Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Dodanie numeru tygodnia w roku do kalendarza

Polecane posty

Za granicą, szczególnie w grajach Benelux operuje się często numerami tygodni.
Takie oznaczenie tygodnia przydałby się w lewej kolumnie w wierszu danego tygodnia (dodałem ja na poniższym prinscreenie i zaznaczyłem czerwoną ramką).

Przy okazji moglibyście też Państwo wyłączyć tą obwódkę, która okala dany termin w kalendarzu (zrobiłem to na poniższym PS)
Dodatkowo usunąłem również szare linie pionowe i poziome w kalendarzu.

Prosty zabieg a wygląda bardziej minimalistycznie.
Wszelkie ramki, dodatkowe ozdobniki, cienie... zwykle niewiele wnoszą a jedynie pogarszają czytelność i zmniejszają jakże cenny obszar roboczy.

 

kalendarz.png

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Dołączam się do sugestii - numery tygodni są ogólnie bardzo popularne za granicą, w szczególności też przy określaniu terminu dostaw kontraktowych. Generalnie przydały by się w ogólnym zastosowaniu w systemie, czyli np. filtrach daty czy grupowaniu na listach.

Link to postu

Chodzi o dodanie numeru danego tygodnia w każdym z widoków + jak kolega Radomił wnioskuje np. w filtrach daty.

 

Przykładowo tydzień 3 - 9.10.2016 ma numer 40 w 2016 roku.

http://www.kalendarz-365.pl/numer-tygodnia.html

W moim Printscreenie (patrz pierwszy post) dodałem i zaznaczyłem czerwoną ramką te numery tygodni.

Zrobiłem to na "sztukę" dlatego są one błędnie przyporządkowane.

 

Z kolei w widoku tygodnia te dane mogłyby być prezentowane jak na poniższym PS:

(Czy jest szansa na wyłączenie tych szarych obwódek? Nie dość że mało miejsca roboczego tam jest to ona jeszcze odciąga wzrok ;)

 

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...