Skocz do zawartości

[Sfera] Wymagana wersja .NET Framework

Polecane posty

Jestem na etapie pisania nowej wersji aplikacji, w VS Profesional 2022 i staram się ją usprawnić najmocniej jak się da ;) Podczas tworzenie trafiłem na pewien problem, związany z zwracaniem informacji o błędach, dlatego kluczowe jest dla mnie, jak ważny dla prawidłowego działania aplikacji Sferycznej jest ten punkt z waszej dokumentacji:

Cytat

Skonfigurowanie projektu. We właściwościach projektu (Project - Properties) w zakładce Application należy ustawić Target framework na .NET Framework 4.6.1

Mam jakiś specyficzny błąd związany z tą wersją, który powoduje że wyjątki nie zwracają informacji, w którym wierszu wystąpiły. Po zmianie na 4.7.2, ta informacja jest normalnie zwracana i zastanawiam się, czy bezpiecznie można robić aplikację konsolową, w tej wersji?

Link to postu
17 minut temu, Jerzy Dudra napisał:

Brak numerów linii w StartTrace w wyjątku wynika zwykle z problemu z plikami PDB w aplikacji, która "rzuca" wyjątkiem. Być może nie wynika on z ustawienia  'Target framework '.

Tak, walczyłem z plikami PDB, jest projekt świeży, pisany od początku. Dopiero zmiana na 4.7.2 (bo 4.6.2 nie pomogło) dała efekt z widocznymi numerami wiersza - w tym samym projekcie.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...