Skocz do zawartości

import dokumentow subiekt -> rewizor

Polecane posty

Robie fakture zakupu w subiekcie.

Status P

Rewizor generuje dwa dekrety:

1) faktura zakupu

2) przyjecie zewnetrzne

 

- do tego momentu jest prawidlowo.

Natomiast na dekrecie 1)faktury zakupu jest ksiegowanie Wn 330 <-> Ma 303

Co powtarza się z 2) PZ i powoduje potencjalnie podwojne ksiegowania

 

Jak i w ktorej opcji dodac warunek, ze dla faktury zakupu ze statusem P) Przyjety towar i odebrane usługi ma nie generowac dodatkowo dokumentu PZ ?

 

Dodam, ze jest to domyslny schemat dekretacji out of the box z rewizora.

 

image.png.6645b55fab4ecad69723d3cb53e8b571.png

Link to postu
16 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Robie fakture zakupu w subiekcie.

Status P

Rewizor generuje dwa dekrety:

1) faktura zakupu

2) przyjecie zewnetrzne

 

- do tego momentu jest prawidlowo.

Natomiast na dekrecie 1)faktury zakupu jest ksiegowanie Wn 330 <-> Ma 303

Co powtarza się z 2) PZ i powoduje potencjalnie podwojne ksiegowania

Rewizor generuje dwa dekrety bo tak ma Pani ustawione schematy dekretacji.

Skoro księguje Pani FZ i PZ to po co Pani umieściła w schemacie dekretacji faktury to samo przeksięgowanie, które jest w dekretacji PZ?

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Pani ? Daniel to imie meskie

 

Tak jak tlumacze - jest to domyslny schemat dekretacji w rewizorze po instalacji.

Teraz pragne go zmienic, ale pytanie :

- gdzie moge wylaczyc generowanie PZ dla faktur ze statusem juz przyjetego towaru

lub - gdzie moge wylaczyc ksiegowanie Wn 330 <-> Ma 303 dla tych faktur (w tym konkretnym statusie) skoro i tak pozniej ksieguje PZ

 

Cytat

Rewizor generuje dwa dekrety bo tak ma Pani ustawione schematy dekretacji.

To chyba nie jest tak - schemat dekretacji wybiera sie dla utworzonego juz wpisu. A nie schemat dekretacji okresla ile jakich wpisow sie utworzy na liscie do dekretacji ?

Edytowane przez Daniel Lubryka
Link to postu
Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

Tak jak tlumacze - jest to domyslny schemat dekretacji w rewizorze po instalacji.

To, że jest domyślny nie oznacza, że jest zgodny z przyjętym założeniami importu dokumentów, zdaniem użytkownika jest dostosować go do swoich potrzeb lub zbudować własne schematy importu od podstaw.

 

Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

Teraz pragne go zmienic, ale pytanie :

- gdzie moge wylaczyc generowanie PZ dla faktur ze statusem juz przyjetego towaru

lub - gdzie moge wylaczyc ksiegowanie Wn 330 <-> Ma 303 dla tych faktur (w tym konkretnym statusie) skoro i tak pozniej ksieguje PZ

Tylko dlaczego tak pragnie Pan utrudniać sobie życie ? Należy zastosować się do sugestii Andrzeja:

Godzinę temu, Andrzej Kubik napisał:

koro księguje Pani FZ i PZ to po co Pani umieściła w schemacie dekretacji faktury to samo przeksięgowanie, które jest w dekretacji PZ?

zmodyfikować schemat importu FZ lub przestać importować PZ i nie zastanawiać się nad statusem dokumentu FZ.

 

Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

To chyba nie jest tak - schemat dekretacji wybiera sie dla utworzonego juz wpisu.

Należy dążyć do tego, aby w ogóle nie wybierać schematu importu, aby program robił to sam, automatycznie.

 

Godzinę temu, Daniel Lubryka napisał:

A nie schemat dekretacji okresla ile jakich wpisow sie utworzy na liscie do dekretacji ?

Tego nie rozumiem.

Link to postu
19 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

zmodyfikować schemat importu FZ lub przestać importować PZ i nie zastanawiać się nad statusem dokumentu FZ.

Uprzejmie prosze o wskazanie w jaki sposob moge przestac importowac PZ.

Tej funkcji nie moge znalezc, a dokladnie chce to zrobic :)

 

natomiast w schemacie dekratacji dodalem sobie warunek, zeby tylko przyjety towar mial ksiegowania 303 <-> 330

image.thumb.png.eab716ed868f81571f5182f7688c11e8.png

 

Edytowane przez Daniel Lubryka
Link to postu
4 minuty temu, Daniel Lubryka napisał:

Uprzejmie prosze o wskazanie w jaki sposob moge przestac importowac PZ.

Tej funkcji nie moge znalezc, a dokladnie chce to zrobic :)

No po prostu proszę tego nie robić, dla istniejących dokumentów PZ ustawić status na "nie podlega księgowaniu", ustawić taki domyślny status dla nowych dokumentów i filtrem "Status księgowy" ograniczyć listę dokumentów do tych podlegających księgowaniu.

Link to postu

Po wystawieniu faktury sprzedazy czy tez wprowadzeniu faktury zakupowej, w rewizorze Tworza sie autoamtycznie dekrety.

Gdzie moge ustawic jakie dokumenty sie tworza ?

 

Obecnie niezaleznie od statusu dokumenty - czy to przyjecie jest odroczone czy towar przyjety, w kazdym przypadku Tworza sie zarowna faktura jak i PZ w rewizorze.

image.thumb.png.985cfc811b5ca9b6ed06cc4008e889af.png

Link to postu
19 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Uprzejmie prosze o wskazanie w jaki sposob moge przestac importowac PZ.

Tej funkcji nie moge znalezc, a dokladnie chce to zrobic :)

 

natomiast w schemacie dekratacji dodalem sobie warunek, zeby tylko przyjety towar mial ksiegowania 303 <-> 330

Pyta Pan o PZ (przyjęcie zewnętrzne) a pokazuje i modyfikuje schemat FZ (faktury zakupu) ?

Link to postu

Po koleji raz jeszcze 

1) W Subiekcie robię fakturę zakupu - wpisuję co kupiłem

np mydło 100 sztuk po 2 PLN i ustawiam status towar przyjety

image.png.522e9bbc71d6a6d4161c60e938a82bb3.png

2) teraz przechodzę do rewizora i widze w dekretacji dwa dokumenty

- fakture

- PZ

image.png.2c2caa7170ab48350d880db019d91ed4.png

 

Pytanie:

Jak ustawić żeby PZ się nie generowało w dokumentach do dekretacji. Ponieważ mam to już w schemacie dekretacji faktury jeśli status jest P - towar przyjęty.

 

Link to postu
9 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Pytanie:

Jak ustawić żeby PZ się nie generowało w dokumentach do dekretacji.

Proszę przeczytać i zastosować się do mojej odpowiedzi:

37 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

No po prostu proszę tego nie robić, dla istniejących dokumentów PZ ustawić status na "nie podlega księgowaniu", ustawić taki domyślny status dla nowych dokumentów i filtrem "Status księgowy" ograniczyć listę dokumentów do tych podlegających księgowaniu.

Nie da się wyłączyć tworzenia obrazów księgowych dokumentów, można po prostu z nich nie korzystać - przez analogię

 

To, że ma Pan piwo lodówce nie oznacza, że musi je od razu wypić, ale będzie problem jeśli będzie chciał się Pan napić, a lodówka będzie pusta ;)

 

Również zachęcam do przeczytania i zastosowania się do odpowiedzi Andrzeja.

Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Również zachęcam do przeczytania i zastosowania się do odpowiedzi Andrzeja.

Andrzej napisał:

Cytat

Rewizor generuje dwa dekrety bo tak ma Pani ustawione schematy dekretacji.

co sie okazuje nieprawdą w świetle Pana odpowiedzi i nie maja na to wplywu moje ustawienia

 

Cytat

Nie da się wyłączyć tworzenia obrazów księgowych dokumentów, można po prostu z nich nie korzystać - przez analogię

To prawda - ale wowczas trzeba kontrolowac czy towar byl przyjety czy nie. A skoro jest to ustawione juz w Subiekcie : jako status P lub O to fajnie byloby to wykorzystac. Dodatkowo nie moge usunac PZ z listy dekretacji - czyli nie korzystac z niej. Wiec piwo zostanie w lodowce.
Porzadane dla mnie zachowanie programu to :

- dla faktury ze statusem P - w jednym dekrecie ksieguje 303 <-> 330 - to juz sobie zrealizowalem jako warunek w schemacie dekretacji

- dla faktury ze statusem O - nie ksieguje tylko czekam, az wystawie PZ osobno - tez zrealizowane powyzszym

Ale zostaja mi nadal wiszace PZ - ktore chcialbym jakos usunac lub, zeby sie wogole nie generowaly

image.png.d82b79f1aad326f6a2b6ec3747ac6c29.png

Link to postu
20 minut temu, Daniel Lubryka napisał:
28 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Również zachęcam do przeczytania i zastosowania się do odpowiedzi Andrzeja.

Andrzej napisał:

Miałem na myśli tę wypowiedź:

Godzinę temu, Andrzej Kubik napisał:

...ja dodam tylko ze programy księgowe warto wdrażać, bo późniejsze poprawianie jest bardzo żmudne albo wręcz niemożliwe.

--

20 minut temu, Daniel Lubryka napisał:
Cytat

Rewizor generuje dwa dekrety bo tak ma Pani ustawione schematy dekretacji.

co sie okazuje nieprawdą w świetle Pana odpowiedzi i nie maja na to wplywu moje ustawienia

Nic co napisałem nie wyklucza tego co napisał Andrzej - czego konkretnie ciągle Pan nie rozumie, do której konkretnie wypowiedzi się Pan odnosi ? Być może my nie zrozumieliśmy Pana, gdyż być może pomylił Pan obrazy księgowe (dokumenty OK) z dekretami (dokumenty DR), a dla rozwiania wątpliwości nie zamieścił Pan zrzutów ekranu.

 

43 minuty temu, Daniel Lubryka napisał:

To prawda - ale wowczas trzeba kontrolowac czy towar byl przyjety czy nie. A skoro jest to ustawione juz w Subiekcie : jako status P lub O to fajnie byloby to wykorzystac. 

...
Porzadane dla mnie zachowanie programu to :

- dla faktury ze statusem P - w jednym dekrecie ksieguje 303 <-> 330 - to juz sobie zrealizowalem jako warunek w schemacie dekretacji

- dla faktury ze statusem O - nie ksieguje tylko czekam, az wystawie PZ osobno - tez zrealizowane powyzszym

To w czym problem skoro już wykorzystuje status dokumentu w warunku wyboru schematu importu ?

 

49 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Dodatkowo nie moge usunac PZ z listy dekretacji - czyli nie korzystac z niej.

26 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Ale zostaja mi nadal wiszace PZ - ktore chcialbym jakos usunac lub, zeby sie wogole nie generowaly

Próbowałem wyjaśnić, że program tak nie działa, nie posiada takiej funkcjonalności, można nie korzystać z wybranych dokumentów bez ich usuwania, wystarczy je ukryć.

Link to postu

Dokumentów PZ nie da się usunąć bo wtedy nie będzie przyjęcia do magazynu.
Obrazu księgowego dokumentu PZ nie są się usunąć.
Nie chce Pan dekretować dokumentu PZ to proszę tego nie robić. Jeśli nie potrafi się Pan powstrzymać to proszę usunąć schemat dekretacji PZ.

W moim odczuciu próbuje Pan rozwiązać problem, który sam Pan wymyślił.
Konczac temat że swojej strony powtórzę swoją opinię - programy księgowe się wdraża albo na nie potem narzeka.

Link to postu

to moze po jednym wątku naraz :)

 

Czy normalnym zachowaniem programu jest, ze kiedy faktura ma status O - to znaczy przejecie towaru odroczone to program mimo wszystko generuje PZ w rewizorze ?

Jedyna sytuacja kiedy PZ sie nie gerneruje to status faktury B - blokada przyjecia magazynowego.

 

Moze ja sobie mylnie proces wyobrazam, a mianowicie ponizej moje wyobrazenie.

Dostaje fakture dzis. Towar jedzie dajmy na to z Hong Kongu 2 miesiace statkiem.

Za 2 miesiace bym dopiero zrobil PZ do tego dokumentu.

 

Jesli pozwole temu PZ wisiec po prostu przez 2 miesiace to moim zdaniem jest mylace i niedopasowane do realiow biznesowych.

 

Jesli natomiast proces przyjecia powinien wygladac inaczej to prosze uprzejmie o sugestie jak powienine wygladac.

 

Link to postu
9 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Czy normalnym zachowaniem programu jest, ze kiedy faktura ma status O - to znaczy przejecie towaru odroczone to program mimo wszystko generuje PZ w rewizorze ?

Jedyna sytuacja kiedy PZ sie nie gerneruje to status faktury B - blokada przyjecia magazynowego.

Ciągle powtarzam, ale mało kto słucha - wdrożenie pełnej księgowości zaczyna się od wdrożenia handlu i magazynu... Tak, jest to normalne zachowanie programu, jasno i wyraźnie opisane w pomocy do programu, cytat:

 

Cytat

Statusy magazynowe - faktura zakupu

 

Faktura zakupu może przyjmować różne statusy magazynowe.

Status magazynowy dokumentu mówi o tym, czy znajdujące się na nim pozycje asortymentowe zostaną przyjęte na magazyn (poprzez utworzenie automatycznego dokumentu przyjęcie zewnętrzne), czy też fakt ich przyjęcia zostanie odłożony na późniejszy okres (w tym samym dniu lub kolejnych) lub wręcz zablokowany. Tym samym faktura zakupu może być zapisana z jednym z trzech dostępnych dla niej statusów magazynowych.

 

1. Przyjęty towar i odebrane usługi - domyślny status magazynowy. Jego nadanie powoduje, że po zapisaniu faktury zakupu automatycznie tworzony jest dokument przyjęcia magazynowego, który wpływa na stan magazynowy. Dokument PZ otrzymuje także domyślny status przyjęty towar.

 

2. Odłożenie przyjęcia towaru i odebrania usług  - jest to status tymczasowy, ponieważ dla poprawnego prowadzenia magazynu każdy dokument powinien docelowo otrzymać status domyślny (przyjęty towar i odebrane usługi). Może być on wykorzystywany w przypadku, kiedy faktura zakupu dotarła wcześniej (np. wysłana pocztą elektroniczną) niż dostawa asortymentu. Z ustawieniem tego statusu powiązany jest także automatyczny dokument PZ. Status, jaki przyjmuje, to odłożone przyjęcie towaru. Tym samym nie wpływa on na stan magazynowy. Dokument magazynowy może zostać wydrukowany, gdyż posiada wszystkie informacje (także numer), które posiada dokument PZ ze statusem przyjęty towar. W związku z tym może on być przekazany np. magazynierowi, który będzie przyjmował towar.

 

3. Blokada przyjęcia magazynowego - status tymczasowy (dla poprawnego prowadzenia magazynu każdy dokument powinien docelowo otrzymać status domyślny: przyjęty towar i odebrane usługi). Może być on wykorzystywany w przypadku, kiedy faktura zakupu dotarła wcześniej (np. wysłana pocztą elektroniczną) niż dostawa asortymentu. Z dokumentem posiadającym taki status nie jest związany dokument magazynowy. Nie jest tworzone automatyczne przyjęcie magazynowe i nie występuje ruch na stanie magazynowym.

 

 

 --

16 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Moze ja sobie mylnie proces wyobrazam, a mianowicie ponizej moje wyobrazenie.

Dostaje fakture dzis. Towar jedzie dajmy na to z Hong Kongu 2 miesiace statkiem.

Za 2 miesiace bym dopiero zrobil PZ do tego dokumentu.

 

Jesli pozwole temu PZ wisiec po prostu przez 2 miesiace to moim zdaniem jest mylace i niedopasowane do realiow biznesowych.

To dlaczego tworzy Pan ten dokument PZ kiedy jest to mylące, niedopasowane do realiów biznesowych i można tego nie robić ?

 

19 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Jesli natomiast proces przyjecia powinien wygladac inaczej to prosze uprzejmie o sugestie jak powienine wygladac.

Ogólna zasada - w programie staramy się odzwierciedlić rzeczywiste procesy - skoro nie ma towaru, nie powinno być dokumentu PZ.

Link to postu
11 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ogólna zasada - w programie staramy się odzwierciedlić rzeczywiste procesy - skoro nie ma towaru, nie powinno być dokumentu PZ.

PZ tworzyl sie sam,

moim bledem bylo nie zaznajomienie sie z tym elementem pomocy, ktory Pan zacytowal
Bardzo dziekuje - to wlasciwie podsumowuje temat. 

Choc ja osobiscie bym to zaplanowal troche inaczej :)
 

jestem w stanie sobie wyorbazic, ze w przypadku wiekszej skali operacji i -nastu magazynierow + kilku osob z ksiegowosci zgranie dostaw z fakturami moze byc bardzo ciężką orką na ugorze

 

Bardzo uprzejmie dziękuję za okazaną pomoc.

 

 

Dalej mam watpliwosci nastepujacego rzedu:

jesli mam fakture 2 miesiace przed dostawa to ksiegowosc moze miec bardzo ciezkei zycie kiedy musi byc jednoczesnie magazynierem.

Link to postu
16 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

PZ tworzyl sie sam,

Nie - tworzył go użytkownik programu wprowadzając fakturę zakupu ze statusem P lub O.

 

18 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

moim bledem bylo nie zaznajomienie sie z tym elementem pomocy, ktory Pan zacytowal
Bardzo dziekuje - to wlasciwie podsumowuje temat. 

Cieszę się, że się udało.

 

20 minut temu, Daniel Lubryka napisał:

Choc ja osobiscie bym to zaplanowal troche inaczej :)
 

jestem w stanie sobie wyorbazic, ze w przypadku wiekszej skali operacji i -nastu magazynierow + kilku osob z ksiegowosci zgranie dostaw z fakturami moze byc bardzo ciężką orką na ugorze

Proszę opisać swój pomysł, być może InsERT to zrealizuje.

 

Być może będzie dało się to zrealizować wdrożeniowo. Nie należy też zakładać, że firmę w takiej skali obsłuży "program wyjęty z pudełka".

 

23 minuty temu, Daniel Lubryka napisał:

Bardzo uprzejmie dziękuję za okazaną pomoc.

Proszę bardzo.

 

23 minuty temu, Daniel Lubryka napisał:

Dalej mam watpliwosci nastepujacego rzedu:

jesli mam fakture 2 miesiace przed dostawa to ksiegowosc moze miec bardzo ciezkei zycie kiedy musi byc jednoczesnie magazynierem.

Zgadzam się, tylko program nie ma wpływu na rzeczywiste procesy.

 

Do kontrolowania takich dostaw proszę rozważyć dekretację rozliczenia zakupu na konta rozrachunkowe dostawców i prowadzenie rozrachunków z tego tytułu ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...