Skocz do zawartości

Czas synchronizacji z Subiekt Sprint do GT

Polecane posty

Witam.

 

Od kilku lat nie możemy doprosić się firmy Insert w rozwiązaniu problemu związanego z czasem synchronizacji programu sprint i subiekt gt.  Postanowiłem więc poprosić o pomoc na forum. Problem polega na tym, że mamy kilka sklepów, z których dokonujemy synchronizacji paragonów, kontrahentów, itd. i czas synchronizacji to czasem nawet kilka godzin. Gdzieś w pomocy wyczytałem, że taką synchronizację można robić nawet cyklicznie co kilka minut... u nas nie miałoby to sensu, bo jeden sklep czasem aktualizuje np. 2 kontrahentów przez 15-20 minut... Gdzie szukać przyczyn tego zjawiska? A może to normalne? Obecnie przeszliśmy także z modelu synchronizacji w Zarządzaniu na model centralny (synchronizacja od strony serwera), ale to nie pomogło. Czy u was synchronizacja odbywa się faktycznie w kilka sekund/do 5 minut?

Link to postu
58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Od kilku lat nie możemy doprosić się firmy Insert w rozwiązaniu problemu związanego z czasem synchronizacji programu sprint i subiekt gt.  Postanowiłem więc poprosić o pomoc na forum.

Jaki to problem / jaka jest jego przyczyna - proszę o techniczne informacje ? Aby móc poprawić błąd programu to należy go powtórzyć, aby to zrobić należy go zdiagnozować i/lub podać kroki do jego powtórzenia - czy zostało to zrealizowane ?

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Problem polega na tym, że mamy kilka sklepów, z których dokonujemy synchronizacji paragonów, kontrahentów, itd. i czas synchronizacji to czasem nawet kilka godzin.

Nie, dokładnie to jest objaw problemu, którego nie znamy.

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Gdzieś w pomocy wyczytałem, że taką synchronizację można robić nawet cyklicznie co kilka minut... u nas nie miałoby to sensu, bo jeden sklep czasem aktualizuje np. 2 kontrahentów przez 15-20 minut...

Tak, można, kiedyś zapoznając się z programem Sprint wykonywałem instalacje testowe, gdzie synchronizacja wykonywała się "szybko". Oczywiście czasy zależą od wielu zmiennych, ilości danych, szybkości łącz, problemów wydajnościowych o których Pan pisał w innym wątku.

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Gdzie szukać przyczyn tego zjawiska?

No najprościej tam, gdzie występuje, czyli w Państwa środowisku.

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

A może to normalne?

Być może dla posiadanych przez Państwa danych to normalne, być może nie - jak wyżej odpowiedź tkwi w środowisku, którego nie znamy.

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Obecnie przeszliśmy także z modelu synchronizacji w Zarządzaniu na model centralny (synchronizacja od strony serwera), ale to nie pomogło.

Ale skąd pomysł, że miałoby się coś zmienić ? Przecież to zmienia tylko stronę, która uruchamia synchronizację, a synchronizacja dalej działa tak samo.

 

58 minut temu, Patryk Barnaś napisał:

Czy u was synchronizacja odbywa się faktycznie w kilka sekund/do 5 minut?

Na szczęście nie uruchamialiśmy i nie serwisujemy żądnej instalacji Subiekt Sprint, ostatnie doświadczenia serwisowe miałem wiele lat temu, wtedy nie spotkałem się z takimi problemami, w tym czasie też nie słyszałem o takich problemach. Może coś doda ktoś, kto jeszcze korzysta z tego programu. 

 

ps.

Te lata temu należało nawiązać współpracę z doświadczonym serwisantem, zdiagnozować przyczynę problemu i zapewne te lata temu problem byłby już rozwiązany, a przynajmniej byłoby wiadomo na czym się stoi.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...