Skocz do zawartości

[Rekomendacje] nexo z czytnikami QR

Polecane posty

EDIT: Temat chyba bardziej pasuje do forum spraw technicznych.

 

Scenariusz:

  • Mam produkt.
  • Produkt ma kod kreskowy jednostkowy (szt)
  • Produkt ma kody kreskowe opakowań (5, 10, 20 i 50 szt)
  • Prowadzi się gospodarkę partii z gwarancją, że w danym pudełku zawsze są produkty z jednej partii
    • np. mamy partie:
      • 202208/001
        • pudełko 50 szt
        • pudełko 50 szt
      • 202208/002
        • pudełko 50 szt
        • pudełko 20 szt
      • 202208/003
        • pudełko 50 szt
        • pudełko 10 szt
        • pudełko 5 szt

 

Co potrafi sam nexo PRO, a czego trzeba szukać w programach dodatkowych (Jakich? Przykłady) i urządzeniach jeżeli chciałbym zawrzeć w jednym kodzie QR wszystkie dane potrzebne do umieszczenia tego towaru na WZ wg zeskanowanego pudełka.

 

Np. na pudełku jest kod QR zawierający (oddzielone "endline"):

<symbol produktu w bazie>
<kod_kreskowy_pudełka_10szt>
<numer_partii_w_pudełku>
<ilość>
<nazwa_z_kartoteki>
<
  opis_z_kartoteki_wiele_linii
>

Więc np.:

12345
002312454
202208/001
10
Element plastikowy
Materiał: PE
Kolor:    Czarny
Rozmiar:  #5

Dane na QR mają być przeznaczone zarówno do odczytania przez użytkownika końcowego (stąd pola nazwa i opisy), natomiast chciałbym żeby nexo mogło użyć linii 1 do wybrania asortymentu, 2 do wybrania kodu i 3 do wybrania numeru partii i wpisaniu takiej pozycji na WZ.

Oczywiście w teorii sama linia 2 i 3 wystarczy (bo kod jest unikalny dla opakowania towaru (tutaj 10szt), wiec nie potrzebny jest jego symbol).

 

Lepiej wszystkie dane mieć w jednym QR i używać jakiegoś parsera linii do interakcji z nexo, ale właśnie nie wiem jak bardzo standardowe jest takie podejście - wg mnie wydaje się bardzo bazowe i oczywiste, więc zakładam, że takie rozwiązania istnieją, tylko nie wiem jak bardzo są one wbudowane w samo nexo, a jak bardzo są to programy zewnętrzne.

 

Co jakbym np. chciał skanować QR telefonem i tworzyć pozycje dokumentu zdalnie? Czy są jacyś partnerzy co zapewniają jakieś apki, które tak się umieją integrować?

 

Szczerze to nawet nie wiem czego szukać, a jak się dowiem, ze takich nie ma to sam może napiszę. Apka na na androida to parę godzin roboty, postawić jakiś serwer REST obok serwera bazy nexo, który by se gadał przez API nexo z bazą i lecimy. Ale podejście się wydaje tak oczywiste, że musi coś być (choćby tylko z czytnikiem).

 

W którą stronę szukać?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...