Skocz do zawartości

Wysyłanie dokumentów sprzedaży do serwisu a zamknięcie Sello

Polecane posty

Witam.

 

Czy tylko ja mam taki przypadek, czy kogoś innego również to dotyka?

 

Raz na jakiś czas podczas wysyłania dokumentów sprzedaży do serwisu następuje samoczynne zamknięcie programu Sello.

Niestety z obserwacji nie zauważyłem punktów wspólnych oraz przyczyn, tzn. program zamyka się niezależnie czy jest dużo transakcji w systemie czy mało, czy wysyłam dokumenty od jednej transakcji czy od wielu.... czasami system działa bez problemu przez parę dni, czasami zamyka się raz po razie. Czasami wysyłany dokument dojdzie do serwisu (allegro) czasami nie.

Po ponownym uruchomieniu nie mam żadnego komunikatu błędu ani informacji mówiącej o problemie czy innej przypadłości.

 

Jeżeli jest jakieś rozwiązanie będę wdzięczny za podzielenie się wskazówkami jak to wyeliminować. Dzięki.

Link to postu

To obawiam się, że to jest problem w samym nexo, tutaj akurat przy zapisywaniu dokumentu do PDF, które powoduje zamknięcie się całego procesu Sello (Sello ładuje binaria nexo do swojego procesu). Niestety z poziomu Sello nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić, bo problem występuje poza naszym kodem. Jeśli chcieć szukać jakichś punktów wspólnych to raczej skupiłbym się bardziej na Subiekcie nexo i na operacjach jakie w danej chwili są lub były na nim wykonywane gdy ten problem zaczyna występować.

Link to postu

Kolumna SWD w zakładce PACZKi, szczególnie WYSŁANE/ODEBRANE przydałaby się bardzo, bo od razu byłoby widać czy dokumenty się przesłały do Allegro czy nie i trzeba to ponowić, skoro w przypadku błędu trzeba to zrobić ręcznie zgodnie z informacją przy opisie aktualizacji :
"Gdyby z jakiegoś powodu program został w tym momencie wyłączony i nie zdążył wysłać dokumentów, należy je wysłać ręcznie korzystając np. z filtra WYSYŁKA DOKUMENTU i funkcji w menu kontekstowym. Sello samoczynnie nie ponowi tutaj procesu wysyłania dokumentu."

  • Dziękuję 1
Link to postu

Ok, dorzucimy taką kolumnę przy najbliższej aktualizacji. Aczkolwiek jeśli gdzieś pojawi się problem z wysyłaniem to na przycisku modułu transakcji pojawi się czerwona etykietka z numerkiem sygnalizująca, że coś poszło nie tak. Zakładam, że po wgraniu poprawki 1.42.1 liczba nadmiarowych błędów z wysyłaniem tych dokumentów spadnie diametralnie i korzystanie z tego znacznika będzie miało sens.

Link to postu
W dniu 22.07.2022 o 14:18, Bartosz Rosa napisał:

Ok, dorzucimy taką kolumnę przy najbliższej aktualizacji. 

Dorzucenie tego znacznika będzie miało sens, większość z nas zaraz po wygenerowaniu dokumentu sprzedaży generuje paczki i w nich będzie można monitorować status wysłania dokumentu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...