Skocz do zawartości

Początek z NEXO - dekretacja dokumentu - ostrzeżenie przy zapisaniu dokumentu :(

Polecane posty

Witam

Jestem zupełnie nowym użytkownikiem NEXO zaczynam od zera.

Proszę o pomoc wprowadzam fakturę zakupową VAT , do księgowania faktur rozliczanych przez kartę płatniczą mam założone konto 200 (kwota brutto)

wprowadzając tam kwotę brutto na dekrecie do rozrachunku przy zapisaniu dokumentu również w ewidencji VAT pojawia się ostrzeżenie:

"Kwota brutto na zapisie VAT jest różna od kwoty brutto na dekrecie "🙈

Co robię nie tak ? wprowadzam rozrachunek na konto 200 ?

Proszę jeśli to możliwe o podpowiedź, na tą chwilę w NEXO jestem "zielona " :(

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.05.2022 o 23:09, Hanna Milke napisał:

Czy to oznacza, że przy zakładce zdarzenia muszę również wprowadzić kontrahenta? Chcę zaksięgować rozrachunek na koncie - płatności gotówkowej, bez wprowadzania kontrahenta? Komunikat oznacza, że nie mogę tak zrobić ?

Komunikat tylko ostrzega, a nie blokuje zapisu.

Program sprawdza, czy kwota brutto zapisu VAT zgada się z kwotą brutto dekretu. Program zakłada, że kwota brutto na dekrecie to ta kwota, która wprowadzona jest na koncie powiązanym z kartoteką klientów (tak w uproszczeniu), a na tym dekrecie takiego konta po prostu nie ma. Dostrzegam tutaj możliwość rozbudowy tego mechanizmu - aby w takiej sytuacji program szukał "brutta" wśród największych kwot z poszczególnych grup dekretu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...