Skocz do zawartości

Rewizor Nexo Pro - import: zestawienie obrotów i sald / zapisy na kontach


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Paweł Kubacki,

Polecane posty

Dobry wieczór.

 

Czy istnieje możliwość pobrania danych poniższych raportów poprzez Visual Studio i/lub dowolny RDBMS?

Przebiłem się przez dokumentację i forum, ale nie znalazłem tropu.

 

W aplikacji Rewizor Nexo Pro, są to raporty:

  1. Ewidencje dodatkowe/ Raporty/ Zapisy na kontach
  2. Ewidencje dodatkowe/ Raporty/ Zestawienie Obrotów i Sald

 

Dziekuje

Link to postu

Raporty te NIE są pamiętane w bazie danych (w sensie: nie ma tabeli/widoku, który pozwalałby to łatwo skonsumować z poziomu T-SQLa).

Są jednak inne możliwości:

  • może Pan wyeksportować każdy z powyższych raportów do pliku *.xls z poziomu Rewizora i dalej taki *.xls wczytać sobie w swoim programie
  • Zestawienie Obrotów i Sald może Pan wyliczyć za pomocą Sfery:
    IEnumerable<ISaldaIObrotyKonta> IZestawieniaSaldIObrotow.Oblicz(...)
Link to postu

Dziękuję. To wiele wyjaśnia.

 

Czy mogę jeszcze prosić o pomoc w definicji jednego z parametrów metody Oblicz()? Chodzi o ostatni parametr, typyKontKsiegowych: "IEnumerable<TypKontaKsiegowego>".

IEnumerable<ISaldaIObrotyKonta> Oblicz(
	OkresObrachunkowy okresObrachunkowy,
	DateTime dataOd,
	DateTime dataDo,
	IEnumerable<StatusDokumentuKsiegowego> statusyDokumentowKsiegowych,
	IEnumerable<TypKontaKsiegowego> typyKontKsiegowych
)

Mianowicie: jak umieścić parametr o wartości "1"? (wg słownika, to Bilansowe).

 

Member name Value Description 
Bilansowe         1        Bilansowe.  
Pozabilansowe 2       Pozabilansowe.  
Wynikowe         3       Wynikowe.  

 

 

Próbowałem, bez skutku:

a) InsERT.Moria.KsiegowoscPelna.TypKontaKsiegowego.Bilansowe

b) IEnumerable<InsERT.Moria.KsiegowoscPelna.TypKontaKsiegowego> knt = new InsERT.Moria.KsiegowoscPelna.TypKontaKsiegowego[] { };

c) enum knt { a = 1 }; ((TypKontaKsiegowego) knt.a)

 

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Rozwiązanie
W dniu 18.02.2023 o 11:07, Piotr Pezda napisał:

Czy cos sie zmienilo od 08'2022 w zakresie: "Raporty te NIE są pamiętane w bazie danych (w sensie: nie ma tabeli/widoku, który pozwalałby to łatwo skonsumować z poziomu T-SQLa)."

Tak jak już wcześniej pisałem, nie planujemy zmian w tym zakresie. Z różnych powodów, także tych technicznych, nie będziemy udostępniać treści raportów wbudowanych. Mamy natomiast w planach na przyszłość umożliwić tworzenie własnych kolumn dla serwisów i raportów wbudowanych. Zakładam, że taką właśnie potrzebę chce Pan zrealizować?

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 20.02.2023 o 07:59, Paweł Kubacki napisał:

Tak jak już wcześniej pisałem, nie planujemy zmian w tym zakresie. Z różnych powodów, także tych technicznych, nie będziemy udostępniać treści raportów wbudowanych. Mamy natomiast w planach na przyszłość umożliwić tworzenie własnych kolumn dla serwisów i raportów wbudowanych. Zakładam, że taką właśnie potrzebę chce Pan zrealizować?

Dzien dobry.

Dziekuje za odpowiedz.

Czy wspomniana przyszlosc, stala sie juz moze terazniejszoscia nie tylko w planach?

 

Chodzi mi o jakakolwiek mozliwosc programistycznego pobrania danych z wbudowanego raportu 'Zapisy na kontach'.

W tej chwili, mamy niestety dodatkowy krok: reczny eksport raportu z rewizora do xls -> import xls do zewnetrznej bazy.

 

Link to postu
47 minut temu, Piotr Pezda napisał:

Czy wspomniana przyszlosc, stala sie juz moze terazniejszoscia nie tylko w planach?

To ciągle przyszłość, ale już bliższa niż dalsza.

 

47 minut temu, Piotr Pezda napisał:

Chodzi mi o jakakolwiek mozliwosc programistycznego pobrania danych z wbudowanego raportu 'Zapisy na kontach'.

W tej chwili, mamy niestety dodatkowy krok: reczny eksport raportu z rewizora do xls -> import xls do zewnetrznej bazy.

W tym wątku otrzymał Pan już rozwiązanie i z tego co czytam to również z niego skorzystał. 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • Własne kolumny

    W nowej wersji programu można tworzyć własne kolumny do serwisów oraz raportów. Kolumny można stworzyć przy wykorzystaniu raportów własnych lub za pomocą sfery. Funkcję należy wcześniej włączyć w Laboratorium.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...