Skocz do zawartości

2 stanowiska w innej sieci - pomoc

Polecane posty

Witam,

do tej pory sello obslugiwalem w biurze, pozniej przekazywalem paragony i listy przewozowe do magazynu.

teraz zainwestowalem w nowy komputer do magazynu i chcialbym aby zarowno w magazynie jak i u mnie w biurze byla mozliwosc obslugi sello. dodam ze magazyn i biuro znajduja sie w zupelnie innych miejscach.

w biurze mam komputer stacjonarny na ktorym jak najbardziej chcialbym aby byly wszystkie dane, a komputer z magazynu jedynie by sie z nim laczyl.

 

prosze o informacje czy da sie to wykonac, i jesli tak to w jaki sposob.

Link to postu

Przez zdalny pulpit (czyli Sello de facto uruchamiasz tylko na komputerze w biurze).  Łączenie się z różnych lokalizacji do jednej bazy danych wchodzi w grę raczej tylko w sieci lokalnej - wprawdzie jedną (słownie) wypowiedź na forum kojarzę, że ktoś działa(ł) tak przez internet, ale zarówno z wypowiedzi Sello Team jak i praktyki innych użytkowników wynika, że nie jest to program przystosowany do takiej pracy i będzie się haczył.

Link to postu

Jeżeli odległości spore ale jeszcze w miarę normalne to albo kabel kupić i połączyć :) albo antenę aktywną kierunkową

 

Jeżeli nie da rady to pozostaje połączenie przez zdalny pulpit, albo np: poprzez program TeamViewer - pracowałem na nim na modemie 3G i przy wyłączeniu kolorów i ustawieniu wszystkiego na minimum przy pełnej rozdzielczości ekranu zdalnego było naprawdę znośnie - ba pracowałem w warunkach polowych dosłownie - netbook na kolanach, na korytarzu w szpitalu.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

My mamy 3 stanowiska na ktorych pracujemy na sello i subiekcie w 1 miesciu i 3 w drugim miejscu oddalonym o 5 km ;)

nie jest to tanie i dosc pracochlonne ale dziala dosc dobrze

Ale nie napisałeś jakie zastosowałeś rozwiązanie...

Łączysz się przez internet z bazą na serwerze czy używasz jakiś zdalny pulpit?

Sam sie przymierzam do rozwiązania takiego problemu i planowałem serwer na którym będzie

baza sello + w miarę szybkie łącze.

Jakie problemy mogą wystąpić przy takiej opcji? Nie bardzo rozumiem dlaczego sello miałoby się "krzaczyć",

przecież łączenie z bazą SQL przez internet to nie jest technologia z NASA i jedynie szybkość łącza decyduje

o tym czy dane będą docierały szybciej czy wolniej.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Link to postu

Sello korzysta dosyć intensywnie z połączenie z bazą, bo nastawienie było bardziej na sieć lokalną, niż połączenie internetowe.

Pytałem "Jakie problemy mogą wystąpić przy takiej opcji? Nie bardzo rozumiem dlaczego sello miałoby się "krzaczyć" "

 

Czy jest szansa na poważną odpowiedź? Czy ktoś z Was łączy się z serwerem sello przez internet?

Link to postu

Załóż przykładową bazę danych w sello, wyeksportuj ją na jakiś zdalny serwer i sam sprawdź jak to działa... powodzenia :)

 

Sello na Lanie może się krzaczyć, a co dopiero przez internet.

 

Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest zdalny pulpit.

 

Pytasz o problemy? Począwszy od zapełnienia łącza bzdurnymi pakietami, przez matriksową reakcje sello na odpowiedź, po w skrajnych przypadkach gubienie pakietów, ba nawet może dodawanie niepełnych informacji do bazy ? :P

 

no dobra trochę przesadzam, pewnie wszystko będzie działało z prędkością światła, a nikt tego sposobu nie używa bo nie umieją tak skonfigurować sello ;)

Link to postu

Nie przypuszczam, żeby pojawiły się błędy w bazie danych (np. dodawanie niepełnych danych) - na to są dobre zabezpieczenia na poziomie silnika bazy danych i jeśli tylko Sello z nich korzysta to ryzyko uszkodzenia bazy jest niewielkie.  Gorzej z wydajnością - nie chciałbyś pewnie np. kilkadziesiąt sekund czekać na zapisanie zmian w edytowanej aukcji czy transakcji.  Zwłaszcza jeśli po tych kilkudziesięciu sek. otrzymałbyś komunikat w rodzaju "Błąd zapisu do bazy danych, przekroczony limit czasu oczekiwania na odpowiedź".  Nie wiem, czy Sello na tyle intensywnie wykorzystuje połączenie z bazą, żeby problemy były aż tak duże, ale potencjalnie jest to możliwe.  Najprościej przetestuj sprawę w praktyce - tak, jak podaje mój przedpiśca :).

Sam przez jakiś czas działałem tak (tzn. przez internet) z Subiektem, zanim zacząłem korzystać z Sello i przesiadka na zdalny pulpit była dużym usprawnieniem pracy.  Wprawdzie łącza internetowe są obecnie szybsze niż ze 3 lata temu, kiedy zmieniłem sposób pracy, ale z drugiej strony w bazie Sub. nie przechowuję np. żadnych zdjęć, miałem też znacznie mniej danych niż obecnie (początek działalności firmy).

Link to postu

Niestety nie. Jak pisałem, Sello było projektowane na pracę sieciową w czasie gdy przeciętne łącza internetowe miały 64kbps - co wręcz wykluczało jakąkolwiek sensowną pracę przez Internet. Wiele funkcjonalności musiało by być usuniętych/przeprojektowanych, praca z Sello musiała by bardziej przypominać pracę z aplikacją webową.

W chwili obecnej podczas użytkowania programu, gdy są potrzebne dane z bazy to aplikacja po nie po prostu sięga. Wszystko to musiało by zostać zmienione, na pewno miało by to wpływ na pracę z programem.

 

Sello jest obecnie w takiej fazie rozwoju, że zmiana mechanizmów "głęboko zakorzenionych" jest po prostu niemożliwa, również ze względów czasowych.

Pozostaje zatem użycie zdalnego pulpitu, i nie jest to wcale taka zła opcja.

Link to postu

1Mb to jest relatywnie wolne połączenie. Przy połączeniu zdalnym pulpitem Sello działa w trybie bardziej oszczędnym, np wyłączając animacje przycisków.

 

Zdarzało mi się pracować na łączu niesymetrycznym 4Mb/512kbps ale z Visual Studio (środowisko programistyczne) - praca była możliwa, ale trochę uciążliwa.

Link to postu

1Mb to jest relatywnie wolne połączenie. Przy połączeniu zdalnym pulpitem Sello działa w trybie bardziej oszczędnym, np wyłączając animacje przycisków.

 

Zdarzało mi się pracować na łączu niesymetrycznym 4Mb/512kbps ale z Visual Studio (środowisko programistyczne) - praca była możliwa, ale trochę uciążliwa.

źle się wyraziłem całość stoi na neostradzie serwer 10Mb/1Mb, klient na 6Mb/0,5Mb

czyli praktycznie łacze 1Mb - 512kb wystarcza na kliknięcia.

pomiędzy nim jest z 5 węzłow.

 

W którym momencie Sello sprawdza rodzaj połączenia ? bo obrazki produktów ( miniaturki w grupie transakcji ) mam ciągle animowane.

A animacja przycisków ( zmiana koloru tla ) działa cały czas.

Link to postu

Miniaturki będą się animowały, tam nie ma mechanizmu sprawdzającego rodzaj sesji. Animacje dotyczą przycisków sellowych (tam jest animacja, choć dosyć szybka, bo w którejś wersji została przyspieszona).

 

siedze, patrze już kilka minut ( bez RDP ) i nic nie zobaczyłem z animacji :)

chyba jest tak szybka ;)

 

to może usunąć zbędny bajer na stałe ?

z chęcią sprawdzę przez rdp taką wersje :)

Link to postu

Jak usuniemy to będzie widać, że jej nie ma :). Wystarczy przeciągnąć myszkę przez przyciski modułów na górze lub zakładki aby zobaczyć płynne zmiany tła przycisków. Poza tym, usuwanie funkcjonalności też zabiera cenny czas, a mamy w tej chwili co robić - zresztą jak zawsze. Przez rdp animacja przycisków była widoczna, bo często ekran odświeżany był w trakcie tej animacji. Przy wykryciu sesji rdp animacja jest pomijana.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Odświeżę temat, ponieważ stoję obecnie przed tym samym problemem - niestety.

Wiem że wątek był kilka razy wałkowany, że kręci się wokół tego samego, ale może coś się zmieniło.

Biorę pod uwagę dwa rozwiązania.

1. Zestawienie dwóch routerów i utworzenie tunelu VPN. Prędkość łącza w miejscu gdzie jest serwer to 6000/3000 kbit/s. Czy będzie to chodzić, da się tak pracować? Jak powinienem skonfigurować serwer i klientów?

2. Pulpit zdalny - no właśnie ale jak to zrobić żeby mogło pracować jednocześnie 3 osoby (jedna na serwerze, jedna w sieci lokalnej tam gdzie serwer i jedna w innym miejscu).

Pozdrawiam

Bartek

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...