Skocz do zawartości

Klasyfikatory w ZN

Polecane posty

Dziękuję bardzo. Super to działa :)

 

PROŚBA 1
W asortymencie, w zakładce Dostawy mamy tabelkę gdzie definiujemy dostawcę (D) i podstawowego dostawcę (PD).
W jaki sposób filtrować po D i PD?
W jaki sposób ustawić atrybuty klasyfikacji?

 

PYTANIE 1
W ZK oprócz Grupy (producenta) analogicznie zdefiniowałem Cechę (właściwości asortymentu).

Widzę, że w 1 klasyfikatorze, mogę zaznaczać poprzez CTRL wiele opcji.

Rozumiem, że nie mogę filtrować jednocześnie korzystając z 2 klasyfikatorów (kombinacja Grupa+Cecha)?




 

Link to postu
3 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Pobrać dane dostawców/odbiorców asortymentu i wyfiltrować według Roli (wartość z typu wyliczeniowego InsERT.Moria.Asortymenty.RolaPodmiotu, gdzie wartość 2 oznacza dostawcę). Na koniec nałożyć filtr na podmioty, żeby wziąć tylko te, które są dostawcami.

image.png.d1054a2eee08d2a1e37891efd06d7f0f.png

 

Ja chciałbym wiedzieć gdzie takie cudo jest udokumentowane i gdzie więcej poczytać o formułowaniu wyrażeń (i ich ograniczeniach, przykładach)?

Nie miałem pojęcia, że klasyfikatory takie coś potrafią. Czy podobne wyrażenia obsługiwane są przez np. Numeracje?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Panie Przemku,

Dziękuje serdecznie. Działa wyśmienicie.


1/ A jak to samo zrobić dla Asortyment [AS]?

2/ Ponawiam pytanie: 

W ZK oprócz Grupy (producenta) analogicznie zdefiniowałem Cechę (właściwości asortymentu).

Widzę, że w 1 klasyfikatorze, mogę zaznaczać poprzez CTRL wiele opcji w obrębie danego klasyfikatora.

Rozumiem, że nie mogę filtrować jednocześnie korzystając z 2 klasyfikatorów (kombinacja Grupa+Cecha)?
 

Link to postu
W dniu 22.04.2022 o 19:40, Użytkownik GT/NEXO napisał:

1/ A jak to samo zrobić dla Asortyment [AS]?

Analogicznie wykorzystując typ obiektu Asortyment:

image.png.a1f4724ce02d1abe19f668f2dd1ff1ae.png

W dniu 22.04.2022 o 19:40, Użytkownik GT/NEXO napisał:

2/ Ponawiam pytanie: 

W ZK oprócz Grupy (producenta) analogicznie zdefiniowałem Cechę (właściwości asortymentu).

Widzę, że w 1 klasyfikatorze, mogę zaznaczać poprzez CTRL wiele opcji w obrębie danego klasyfikatora.

Rozumiem, że nie mogę filtrować jednocześnie korzystając z 2 klasyfikatorów (kombinacja Grupa+Cecha)?

Nie ma możliwości uruchomienia dwóch klasyfikatorów, dlatego może wystarczy, jak stworzą Państwo na powyższych przykładach zagnieżdżony klasyfikator grupa -> cecha.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Panie Przemku,
Działa!

A czy można zrobić to samo dla ZL ale w ten sposób, że gdy używam klasyfikatora dostawca, to nie tylko następuje zawężenie listy dokumentów ZD ale też następowałby zawężenie specyfikacji widocznej w danym ZD. 

Czyli powiedzmy, ze mam dostawców DOST1, DOST2
Na ZD są 2 towary, X od dostawcy DOST1  a Y od dostawcy DOST2.
No i chciałbym uzyskać efekt, gdzie zaznaczam klasyfikator DOST1 i widzę na przedmiotowym ZD tylko 1 towar, tj. X.

 

   

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...