Skocz do zawartości

przeniesienie bazy danych sello i subiekta

Polecane posty

Witam,

 

Planujemy przenieść oprogramowanie sello + subiekt na nowszy komputer. Chcielibyśmy też przenieść bazę danych. Jak to zrobić aby wszystko działało (głównie chodzi o to, aby nie zerwać połączenia pomiędzy sello i subiektem)?

 

Czy takie postępowanie będzie bezpieczne:

na dotychczasowym serwerze:

- archiwizujemy podmioty w subiekcie i w sello

na nowym komputerze:

- instalujemy programy: sello, subiekt

- w subiekcie za pomocą narzędzia archiwizator i funkcji dearchiwizuj dodajemy jako nowy podmiot bazę danych starego podmiotu

- w sello za pomocą funkcji dearchiwizuj ze zarchiwizwanego podmiotu tworzymy nowy

 

W ustawieniach sello - w parametrach poprawiam parametry, aby sello łączyło się z subiektem na nowym komputerze.

 

Czy taki sposób postępowania jest bezpieczny i czy nie "popsuje" nam bazy danych?

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Czy taki sposób postępowania jest bezpieczny i czy nie "popsuje" nam bazy danych?

 

Wg mnie wszystko przemyślałeś prawidłowo i nic nie zepsujesz bo działasz na plikach archiwum. Wszystko powinno być okej.

 

Pamiętaj, że jeśli z Subiekta korzystasz na kilku komputerach w sieci lokalnej to tu też będziesz musiał ustawić na klientach odwołanie do nowej bazy Subiekta.

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

W ustawieniach sello - w parametrach poprawiam parametry, aby sello łączyło się z subiektem na nowym komputerze.

 

Zwróć tylko uwagę, żeby użyć opcji "Zmień", a nie "Odłącz od Subiekta" w parametrach połączenia z Sub.  A na wszelki wypadek najlepiej pierwsze co zrób po postawieniu całości na nowym sprzęcie to sprawdź, czy z powiązaniami z Sub. wszystko w porządku (jeśli chodzi o towary i dokumenty, np. czy można bez problemu z Sello podejrzeć dokument, który był wystawiony w Sub. przed przeniesieniem baz).

Link to postu

właśnie kilka dni temu zmieniłem komputer i mogę powiedzieć jak ja to zrobiłem.

 

Posiadam 1 komputer.

 

 

1) zainstalowałem na nowym komputerze sql serwer , sello i subiekt.

2) na starym komputerze w katalogu gdzie masz zainstalowanego sql-a odnajdujesz folder \data , w którym znajdują się bazy od sello i subiekta.

3) przed skopiowaniem zatrzymałem usługę SQL SERVER (INSERTGT), która znajduje się w "zarządzanie komputerem"

4) przegrałem bazy na nowy komputer

5) podpiąłem bazy za pomocą 'programu serwisowego', który instaluje się razem z subiektem.

 

Cała operacja poszła sprawnie i nie miałem problemów. Wszystkie dane i powiązania działają.

 

 

pozdrawiam

Link to postu
  • 6 lat później...

Utratę powiązań powoduje odłączenie systemu Subiekt od Sello w parametrach połączenia. Bazy można przenosić dowolnym sposobem. Jeśli zmieni się lokalizacja bazy Subiekta należy w parametrach systemu sprzedaży w Sello użyć linku Zmień, aby podać nową lokalizację. Musi to być jednak ta sama baza, nie wolno w ten sposób zmieniać bazy Subiekta na inną, bo spowoduje to pomieszanie się identyfikatorów i towary oraz klienci będą powiązani z zupełnie przypadkowymi towarami i kontrahentami w Subiekcie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...