Skocz do zawartości

Kasa fiskalna

Polecane posty

Jeśli kasa fiskalna to jest pytanie w stylu potrzebuje samochód najlepiej najszybszy ci polecicie? Przede wszystkim należy określić co na kasie będzie robione, jakie będą potrzebne funkcjonalności itp. Druga sprawa to czy GT czy Nexo ( obie serie mają zupełnie inne podejście do paragonów - w Nexo wg. Mnie dużo lepsze). Proszę się określić wtedy pomożemy ;)

  • Dziękuję 1
Link to postu

Subiekt GT, mam co raz więcej sprzedaży detalicznej co powoduje przekroczenie progu to jest chyba 25ty rocznie , dlatego jestem zmuszony ale nie mam klienta który przychodzi do mnie bo nie mam sklepu stacjonarnego , na razie wypisuje paragony w sybiekcie i fajnie by było nie robić tego dwa razy (w programie i na kasie) nie znam się dlatego pytam 

Link to postu

Zreasumuję. Najlepiej ale nie najtaniej to drukarka fiskalna (wtedy paragon wystawany jest w Subiekcie jako paragon i po zaznaczeniu odpowiednich opcji od razu drukowany na drukarce fiskalnej - wszystko się robi automatycznie). To jest zalecany sposób działania przez chyba wszystkich którzy znają się na tym temacie. Drugie rozwiązanie jest tańsze ale dużo gorsze - kasa fiskalna ale wtedy trzeba nieporównywalnie więcej się nakonfigurować, przesyłać towar do kasy, odbierać sprzedaż itp (nie wspomnę o ilości rzeczy które może pójść nie tak).  

  • Dziękuję 1
Link to postu

Chciap podsumować wszystkie wcześniejsze wypowiedzi. To czy to jest sklep stacjonarny czy sprzedaż przez internet w punktu widzenia użytkowania urządzenia fiskalnego nie ma znaczenia a to że można nie mieć urządzenia fiskalnego przy sprzedaży internetowej to nie jest wiedza techniczna. Poza tym żeby móc z tego skorzystać trzeba US dac dostęp do swojego konta a na to bardzo niewielu się decyduje 

  • Dziękuję 1
Link to postu
18 minut temu, Grzegorz Mazurek napisał:

pułap sprzedaży detalicznej przekracza 25tys netto rocznie dlatego muszę mieć albo drukarkę albo kasę tak ?

No wyraźnie piszemy, że nie wiemy, gdyż nie znamy Pana specyfiki prowadzenia działalności, na przykład:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Obowiązek fiskalizacji zależy też od sprzedawanego asortymentu, którego nie znamy.

dlatego zaproponowałem, aby:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

To proszę spytać kogoś, kto powinien się znać - księgowość.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Cytat

Czynności zwolnione z obowiązku ewidencjonowania:

36. Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres)

Rozporządzenie ministra finansów z 22.12.2021 roku. w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej.

Jeżeli spełnia Pan ten warunki to limit 20 tys. Pana nie dotyczy.

Ale tak jak wyżej proponuję najpierw ustalić z ksiegowością czy na pewno spełnia Pan warunki do zwolnienia (asortyment i płatności) i nie zachodzi obowiązek fiskalizacji.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...