Skocz do zawartości

Odzyskiwanie bazy danych

Polecane posty

Witam

Wywalił się Windows i cała geometria dysku zarazem - geometrię udało się przywrócić ale Windowsa już nie. Na moje nieszczęście nie archiwizowałem bazy danych Sello zatem mam tylko widoczne pliki na dysku i tu pytanie jakie pliki z tamtego dysku mam skopiować aby później odzyskać bazę danych sello? czy jest to w katalogu sello czy może gdzieś w serwerze SQL? Proszę o wskazówki które pliki z programu muszę skopiować aby je potem zastąpić w nowym sello i odzyskać bazę danych bo bez tego czeka mnie niezmiernie dużo pracy aby wszystko wyprowadzić na bieżąco:(

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to postu

Wystarczy je skopiować w analogiczne miejsce po zainstalowaniu nowego SQL Servera i podłączyć (Attach database) za pomocą SQL Server Management Studio (opis w FAQ w mojej sygnaturce).

 

Baza danych składa się z 2 plików mdf i ldf. Proszę nie kopiować wszystkiego (zwłaszcza baz systemowych master itp) bo SQL Server przestanie działać. Należy skopiować tylko pliki z nazwą bazy danych Sello.

Link to postu
  • 9 lat później...

Witam.

 

Przeczytałem chyba pana wszystkie posty i odpowiedzi, ale nie potrafiłem znaleźć tej prawidłowej dla mojego problemu (mSubiekt). Przez pomyłkę wgrano kopię archiwizacji która ostatnio była robiona w czerwcu 2021 roku i wszystkie faktury od środka czerwca do 16.08 zniknęły :(  Wątek o odzyskiwaniu bazy przez SQL Server Management Studio był nadzieją , a ja niestety pracuję na Windows 10 i nie był on kompatybilny. Najnowsza, zgodna z Win10 wersja jest jak dal mnie czymś innym i nie potrafię za jej pomocą przeprowadzić odzyskiwania danych z plików mikroSUBIEKT.mdf oraz mikroSUBIEKT_log.ldf. Czy jest mi pan w stanie pomóc ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tadeusz Tasarz
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...