Skocz do zawartości

Schemat importu zapłata przez BM

Polecane posty

Witam,

 

czy ktoś pomógłby mi prawidłowo skonfigurować schemat importu dla poniższych operacji?

 

"Zaciągam" operacje bankowe przez program zew.  Wprowadzane one są w operacjach bankowych. Następnie je dekretuję wg różnych schematów np. wynagrodzenia, zapłata za faktury itd.

 

Napotkałam teraz problem. Część faktur kosztowych zawiera link do płatności przez Blue Media. Faktury te są właśnie w ten sposób opłacane. I - prowizja za to, to 0,99 zł każdorazowo.  Powiedzmy, że faktura jest na wartość 100 zł - to z rachunku schodzi 100,99 zł.  Schemat bankowy (do tej pory raczej dla przelewów) mam taki: 210- / 130

 

Chciałam zmienić ten schemat w ten sposób

                                                                 / 130     1.254,15 zł      zapłacono faktycznie

                                    1.253,16 zł   210  /                                    tyle wpisałam na "210" czyli zgodnie z wartością faktury

                                          0,99 zł  402 /                                     -prowizje

 

Teoretycznie przyjmuje ale na rozrachunkach kontrahenta pozostaje to 0,99 zł  jako  wartość bieżąca (jak poniżej ).

 

Nie    2021-07-05    wypłata bankowa        1254,15    0,99    1254,15    0,99                         to jest skopiowane z rozrachunków.   Wartość faktury do zapłaty to 1.253,16 zł   

 

 

I oczywiście nie chciałabym generować dodatkowych PK na wartość prowizji

 

Będzie teraz więcej takich zapłat - więc już się obawiam.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to postu
23 minuty temu, I B napisał:

czy ktoś pomógłby mi prawidłowo skonfigurować schemat importu dla poniższych operacji?

 

"Zaciągam" operacje bankowe przez program zew.  Wprowadzane one są w operacjach bankowych. Następnie je dekretuję wg różnych schematów np. wynagrodzenia, zapłata za faktury itd.

 

Napotkałam teraz problem. Część faktur kosztowych zawiera link do płatności przez Blue Media. Faktury te są właśnie w ten sposób opłacane. I - prowizja za to, to 0,99 zł każdorazowo.  Powiedzmy, że faktura jest na wartość 100 zł - to z rachunku schodzi 100,99 zł.  Schemat bankowy (do tej pory raczej dla przelewów) mam taki: 210- / 130

Schemat importu jest poprawny i nie może być inny - podstawowa, święta zasada - nie zmieniamy, nie poprawiamy rozrachunkowych dokumentów źródłowych (w tym przypadku operacji  bankowej) po stronie księgowości / dekretu, gdyż to prowadzi do powielania rozrachunków. Szczerze polecam jak najszybciej uzupełnić informacje o podstawach obsługi programu.

 

24 minuty temu, I B napisał:

Chciałam zmienić ten schemat w ten sposób

                                                                 / 130     1.254,15 zł      zapłacono faktycznie

                                    1.253,16 zł   210  /                                    tyle wpisałam na "210" czyli zgodnie z wartością faktury

                                          0,99 zł  402 /                                     -prowizje

 

Teoretycznie przyjmuje ale na rozrachunkach kontrahenta pozostaje to 0,99 zł  jako  wartość bieżąca (jak poniżej ).

Proszę przyjrzeć się powiązaniu zapisu na konto z rozrachunkiem i wszystkim rozrachunkom powstałym po takiej operacji.

 

26 minut temu, I B napisał:

I oczywiście nie chciałabym generować dodatkowych PK na wartość prowizji

 

Będzie teraz więcej takich zapłat - więc już się obawiam.

No niestety powinna zostać wykonana w którym momencie cesja, najlepiej po stronie faktury zakupu od sprzedawcy na pośrednika płatności, wtedy zostanie rozliczona wypłatą dla pośrednika, w koszty powinna pójść kwota z faktury za prowizję (nie wiadomo tylko kto fakturuje tę prowizję - sprzedawca czy bezpośrednio BlueMedia).

 

Chyba, że zdecyduje się Pani na "skrót" i wszystkie rozrachunki zostaną poprowadzone tylko ze sprzedawcą (wypłata bankowa na sprzedawcę, a nie pośrednika płatności).

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...