Skocz do zawartości

Problemy fiskalizacji zdalnej

Polecane posty

Cześć,

 

mamy problem który pojawia się czasami podczas fiskalizowania dokumentów powodując podwójne fiskalizowanie bez ich oznaczenia.  Przeważnie w kasiarzu pojawiają się błędy jak w załączniku. Cała konfiguracja opiera się na 6 różnych lokalizacjach (sklepy) i stamtąd przez VPN hamachi jest połączenie do naszego serwera w biurze gdzie jest zainstalowany subiekt + sql server . Sklepy łączą się przez rdp i normalnie pracują sobie na swoich stacjach, raz na jakiś czas jednak pojawia się jakiś problem na różnych jednostkach z właśnie czymś takim. Pojawia się taki błąd, czasem obsługa próbuje wydrukować sobie drugi raz taki dokument z fiskalizacją, a potem okazuje się, że w pamięci fiskalnej udało się zapisać taki dokument już przy pierwszym podejściu. 99% paragonów jest okej i wszystko działa, ale nadal ten 1% potrafi narobić trochę dodatkowej pracy . Firewall na serwerze jak i na stacjach klienckich są ustawione tak, że raczej na drodze sklep-serwer nic nie blokuje komunikacji, serwery w momencie takich błędów też nie mają jakichś skoków użycia zasobów żeby coś blokowało np. zapis w serwerze. Nie wiem gdzie jeszcze mogę poszukać przyczyny tych konkretnych błędów, może ktoś coś gdzieś u kogoś przyuważył takiego bądź ma jakiś pomysł. 

paragon1.png

pa2.png

Link to postu
Cytat

Problemy fiskalizacji zdalnej

Na prawdę / na pewno ciągle Pan korzysta z fiskalizacji zdalnej ?

 

W dniu 20.07.2022 o 14:59, Daniel Lenarczuk napisał:

mamy problem który pojawia się czasami podczas fiskalizowania dokumentów powodując podwójne fiskalizowanie bez ich oznaczenia.  Przeważnie w kasiarzu pojawiają się błędy jak w załączniku.

Pierwszego problemu sobie nie przypominam, podejrzewam problemy ze stabilnością połączenia. Z drugim komunikatem spotykam się często, związany jest z szeroko rozumianymi problemami wydajnościowymi po stronie bazy danych (program nie jest w stanie w określonym czasie zmienić znacznika co kończy się błędem).

 

W dniu 20.07.2022 o 14:59, Daniel Lenarczuk napisał:

Nie wiem gdzie jeszcze mogę poszukać przyczyny tych konkretnych błędów, może ktoś coś gdzieś u kogoś przyuważył takiego bądź ma jakiś pomysł. 

Polecam skorzystanie z usług doświadczonego serwisanta i analizę problemów w miejscu występowania.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...