Skocz do zawartości

Zapis identyfikatora płatności z terminala płatniczego w subiekcie GT, po automatycznym przesyłaniu danych o akceptacji płatności

Polecane posty

Dzień dobry, 

Posiadamy w firmie kilka terminali płatniczych skonfigurowanych przez sieć lan do automatycznej wymiany informacji pomiędzy subiektem a terminalem. 

Mamy ze wszystkich naszych punktów całkiem sporo paragonów z płatnością kartą. I chcemy zacząć rozliczać rozrachunki w subiekcie. 

Wiem że, można automatycznie rozliczać płatności z PayU czy Płatnosci.pl gdy jest integracja.

Czy te moduł może posłużyć też do rozliczeń z First Datą? - Wydaje mi się że mógłby gdyby w Subiekcie GT wpadały do konkretnych paragonów informacje o np. numerze transakcji z terminala płatniczego, tak by móc powiązać zestawienie otrzymane od First Daty. Jednak jak na razie nie znalazłem aby ustawić taką opcję w kasiarzu czy w samym subiekcie. 

 

Obecnie mam parę tysięcy paragonów do rozliczenia i to mogło by mi znacznie przyśpieszyć pracę.  

Link to postu

Nie wiem czy taki dodatek (już) istnieje, ale czy naprawdę niezbędne jest rozliczanie poszczególnych paragonów?

Ja akurat używam Elavonu, nie FD, i terminal mam tylko jeden, więc zapewne jest łatwiej, ale... w tytule każdego przelewu Elavon podaje kwotę całkowitą operacji oraz potrąconą prowizję. Biorę więc wszystkie operacje kartowe z danego dnia i rozliczam jak leci od góry. To co zostanie nierozliczone musi równać się prowizji. Zawsze zgadza się co do grosza. Nigdy nie było potrzeby rozliczać dokładniej.

Na koniec miesiąca pozostawione "resztki" rozliczam z fakturą prowizyjną. Też zawsze się zgadza co do grosza, ewentualnie z przesunięciem o jeden dzień, jak się trafi jakieś święto czy coś...

Jak terminali jest kilka, to w sumie nie powinno przeszkadzać. Co najwyżej trzeba będzie zsumować kilka osobnych przelewów (jeśli każdy terminal ma swój).

Link to postu
4 godziny temu, Marcin Stefaniak napisał:

Wiem że, można automatycznie rozliczać płatności z PayU czy Płatnosci.pl gdy jest integracja.

Czy te moduł może posłużyć też do rozliczeń z First Datą? -

Proszę doprecyzować o czym Pan pisze.

 

4 godziny temu, Marcin Stefaniak napisał:

Wydaje mi się że mógłby gdyby w Subiekcie GT wpadały do konkretnych paragonów informacje o np. numerze transakcji z terminala płatniczego, tak by móc powiązać zestawienie otrzymane od First Daty.

Mogłoby dać się to rozliczać, gdyby były dostępne wskazane dane, ale jak na razie (według mojej wiedzy):

  •  operatorzy terminali nie dostarczają zestawień, które zawierają identyfikatory transakcji odsyłane przy integracji z terminalami - użytkownicy powinna naciskać, aby takie zestawienia w końcu powstały
  • w programach Insertu integracja z terminalami nie pobiera i nie zapisuje na dokumencie informacji pozwalających jednoznacznie zidentyfikować taką transakcję (identyfikatory są unikalne dla terminala, a nie firmy) - rozbudowa tych mechanizmów była zapowiadana na wiosnę tego roku, więc może już nie długo

Kiedy tylko pojawią się możliwości techniczne rozliczania płatności kartą to będę je implementował w naszym autorskim rozwiązaniu.

4 godziny temu, Marcin Stefaniak napisał:

Jednak jak na razie nie znalazłem aby ustawić taką opcję w kasiarzu czy w samym subiekcie. 

Obecnie identyfikatory płatności są standardowo pobierane poprzez integrację z terminalem płatniczym: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1471,subiekt-gt-–-jak-skonfigurowac-terminal-platniczy.html, identyfikator płatności jest widoczny w kolumnie "Identyfikator transakcji".

 

55 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

ale czy naprawdę niezbędne jest rozliczanie poszczególnych paragonów?

Ja akurat używam Elavonu, nie FD, i terminal mam tylko jeden, więc zapewne jest łatwiej, ale... w tytule każdego przelewu Elavon podaje kwotę całkowitą operacji oraz potrąconą prowizję. Biorę więc wszystkie operacje kartowe z danego dnia i rozliczam jak leci od góry. To co zostanie nierozliczone musi równać się prowizji. Zawsze zgadza się co do grosza. Nigdy nie było potrzeby rozliczać dokładniej.

Na koniec miesiąca pozostawione "resztki" rozliczam z fakturą prowizyjną. Też zawsze się zgadza co do grosza, ewentualnie z przesunięciem o jeden dzień, jak się trafi jakieś święto czy coś...

Jak terminali jest kilka, to w sumie nie powinno przeszkadzać. Co najwyżej trzeba będzie zsumować kilka osobnych przelewów (jeśli każdy terminal ma swój).

Gratuluję i wszystkim życzę, aby nie popełniali błędów i mieli pracowników, którzy ich nie popełniają i są uczciwi, niestety rzeczywistość taka nie jest, wiec trzeba kontrolować, a jedną z najlepszych form kontroli jest prowadzenie pełnych rozrachunków, a przy rozliczeniach problem stanowią właśnie te nieliczne rozliczenia, które się nie zamkną, a wyjaśnienie których bez dodatkowych narzędzi jest bardzo czasochłonne.   

Link to postu
22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 4.04.2022 o 12:55, Marcin Stefaniak napisał:

Wiem że, można automatycznie rozliczać płatności z PayU czy Płatnosci.pl gdy jest integracja.

Czy te moduł może posłużyć też do rozliczeń z First Datą? -

Proszę doprecyzować o czym Pan pisze.

Dzień dobry Panie Danielu, 
Miałem na myśli wykorzystanie modułu do rozliczeń PayU i płatności.pl w integracji np. ze sklepem internetowym która potrafi "wcisnąć" do subiekta informacje o identyfikatorze transakcji [domyślam się że w bazie danych pola od szybkich płatności].
le ten sam moduł dobrze było by wykorzystać właśnie do rozliczeń z płatnościami kartą. 

 

22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 4.04.2022 o 12:55, Marcin Stefaniak napisał:

Wydaje mi się że mógłby gdyby w Subiekcie GT wpadały do konkretnych paragonów informacje o np. numerze transakcji z terminala płatniczego, tak by móc powiązać zestawienie otrzymane od First Daty.

Mogłoby dać się to rozliczać, gdyby były dostępne wskazane dane, ale jak na razie (według mojej wiedzy):

  •  operatorzy terminali nie dostarczają zestawień, które zawierają identyfikatory transakcji odsyłane przy integracji z terminalami - użytkownicy powinna naciskać, aby takie zestawienia w końcu powstały
  • w programach Insertu integracja z terminalami nie pobiera i nie zapisuje na dokumencie informacji pozwalających jednoznacznie zidentyfikować taką transakcję (identyfikatory są unikalne dla terminala, a nie firmy) - rozbudowa tych mechanizmów była zapowiadana na wiosnę tego roku, więc może już nie długo

 Dziękuję za informację, będę śledzić temat. 


 

 

22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 4.04.2022 o 12:55, Marcin Stefaniak napisał:

Jednak jak na razie nie znalazłem aby ustawić taką opcję w kasiarzu czy w samym subiekcie. 

Obecnie identyfikatory płatności są standardowo pobierane poprzez integrację z terminalem płatniczym: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1471,subiekt-gt-–-jak-skonfigurowac-terminal-platniczy.html, identyfikator płatności jest widoczny w kolumnie "Identyfikator transakcji".

Dziękuję zapoznam się z informacją pod linkiem. 

 

23 godziny temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Nie wiem czy taki dodatek (już) istnieje, ale czy naprawdę niezbędne jest rozliczanie poszczególnych paragonów?

Ja akurat używam Elavonu, nie FD, i terminal mam tylko jeden, więc zapewne jest łatwiej, ale... w tytule każdego przelewu Elavon podaje kwotę całkowitą operacji oraz potrąconą prowizję. Biorę więc wszystkie operacje kartowe z danego dnia i rozliczam jak leci od góry. To co zostanie nierozliczone musi równać się prowizji. Zawsze zgadza się co do grosza. Nigdy nie było potrzeby rozliczać dokładniej.

Na koniec miesiąca pozostawione "resztki" rozliczam z fakturą prowizyjną. Też zawsze się zgadza co do grosza, ewentualnie z przesunięciem o jeden dzień, jak się trafi jakieś święto czy coś...

Jak terminali jest kilka, to w sumie nie powinno przeszkadzać. Co najwyżej trzeba będzie zsumować kilka osobnych przelewów (jeśli każdy terminal ma swój).

Panie Przemku proszę uwierzyć mi że mamy 5 terminali każdego dnia każdy z terminali ma po prawie 50 paragonów. 
FD - też wysyła każdego dnia  wypłaty w tytule dając informację o potrąceniach prowizji, nawet jakichś Korekt, i płatności. 
Chcę rozliczać w skali miesiąca bo to najrozsądniejsze rozwiązanie, ale nawet próbując to uchwycić od początku roku co by wyprostować sobie zaległości mam kilka tysięcy paragonów do rozliczenia. Co jest bardzo czasochłonne i miesiąc w rozliczeniu nie zgadza się. Wychodzą bzdury i niestety trzeba wyjaśniać co się zadziało. Mając 1 terminal i od początku rozliczanie w poprawny sposób z pewnością jest to banalne proste. W moim przypadku niestety nie jest.  

Link to postu
24 minuty temu, Marcin Stefaniak napisał:

Panie Przemku proszę uwierzyć mi że mamy 5 terminali każdego dnia każdy z terminali ma po prawie 50 paragonów. 
FD - też wysyła każdego dnia  wypłaty w tytule dając informację o potrąceniach prowizji, nawet jakichś Korekt, i płatności. 
Chcę rozliczać w skali miesiąca bo to najrozsądniejsze rozwiązanie

Ja rozliczam codziennie - być może dla Państwa to też jest pewne wstępne rozwiązanie. Zdecydowanie łatwiej będzie zapanować nad chaosem 1-dniowym niż 30-dniowym. Oczywiście nie rozwiązuje to w pełni problemu, ale za to jest dostępne od ręki i za darmo. Radzę wypróbować i zobaczyć co dalej.

Link to postu

 

1 godzinę temu, Marcin Stefaniak napisał:

Dzień dobry Panie Danielu, 
Miałem na myśli wykorzystanie modułu do rozliczeń PayU i płatności.pl w integracji np. ze sklepem internetowym która potrafi "wcisnąć" do subiekta informacje o identyfikatorze transakcji...

W takim razie dlaczego funkcjonalność nieznanego rozwiązania dodatkowego (nie podał Pan nazwy ani nie opisał funkcjonalności) porusza Pan w dziale Subiekta ?

 

1 godzinę temu, Marcin Stefaniak napisał:

[domyślam się że w bazie danych pola od szybkich płatności].

Jak wyżej, nie wiem o jakie rozwiązanie chodzi, więc nie mam jak się odnieść. Ogólnie wszystkie popularne integracje, które miałem okazję spotkać u klientów nie wykorzystywały tego pola tylko pola widoczne dla użytkownika jak numer oryginalny, uwagi czy pola własne.

 

1 godzinę temu, Marcin Stefaniak napisał:

le ten sam moduł dobrze było by wykorzystać właśnie do rozliczeń z płatnościami kartą. 

Ogólnie funkcjonalności, które widziałem w popularnych integracjach nie nadają się do praktycznego wykorzystania, rozliczają co mogą, ale nie informują i nie wspierają wyjaśniania niezgodności w rozliczeniach, a to na te transakcje poświęca się 99% czasu.

 

Oczywiście można wypróbować, może jednak się sprawdzi/wystarczy na Państwa potrzeby.

 

 

 

 

 

 

Link to postu
W dniu 4.04.2022 o 17:44, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 4.04.2022 o 12:55, Marcin Stefaniak napisał:

Jednak jak na razie nie znalazłem aby ustawić taką opcję w kasiarzu czy w samym subiekcie. 

Obecnie identyfikatory płatności są standardowo pobierane poprzez integrację z terminalem płatniczym: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1471,subiekt-gt-–-jak-skonfigurowac-terminal-platniczy.html, identyfikator płatności jest widoczny w kolumnie "Identyfikator transakcji".

Panie Danielu, 
U mnie z jakichś powodów nie pokazują się identyfikatory płatności w kolumnie "Identyfikator transakcji" 

Mam skonfigurowane terminale w kasiarzu do automatycznej wymiany danych, tak jak w instrukcji Insertu.
Niestety w kolumnie Identyfikator transakcji w module sprzedaż detaliczna jest pusto. Załączam grafikę. 

Używamy terminali DESK 3200.
 

Untitled-3.jpg

Link to postu
1 godzinę temu, Marcin Stefaniak napisał:

Panie Danielu, 
U mnie z jakichś powodów nie pokazują się identyfikatory płatności w kolumnie "Identyfikator transakcji" 

Proszę w takim razie szukać przyczyny problemu, podejrzewam błędną konfigurację terminala, więc zacząłbym od jego operatora, ale niestety z nimi nie jest łatwo, ciężko trafić na kogoś kompetentnego, jeśli będą się "opierali" to może być potrzeba włączenia rejestrowania transmisji i przekazania logów do analizy przez InsERT.

Link to postu
W dniu 6.04.2022 o 18:38, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę w takim razie szukać przyczyny problemu, podejrzewam błędną konfigurację terminala, więc zacząłbym od jego operatora, ale niestety z nimi nie jest łatwo, ciężko trafić na kogoś kompetentnego, jeśli będą się "opierali" to może być potrzeba włączenia rejestrowania transmisji i przekazania logów do analizy przez InsERT.

Panie Danielu jestem po rozmowach z First Datą i po ich rejestrowaniu danych z terminala. 
Otrzymałem następującą odpowiedź. 
 

Cytat

Informujemy, że terminal nie zwraca dodatkowych danych, jak numer transakcji. Można dodać przekazywanie ecr_transaction_id w komunikacie ecr_start_extended, ale w tej chwili program ten nie wysyła takiej ramki, używana jest ecr_start. Zmiana polegałaby na zaimplementowaniu rozszerzonego komunikatu i rozpoczęciu przekazywania w ecr_start_extended wartości ecr_transaction_id. Te zmiany są do zrobienia po stronie integratora.

Czyli rozumiem że po stronie sterowników należałoby zmienić tę opcję.  Chyba, że sterownik inny powinienem użyć niż obecny.
Obecnie w Kasiarzu mam użyty sterownik FirstData Desc/3200. w wersji 16.19.2860.0 i terminal First Data Desc 3200.

Link to postu

Nie przypominam sobie klienta z terminalem z FirstData, więc nie mam jak sprawdzić innych instalacji. Nie jestem też w stanie wypowiadać się za producenta programów (firmę InsERT) co do możliwości rozwiązania problemu, może InsERT odniesie się do tych informacji bezpośrednio na forum, jeśli nie to proszę skontaktować się z firmą InsERT poza forum (bezpośrednio lub przez swojego dostawcę programów / serwisanta).  

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...