Skocz do zawartości

Wyrównanie zasiłku rehabilitacyjnego w następnym miesiącu a prawidłowe DRA

Polecane posty

Dzień dobry,

 

problem polega na tym, że po imporcie dokumentów rozliczeniowych z Gratyfikanta  do Płatnika w DRA pojawia się komunikat przy weryfikacji " Kwota wypłaconych świadczeń z ubezpieczenia chorobowego z formularza ZUS DRA powinna być równa sumie kwot świadczeń, których kod wskazuje, że świadczenie finansowane jest z ubezpieczenia chorobowego z raportów imiennych zgodnie z zasadami finansowania", a nie jest równa. Błąd dotyczy właśnie wyrównania zas.reh. po dokonaniu korekty listy płac za VI/22 ,wypłaconego w sierpniu 2022 (decyzja o przyznaniu przyszła znacznie później niż terminowa wypłata za czerwiec). Składnik płacowy wybrałam właściwy (wyrówn.świadcz.rehab.323), ale właśnie tej kwoty brakuje mi w pozycji świadczeń wypłaconych z ubezp. chorobowego w DRA, a co ciekawe w RSA jest w prawidłowej kwocie i z właściwym kodem. Ktoś wie, w czym jest problem?

Dodam też, że w międzyczasie wpadłam na pomysł, żeby w płatniku w DRA kliknąć ikonę wylicz i jeszcze raz zweryfikować i nie uwierzycie.... zadziałało! Moim zdaniem jednak, nie tak to ma wyglądać. W dalszym ciągu chciałabym poznać przyczynę

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...