Skocz do zawartości

drastyczny spadek szybkości wyświetlania pozycji podczas edysji dokumentów sprzedaży InsertGT od wersji 1.67.sp1.hf3

Polecane posty

Witam

u jednego z klientów zaobserwowałem jak w opisie :

po zainstalowaniu wersji 1.67.sp1.hf3, podczas otwarcia dokumentu sprzedaży, następuje około 10 sekund zwłoki w wyświetleniu pozycji dokumentów

wcześniej była wersja 1.66.sp4.hf1 i podczas otwarcia dokumentu sprzedaży, nie było zwłoki w wyświetleniu pozycji dokumentów (nie jest to obserwowalne)

 

po otrzymaniu info o problemach

sprawdziłem odpowiednie archiwum i program w wersji 1.66.sp4.hf1 --- brak opóźnienia

po zainstalowaniu dowolnej wersji, sprawdziłem do wersji 1.70.sp1.hf2 włącznie --- jest to opóźnienie

 

baza firmy ma około 3 GB

zrobiłem odbudowę indeksów i statystyk, kontrolę danych, aktualizację instynktu/opcja usuń dane instynktu, kompaktowanie

 

Czy ktoś ma jakiekolwiek sugestie jak zniwelować to opóźnienie ?

 

OS Win10 pro 21H1 ver 10.0.19043.1503 64-bit

SQL 2016 Express ver 13.0.5026.0 64-bit

I7-6700K 4.00 GHz RAM 32 GB 2.133 GHz

Dysk SSD Plextor PX-512M10PY m.2 nvm karta z radiatorem

Link to postu

przeczytałem wskazany wątek i nie znalazłem tam niczego co mógłbym odnieść do przedstawionego przeze mnie tematu

hardware ze wskazanego wątku nie ma nawet ułamka wydajności tego na którym pracuje zgłoszony przeze mnie problem !

różnica między SQL Express a SQL Standart jest mi znana i testowałem także na pełnym SQL a także na Developerskim, bez różnic

 

oczywiście że można ściąć ubiegłe lata i będzie szybciej ... ale nie o to w tym chodzi ...

spadek następuje po uruchomieniu nowej wersji i przebudowie bazy danych, dokładnie wskazałem wersje

jestem pewny że producent ;) zna przyczynę ...

pozostaje wierzyć że się z nami podzieli tą informacją

Link to postu
2 minuty temu, Romek Śpiewak napisał:

przeczytałem wskazany wątek i nie znalazłem tam niczego co mógłbym odnieść do przedstawionego przeze mnie tematu

Cytat ze wskazanego wątku, który bezpośrednio odnosi się do przestawionego tematu:

W dniu 2.03.2021 o 14:53, Daniel Kozłowski napisał:

Od początku istnienia SQL'owych baz danych są te same problemy i ich rozwiązania - szeroko rozumiana optymalizacja bazy danych lub zmniejszenie ilości danych...

--

4 minuty temu, Romek Śpiewak napisał:

oczywiście że można ściąć ubiegłe lata i będzie szybciej ... ale nie o to w tym chodzi ...

Podałem dwie możliwości, skoro nie chce Pan usuwać danych to pozostaje:

W dniu 2.03.2021 o 14:53, Daniel Kozłowski napisał:

Od początku istnienia SQL'owych baz danych są te same problemy i ich rozwiązania - szeroko rozumiana optymalizacja bazy danych lub zmniejszenie ilości danych...

--

6 minut temu, Romek Śpiewak napisał:

spadek następuje po uruchomieniu nowej wersji i przebudowie bazy danych, dokładnie wskazałem wersje

jestem pewny że producent ;) zna przyczynę ...

Nie rozumiem jak za taką pewnością można wyciągać tak błędne wnioski... Działanie programu nie jest żadną tajemnicą, tajemnicą są dane, na których problem się ujawnia, więc przyczynę może poznać każdy, kto wie jak działają programy Insertu, jak działa serwer SQL Microsoftu i będzie miał dostęp do danych.

 

Proszę przejrzeć fora, praktycznie wszyscy pracują już na wersji 1.70+ nie jest to jakiś znany czy powszechny problem, w ogóle nie przypominam sobie takiego zgłoszenia.

11 minut temu, Romek Śpiewak napisał:

pozostaje wierzyć że się z nami podzieli tą informacją

Jak wyżej, do analizy problemu potrzebne są dane, może Pan spróbować skorzystać z usługi teleKonsultanta, poznać odpowiedź producenta i podzielić się nią z nami.

Link to postu

Jak od piątku walczę w wolnym wyświetlaniem pozycji lub edycją kartotek. Tydzień po aktualizacji do 1.70 SP1 HF1 (1.7011.11.5256) wszystko zwolniło. Kompaktowanie kończy się niepowodzeniem. Jest nowa wersja, zobaczę co się zadzieje po aktualizacji.

 

Link to postu
4 minuty temu, Paweł Karpinski napisał:

Jak od piątku walczę w wolnym wyświetlaniem pozycji lub edycją kartotek.

Polecam przestać "walczyć" tylko jak najszybciej "zdiagnozować" przyczyny problemów.

 

5 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Tydzień po aktualizacji do 1.70 SP1 HF1 (1.7011.11.5256) wszystko zwolniło.

Czyli nie po:

W dniu 25.02.2022 o 16:08, Romek Śpiewak napisał:

...zainstalowaniu dowolnej wersji,...

--

5 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Kompaktowanie kończy się niepowodzeniem.

Dlaczego wykonuje Pan operację, która z założenia może obniżyć wydajność bazy danych zamiast ją zwiększyć ?

 

8 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Jest nowa wersja, zobaczę co się zadzieje po aktualizacji.

To tylko małe poprawki (https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/73994-nowa-wersja-170-sp1-hf2-systemu-insert-gt/), które nie wpłyną na szybkość żadnej operacji w programie.

 

Link to postu
27 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Po aktualizacji wróciło do normy, niby tylko małe poprawki...

Nie wiadomo co było przyczyną, wiec nie wiadomo co tak na prawdę pomogło, na pewno nie zmiany wprowadzone w programach.

 

28 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

To nie pierwszy taki przypadek.

Taka jest natura problemów wydajnościowych, zaczynają się pojawiać, znikają, nasilają się, aż utrudnią lub uniemożliwią pracę jeśli nie będzie się na nie reagowało.

 

30 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Panie Danielu z chęcią dowiem się jaki ma Pan skuteczny sposób na optymalizuję - przyśpieszenie pracy subiekta GT.

Nie rozumiem, przecież sposoby opisałem w tym wątku (i wielu innych o takiej tematyce), proszę przeczytać moje odpowiedzi, skonsultować je ze swoim serwisantem. Oczywiście rozwiązanie należy dobrać do oczekiwań oraz przyczyn problemów, a przyczyny można poznać poprzez ich analizę.

 

Nie są to tematy łatwe, są czasochłonne, więc przekłada się to na dostępność i cenę takich usług, stąd zawsze proponuję tanie i skuteczne rozwiązania - usunięcie danych. Ja przedstawiam tylko możliwości, rozwiązanie wybiera klient.

 

31 minut temu, Paweł Karpinski napisał:

Pomijając zmiany sprzętowe.

Nie rozumiem, przecież nigdzie nie sugerowałem zmiany sprzętu, zwłaszcza, że nie podał Pan jego specyfikacji i wykorzystania. Zawsze powtarzam, że sprzęt NIE jest rozwiązaniem problemów wydajnościowych, to podstawa to uzyskania jak najlepszej wydajności, ale NIE rozwiązanie.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 1.03.2022 o 10:39, Paweł Karpinski napisał:

Po aktualizacji wróciło do normy, niby tylko małe poprawki... To nie pierwszy taki przypadek. Panie Danielu z chęcią dowiem się jaki ma Pan skuteczny sposób na optymalizuję - przyśpieszenie pracy subiekta GT. Pomijając zmiany sprzętowe.


Dziękuję za odpowiedzi i informację zwrotną o rozwiązaniu problemu!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...