Skocz do zawartości

Znacznik "Nie uwzględniaj w KKD" dla US i UJ

Polecane posty

Przyjemnie gdyby w nexo pojawiły się 2 dodatkowe znaczniki:

 

  1. Dla rodzaju US w Asortymencie dodać wartość logiczną, która gdy true powoduje, że dana US nie będzie brana pod uwagę gdy dodawane są koszty z dokumentu na KKD.
    • Dodam, że nie musi to być własność historyczna, tylko aktualna (jak jest aktualnie true to po prostu odfiltrowuje te pozycje, ale można zmienić na false i robić wstecz, coś jak Aktywność asortymentu).
  2. Dla rodzaju UJ dodać podobny znacznik, np. w oknie jak niżej:

image.thumb.png.520baaa0894481f414d53d7c35513f73.png

 

Alternatywnie znacznik taki mógłby być na poziomie pozycji dokumentu (dla obu US i UJ, a tylko US by używała swojego znacznika jako wartość domyślną kiedy ten US jest umieszczany na dokumencie - patrz punkt 1).

 

Zastosowanie:

  • Definitywne wykluczanie US i UJ kiedy tworzy się KKD do przyjęć.

 

Aktualnie da się to rozwiązać filtrując "jakoś" tym co mamy:

image.thumb.png.a306f15051164bddee054bff682e2499.png

...ale trochę to mało "definitywne" i brakuje domyślnych wartości.

W przypadku US - możemy całkiem sprawnie przypisać sobie Grupę lub Cechę "Podlega KKD", dlatego nie jest to aż tak potrzebne.

W przypadku UJ - staje to się trudniejsze i później trudno to odfiltrować trafnie. Miałem pomysł żeby używać Opisu pozycji, ale jest tam tylko "zawiera". Lepszy by był filtr "nie zawiera", to wtedy można by dopisywać "NKKD" (Nie KKD) i mieć wykluczone. Miałem też inne pomysły ale bez dodatkowego znacznika ciężko o coś wygodnego i przejrzystego w użytku.

 

Dlaczego to ważne?

  • Jak się ma dużo UJ od podwykonawców (także US) a jednocześnie prowadzi się pełną ewidencję kosztów dostaw/partii (z wliczaniem kosztów transportu i uszlachetniania towaru usługami) to uciążliwe jest filtrowanie źródeł takich kosztów. Docelowo marzy nam się żeby lista z powyższego zdjęcia była pusta, gdy nie ma czym korygować (aktualnie podaje wszystkie US i UJ, które nigdy nic nie będą korygować).

 

Myślę że nie trudne w implementacji. :)

Dzięki za rozważenie!

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...