez całą drogę od pierwszego do ostatniego płatnika składek i utworzyć  dla każdego Zestaw z  przesłanych z Rachmistrza Dokumentów - po to aby  móc zbiorczo z Płatnika je wysłać. Tym samym podwójna praca- najpierw w Rachmistrzu, a potem w Płatniku  (Rachmistrz NEXO) Może istnieje jakiś inny format, aby pliki zapisać już od razu do zestawu?? żeby je zbiorczo wysłać bez wchodzenia w poszczególnych płatników.

 

Link to postu
W dniu 9.02.2022 o 11:50, Artur Myśliborski napisał:

Swoją drogą do czego ten parametr służy???

Ten parametr jest zapisywany w DRA jako nazwa skrócona płatnika. Jak jest inny to potem Płatnik krzyczy :)

 

18 godzin temu, Magdalena Błach-Łukasik napisał:

a ja mam jeszcze pytanie,czy istnieje mozliwość zapisania utworzonych dokumentów w formie zestawów, a nie osobnych plików KEDU?.

Płatnik nie obsługuje czegoś takiego jak import zestawów.

Są fajne narzędzia które ułatwiają procedurę o której Pani pisze - proszę pogooglować np. Płatnik Menedżer lub GeniuszZUA.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...