Skocz do zawartości

Faktura detaliczna na podstawie paragonu / Grupy JPK

Polecane posty

Witam forumowiczów.

 

Przez chwię miałem zawieszoną działalność. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest w tej chwili "Techniczna ścieżka" wystawienia faktury dla klienta indywidualnego?

Czy jeśli przychodzi klient i wystawiam mu paragon z NIPem to po prostu kolejnym krokiem jest operacja "Wystaw fakturę detaliczną" na podstawie tego paragonu?

Pytam, ponieważ gdy próbuję tak robić na fakturze detalicznej nie pojawia się numer NIP (lub PESEL), oraz nie pojawia się możliwy wybór klienta jeżeli mamy go w bazie.

 

Drugie pytanie dotyczy Grup JPK. W naszej firmie sprzedajemy farby, narzędzia i kołki. W Subiekcie jest 13 grup JPK. Nasze towary nie należą do żadnej z nich. Co się dzieje w takim przypadku?

Link to postu
12 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Przez chwię miałem zawieszoną działalność. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest w tej chwili "Techniczna ścieżka" wystawienia faktury dla klienta indywidualnego?

Nic się nie zmieniło od lat - po prostu wystawiamy fakturę, jeśli wcześniej został wystawiony paragon to wystawiamy fakturę detaliczną do tego paragonu. Jeśli jesteśmy w obowiązku fiskalizacji do jej dokonujemy (fiskalizujemy pierwszy dokument w transakcji).   

 

12 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Czy jeśli przychodzi klient i wystawiam mu paragon z NIPem to po prostu kolejnym krokiem jest operacja "Wystaw fakturę detaliczną" na podstawie tego paragonu?

No tak.

 

12 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Pytam, ponieważ gdy próbuję tak robić na fakturze detalicznej nie pojawia się numer NIP (lub PESEL), oraz nie pojawia się możliwy wybór klienta jeżeli mamy go w bazie.

Nie potwierdzam, proszę pokazać co Pan robi i widzi.

 

12 godzin temu, Robert Schmidt napisał:

Drugie pytanie dotyczy Grup JPK. W naszej firmie sprzedajemy farby, narzędzia i kołki. W Subiekcie jest 13 grup JPK. Nasze towary nie należą do żadnej z nich. Co się dzieje w takim przypadku?

Dokładnie to samo co w przypadku towarów należących do jednej z grup JPK - należy wprowadzić taką informację w programie, czyli w tym przypadku ustawić wartość "Brak".

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...