Skocz do zawartości

Import z Fakturowni - ryczałt

Polecane posty

Chciałbym zaimportować faktury z Fakturowni do Rachmistrza - mam tu różne stawki ryczałtu na fakturach.
Dla uproszczenia można przyjąć, że wszystkie pozycje na danej fakturze mają tę samą stawkę ryczałtu.
 
W Fakturowni każda pozycja ma zaznaczoną stawkę ryczałtu, ale EPP nie przenosi pozycji, a więc zaznaczonych stawek.
Czy jest inna opcja żeby nie trzeba było ręcznie poprawiać stawek?
Link to postu

Z ciekawości zajrzałem do tego artykułu e-Pomocy. No, muszę przyznać, że ktoś miał bujną wyobraźnię, żeby pokazać sposób wyboru stawki ryczałtu na podstawie stawki VAT - przecież taki scenariusz chyba nigdy nie wystąpi. Lepiej byłoby pokazać rozróżnienie na podstawie grupy asortymentu (brak w EPP), albo kategorii z nagłówka (jest w EPP).

 

W dniu 1.03.2022 o 18:35, Dominik Janik napisał:

Dla uproszczenia można przyjąć, że wszystkie pozycje na danej fakturze mają tę samą stawkę ryczałtu.

Jedyny wyróżnik dokumentu dostępny w EPP, to kategoria dokumentu. Należałoby więc w Fakturowni nadawać całym dokumentom odpowiednie kategorie odpowiadające stawkom ryczałtu, o ile w ogóle Fakturowania obsługuje kategorie.

 

Link to postu

No właśnie uważam, że rozwiązanie jest co najmniej dziwne ;)

Robienie dedykowanego formatu pliku dla Insertu, który nie obsługuje dość podstawowych funkcjonalności, jest dość dziwne.

 

Ale dla potomnych, bo bardzo naokoło, ale rozwiązałem temat:

- w Fakturowni można przypisać jakiekolwiek obowiązujące procedury JPK, chociażby MR_UZ i MR_T dla 2 różnych stawek ryczałtu

- w Rachmistrzu w schemacie przypisać procedury JPK do konkretnej stawki

 

Niestety nie rozwiązuje to sytuacji, w której są towary z 2 stawkami ryczałtu na jednej fakturze, ale na szczęście takich mam mało, więc przypisuję stawki ręcznie.

Przydałoby się jednak żeby w przyszłości *.epp obsługiwało stawki ryczałtu.

Link to postu

EPP nie jest dedykowanym formatem dla InsERT nexo, ale też żadna inna komunikacja plikowa nie przenosi obecnie informacji o stawce ryczałtu. Jest to możliwe jedynie w komunikacji lokalnej (wspolna baza danych) i w komunikacji online. I to niestety też w ograniczony sposób, bo stawki należy ustalać bezpośrednio w obrazie księgowym, gdyż nie sa pobierane z asortymentu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...