Skocz do zawartości

Windykacja - Podwójne wiadomości (maile)

Polecane posty

Witam serdecznie,

Zauważyliśmy dzisiaj, że wielu klientów posiada w historii windykacji dwie wiadomości o tej samej treści, wysyłane tego samego dnia.
Windykację mamy ustawioną w pełni automatyczną - obie te wiadomości są jednak wystawione przez dwóch różnych użytkowników.

(I to różnych użytkowników, czasem J i D, czasem D i E, czasem E i J)

 

W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy fakt tego, że ktoś ma w Insercie dostęp do skrzynki, z której wychodzą takie wiadomości - sprawia że każda osoba z dostępem je automatycznie wysyła?
2. Jak to de facto działa w wypadku automatycznej wysyłki przypomnień, zostaną one wysłane nawet wtedy gdy program nie będzie uruchomiony o zadanej godzinie wysyłki? Musi być konkretny użytkownik zalogowany?

image.thumb.png.dcfb09772399ad4aa57dba9f29bd4434.png


 

Link to postu
1 godzinę temu, Jakub Jakowicki napisał:

1. Czy fakt tego, że ktoś ma w Insercie dostęp do skrzynki, z której wychodzą takie wiadomości - sprawia że każda osoba z dostępem je automatycznie wysyła?

Jaki niby "fakt", co Pan sugeruje ?

 

1 godzinę temu, Jakub Jakowicki napisał:

2. Jak to de facto działa w wypadku automatycznej wysyłki przypomnień, zostaną one wysłane nawet wtedy gdy program nie będzie uruchomiony o zadanej godzinie wysyłki? Musi być konkretny użytkownik zalogowany?

Skoro to program wysyła powiadomienia, to naturalnie musi być uruchomiony, aby zrealizować tę wysyłkę.

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jaki niby "fakt", co Pan sugeruje ?

Niczego nie "sugeruje", skoro już posługujemy się cudzysłowem.
Zadaje pytanie.

Pozwolę sobie rozbić na czynniki pierwsze:

1. Wiadomości windykacyjne (przypomnienia) wychodzą ze skrzynki wprowadzonej w Subiekcie. Nazwijmy ją skrzynką xxx@xxx.pl.
2. Aby pracownice, które zajmują się windykacją miały wgląd w wysyłane wiadomości - udostepniłem im tę skrzynkę xxx@xxx.pl wewnątrz klienta poczty dostępnego w Subiekcie. 
3. Moje pytanie brzmi: czy wiadomości windykacyjne wysyłane są równolegle od każdego użytkownika, który ma dostęp do tej skrzynki?


To jedyne wyjaśnienie, na które wpadłem, które mogłyby sugerować podwójne wysyłanie wiadomości.

Sugeruje się tutaj faktem obecności kont tych pracownic w kolumnie "Wystawił" którą widać na samym końcu obrazka, który umieściłem w poprzedniej wiadomości.

(Ucięte dla prywatności)

 

13 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skoro to program wysyła powiadomienia, to naturalnie musi być uruchomiony, aby zrealizować tę wysyłkę.

Zadaje takie pytanie, żeby zrozumieć konkretnie mechanizm. :)

Konkretnie, jestem ciekaw czy wystarczy jakikolwiek użytkownik zalogowany?

Czy jakiś z konkretnymi uprawnieniami?
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...