Skocz do zawartości

Paczkomaty - nadanie w paczkomacie a u kuriera

Polecane posty

Właśnie wprowadzam paczkomaty do swoich aukcji - opis obsługi tych przesyłek w wątku dot. Sello 1.9 jest czytelny, mam jednak pytanie do osób, które już korzystają z tej funkcjonalności.  Koncepcja jest taka, żeby w przypadku jednorazowego nadawania maks. 5 przesyłek zawozić je do paczkomatu (dla utrudnienia - jednego z dwóch, zależnie gdzie pracownikowi będzie wygodniej z innych względów), a przy większej liczbie zamawiać kuriera.  Czy ktoś nadaje w podobny sposób i ma jakieś sugestie nt. sposobu konfiguracji i używania takich przesyłek (żeby było możliwie mało klikania oczywiście).  Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Link to postu

Właśnie wprowadzam paczkomaty do swoich aukcji - opis obsługi tych przesyłek w wątku dot. Sello 1.9 jest czytelny, mam jednak pytanie do osób, które już korzystają z tej funkcjonalności.  Koncepcja jest taka, żeby w przypadku jednorazowego nadawania maks. 5 przesyłek zawozić je do paczkomatu (dla utrudnienia - jednego z dwóch, zależnie gdzie pracownikowi będzie wygodniej z innych względów), a przy większej liczbie zamawiać kuriera.  Czy ktoś nadaje w podobny sposób i ma jakieś sugestie nt. sposobu konfiguracji i używania takich przesyłek (żeby było możliwie mało klikania oczywiście).  Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Jedynie mogę podpowiedzieć, że przed drukowaniem druków będziesz musiał sprawdzać w administracji sello, czy masz zaznaczony właściwy paczkomat lub wysyłka bez paczkomatu. Dość kłopotliwe to będzie pewnie. Wynika to z tego, że na etykiecie są już naniesione informacje w którym paczkomacie nadajesz (lub bez nazwy paczkomatu - czyli nadanie w ich biurze/u kuriera). Ponadto w momencie druku etykiety (nadania nr właściwie) system inpost rezerwuje dla Ciebie konkretną skrytkę w paczkomacie nadawczym.

 

Paczki "paczkomatowe" czasem nadawaliśmy w biurze inpost (gdy paczkomat miał awarię lub gdy zniknął (czyt.przeniesiono go w inne miejsce miasta), wtedy dostajesz kwitek zastępczy potwierdzający nadanie.

 

Przy nadawaniu u kuriera musisz ponadto wejść do managera inpostu i tam wydrukować potwierdzenie nadania, niestety sello nie bierze pod uwagę na razie, że ktoś może nadawać w taki sposób i nie udostępnia możliwości drukowania tego druku.

 

Na moje oko, najłtwiej w Twoim wypadku będzie korzystać z managera inpostu, lub z poziomu sello jedynie wysyłać paczki do inpostu (nie zaznaczając opcji, że zapłacona) a resztę skończyć w managerze.

Link to postu

Podpinam się pod temat. W sumie już mam to skonfigurowane póki co na nadanie w paczkomacie a później się zobaczy. Proszę mi powiedzieć w którym momencie i gdzie można zmienić gabaryt paczki ?

 

 

W zakładce "Paczki > Do wysłania". Otwierasz paczkę i znajdujesz opcję "Rozmiar".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...