Skocz do zawartości

BRAK PAPIERU - PODWÓJNA FISKALIZACJA

Polecane posty

Dzień dobry, 

usiłujemy rozwiązać następujący problem:

1. w drukarce fiskalnej podczas fiskalizacji paragonu kończy się papier

2. paragon jest zafiskalizowany w drukarce, ale w subiekcie nie ma statusu fiskalizacji i w rejestrze zdarzeń brak informacji o zafiskalizowaniu

3. pracownik nie widząc paragonu w rejestrze fiskalizuje ponownie paragon. 

 

Jak rozwiązać ten problem? Oczywiście można ręcznie ustawić jako zafiskalizowany ale skąd pewność czy zawsze ten paragon jest zafiskalizowany w drukarce? Jest do tego jakieś rozwiązanie w Subiekt?

Link to postu
11 minut temu, Igor Kes napisał:

Ok, nie dodałem, że chodzi o ecommerce

To najlepiej w ogóle nie fiskalizowac, no chyba, że handlują Państwo towarami, które bez względnie tego wymagają. 

 

Wiem, że moje odpowiedzi nie rozwiazuja kluczowego problemu, ale może warto pójść w inna stronę 🙂

Link to postu
2 godziny temu, Igor Kes napisał:

Oczywiście można ręcznie ustawić jako zafiskalizowany ale skąd pewność czy zawsze ten paragon jest zafiskalizowany w drukarce?

Można cyklicznie odczytywać rejestr paragonów z drukarki fiskalnej (np. POSNET Archiwizer / Archiwizator) i w sytuacji tego wymagającej - sprawdzać czy w archiwum znajduje się taki dokument. Czy to będzie wygodne w praktyce - to już inna kwestia.

Link to postu

Podczas oczekiwania na wymianę papieru operator w Subiekcie nexo widzi stosowny komunikat o braku papieru. Komunikat trwa aż do czasu wymiany papieru. Zatem operator Subiekta ma wiedzę o tym, że przyczyną zatrzymania fiskalizacji jest brak papieru, mimo że nie widzi drukarki. Ponieważ w takim przypadku dalsza fiskalizacja nie ma sensu, należy po prostu zaczekać na wymianę papieru. Wówczas drukarka dokończy wydruk, a status fiskalizacji zostanie ustawiony zgodnie ze stanem faktycznym.

 

Jaki jest dokładnie scenariusz, w którym dochodzi do sytuacji z tytułu wątku, czyli podwójnej fiskalizacji paragonu?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...