Skocz do zawartości

Informacja o Blokadzie sprzedaży dla Kontrahenta

Polecane posty

Dzień dobry, 


Chciałem się dowiedzieć jak rozwiązać pewien problem podczas wystawiania dokumentów na Kontrahenta.

 

Mianowicie w subiekcie prowadzimy rozrachunki i mamy ustawione że Klient który ma faktury terminie powyżej 14 dni lub suma wartości całego kredytu kupieckiego jest większa od 30 000 zł  to ma zablokować sprzedaż. 
I działa to poprawnie ale pojawiła się dziwna sytuacja jak na razie z jednym kontrahentem. 

Kontrahent zalegał z płatnościami co blokowało mu możliwość sprzedaży. Ale ogarnął się i uregulował wszystkie zaległości. Wszystkie dokumenty dla tego kontrahenta są rozliczone. Widać to w wiarygodności  płatniczej. Podczas wystawiania  nieważne jakiego dokumentu WZ, ZK, czy FS otrzymuje chmurkę z komunikatem Blokada sprzedaży. Jest to mylące. Co prawda mogę wystawić dokumenty i dokonać sprzedaży ale komunikat przy każdym dokumencie się pojawia co może wprowadzać dezorientację sprzedającego.

 

Co może być przyczyną? Próbowałem odbudować indeksy, oraz z aktualizować instynkt subiekta. Ale problem nie ustępuje. 

Przy innych kontrahentach nie ma tego komunikatu nawet przy tych co mają zablokowaną sprzedaż z przyczyn przeterminowanych faktur. 

_error_1.jpg

_error_2.jpg

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...