Skocz do zawartości

Automatyczne wznowienie aukcji bez ofert a powiazanie z towarem

Polecane posty

BarteK  - pytanie do Ciebie.

 

Rozpoczołem nowy temat ale zapiszę tutaj.

 

Czy nie ma możliwości aby: data-item-id="...."  wpisywało się automatycznie?

 

Wrzuciłem liste towarów i wskoczyło mi prawie 7tys indeksów iD czyli tyle ile towarów mam w bazie.

 

Ucieszyłem się gdy zobaczyłem przywracanie powiązań aukcji ale po ostatnich podejsćiach de tematu entuzjazm szybko opadł.

 

POzdrawiam

Link to postu

Proszę o informacje czy jest taka funkcjonalność jak dla mnie oczywista czyli: automatyczne wystawienia aukcji po zakończeniu ale z poziomu sello np. po odebraniu przez sello aukcji zakończonych aukcja zostaje automatycznie powielona i czeka jako gotowa do wystawienia w AUKCJE/PRZYGOTOWANE. Po sprawdzeniu aukcji ewentualnie korekty cen klikam przycisk wyślij aukcje i aukcja zostaje wznowiona. Czy jest taka funkcjonalność?  Z tego co czytałem to jest już opcja wznowienia przez Allegro ale dla mnie jest to bez żadnego sensu zewzgledu na to że dosyć często trzeba zmienić cenę towaru lub ilość sztuk niektórych towarów sposób opisany powyżej by rozwiązał ten problem czyli wznowienie z poziomu sello.

Link to postu

Wznawianie przez sello jest bardzo proste jeżeli nic zmieniasz cen czy ilości. Chociaż taka możliwośc też jest.

 

Wchodzisz w zakładke aukcje trwające lub zakończone (przy każdej jest data i godzina) i wybierasz sobie które chcesz wystawić ponownie. Zaznaczasz wybrane aukcje klik prawyn "wystaw ponownie w sklepie"  i lądują w zakładce przygotowane. Można to dowolnie konfigurowac kiedy sello ma wysłać aukcje co ile minut kolejna.

 

Ot cała filozofia. Mam nadzieję że pomogłem.

Link to postu

Mechanizm przywracania powiązań opisany jest tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6320.0

 

Informacja o utracie powiązania jest naszym przeoczeniem i wynika z przeszłości.

 

Czy nie ma możliwości aby: data-item-id="...."  wpisywało się automatycznie?

W tej chwili atrybut ten uzupełniany jest w momencie wystawiania aukcji - nie da się zmodyfikować z poziomu Sello wystawionych aukcji aby ten wpis tam umieścić.

 

Proszę o informacje czy jest taka funkcjonalność jak dla mnie oczywista czyli: automatyczne wystawienia aukcji po zakończeniu ale z poziomu sello np. po odebraniu przez Sello aukcji zakończonych aukcja zostaje automatycznie powielona i czeka jako gotowa do wystawienia w AUKCJE/PRZYGOTOWANE

Automatycznego wznowienia po stronie Sello nie ma jeszcze. Pozostaje robić to jak wyżej opisał wilczusieq.

 

Link to postu

Mechanizm przywracania powiązań opisany jest tutaj: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6320.0

 

Informacja o utracie powiązania jest naszym przeoczeniem i wynika z przeszłości.

 

Czy nie ma możliwości aby: data-item-id="...."  wpisywało się automatycznie?

W tej chwili atrybut ten uzupełniany jest w momencie wystawiania aukcji - nie da się zmodyfikować z poziomu Sello wystawionych aukcji aby ten wpis tam umieścić.

 

 

Żebym dobrze zrozumiał - przeczytałem tamtem wątek i z niego wynika, że wszystko powinno u mnie działać. A nie działa (mam wersję 1.14).

 

Czy dobrze rozumiem, że dopiero jak stworzę aukcję od nowa, powiązaną z towarem, to przy następnym odnowieniu zadziała przywrócenie tego powiązania z towarem?

I co najważniejsze - czy to oznacza, że jak teraz (przy niedziałającym odnawianiu powiązań) zrobię "Powiel" na zakończonej aukcji to powiązanie nie będzie przywracane po jej odnowieniu?

Link to postu

Tak to właśnie działa. Kod pozwalający przywrócić powiązanie jest wstawiany do opisu przy wystawianiu aukcji, pod warunkiem że aukcja ta jest powiązana z towarem. Można to sprawdzić po kolumnie Towar na liście aukcji.

 

Jeśli zatem powielona zostanie aukcja bez towaru, to kod się nie wstawi, chyba, że aukcja powielona zostanie podpięta do towaru.

Link to postu

Tak to właśnie działa. Kod pozwalający przywrócić powiązanie jest wstawiany do opisu przy wystawianiu aukcji, pod warunkiem że aukcja ta jest powiązana z towarem. Można to sprawdzić po kolumnie Towar na liście aukcji.

 

Jeśli zatem powielona zostanie aukcja bez towaru, to kod się nie wstawi, chyba, że aukcja powielona zostanie podpięta do towaru.

 

OK, chyba wszystko rozumiem, jednak dla pewności jeszcze jedno pytanie:

mam aukcję, powiązaną z towarem;

aukcja się kończy;

klikam powiel w sello (allegro nie wznowiło automatycznie) - i wtedy w zakładce specyficzne ustawiam "wznów z taką samą ilością", a sello mi mówi "Oferta wznawiana jest przez serwis aukcyjny. Oznacza to, że aukcje wznowione nie będą powiązane z towarami w Sello."

 

Czyli Sello w tym przypadku kłamie, tak?

:)

Link to postu

Jeśli w kolumnie Towar jest wpisany towar to kod się wstawi przy wystawianiu. Komunikat, który się pojawia nie uwzględnia nowo dodanej funkcji więc Sello zachowuje się w tym miejscu po staremu - mijając się trochę z prawdą ;).

 

O to mi chodziło, dzięki!

 

Swoją drogą nie byłoby głupie gdzieś mieć podgląd na ten kod dla danej aukcji (żeby go samemu wpisać w kod aukcji na allegro) - bo przecież czasem się zmienia coś w opisie allegro i można go sobie przypadkiem usunąć (przez wizualny edytor). Ponadto dla wszystkich aukcji, które od długiego czasu się same odnawiają nie ma zbyt wielkiej szansy, żeby zaczęło działać automatyczne odnawianie powiązań z towarami przez sello...

Link to postu

Można taki kod wyciągnąć za pomocą polecenia SQLowego do bazy danych Sello, podając np symbol lub nazwę towaru.

 

W wątku z przydatnymi skryptami (moja sygnaturka poniżej) dodałem polecenie SQL, które należy wkleić np do programu serwisowego. Na końcu trzeba podać symbol szukanego towaru i w kolumnie kod znajdzie się kod który należy umieścić na serwisie.

 

 

Oczywiście można też wyświetlić wszystkie towary z bazy Sello i szukać na liście właściwego - w tym celu należy usunąć całą trzecią linijkę polecenia.

 

 

 

 

Link to postu

Można taki kod wyciągnąć za pomocą polecenia SQLowego do bazy danych Sello, podając np symbol lub nazwę towaru.

 

W wątku z przydatnymi skryptami (moja sygnaturka poniżej) dodałem polecenie SQL, które należy wkleić np do programu serwisowego. Na końcu trzeba podać symbol szukanego towaru i w kolumnie kod znajdzie się kod który należy umieścić na serwisie.

 

 

Oczywiście można też wyświetlić wszystkie towary z bazy Sello i szukać na liście właściwego - w tym celu należy usunąć całą trzecią linijkę polecenia.

 

 

 

 

 

OK, super, pobawię się - jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia! :)

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Spróbuj tego

 


select it_Symbol Symbol, it_Name Nazwa,'<div id="sello-metadata" style="display: none !important;" data-database="{'+ (select top 1 cast( pd_guid2 as varchar(64)) from pd__Podmiot)
+'}" data-item-id="'+ cast(it_Id as varchar)+'" ></div>' kod from it__Item
where it_Symbol = 'szukany_symbol_towaru'

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...