Skocz do zawartości

Faktura dla osoby nie prowadzącej działalności Ewidencja VAT a KPIR

Polecane posty

Witam. Zdarza nam się wystawiać faktury dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. One są tworzone na podstawie paragonów, bo faktura bez NIP wg mnie powinna być sfiskalizowana. One w ewidencji VAT i w JPK mają oznaczenie FP i tam się rejestrują poprawnie, względem raportu okresowego RO, są odejmowane w deklaracji i nie zawyżają odprowadzonego VAT. Ale co z książką przychodów i rozchodów mam wrażenie że księgując cały miesiąc jedną kwotą - cała kwota z ewidencji Vat sprzedaży przechodzi do KPIR. Według mnie przy księgowaniu całego miesiąca Rachmistrz powinien od kwoty z ewidencji odjąć sumę netto wszystkich faktur oznaczonych FP czyli tych, które są uwzględnione w raporcie okresowym (miesięcznym) z drukarki fiskalnej. Jak to zrobić żeby nie zawyżać sobie przychodu tymi fakturami sfiskalizowanymi dla osób nie prowadzących działalności?

Link to postu
18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

.... zabezpieczyć oznaczając dokumenty jako nie podlegające księgowaniu (prawy, górny róg dokumentu VAT). 

Przepraszam, ale nie widzę, to się oznacza w Rachmistrzu GT czy Subiekcie GT?, my faktury importujemy do ewidencji VAT w Rachmistrzu GT z Subiekta i tam ewentualnie po imporcie może moglibyśmy coś oznaczyć ale nie widzę takiej możliwości.

 

Edycja

OK.

Już widzę. Przed zaksięgowaniem jest ta kartaczka, po zaksięgowaniu kompltnie znika

Dzięki.

 

Edytowane przez Marek Wiśniewski
Link to postu
9 minut temu, Marek Wiśniewski napisał:

Przepraszam, ale nie widzę, to się oznacza w Rachmistrzu GT czy Subiekcie GT?,

Wspomniany znacznik jest funkcjonalnością programu księgowego, czyli Rachmistrza GT.

 

9 minut temu, Marek Wiśniewski napisał:

my faktury importujemy do ewidencji VAT w Rachmistrzu GT z Subiekta i tam ewentualnie po imporcie może moglibyśmy coś oznaczyć ale nie widzę takiej możliwości.

Znacznik ten jest też obsługiwany przez schematy importu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...